Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2819, 2820, 2821, 2822, 2823, 2824  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kłapouch
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 08.09.2019, 20:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Płytę widziałem, jeden raz w życiu w warszawskich Hybrydach

Niestety nigdy nie dorobiłem się vinyla. Ale miałem to wtedy nagrane w całości, a takie kawałki jak "Lola", "Thank You" w obu wersjach czy szczególnie ulubione "Lycee" grałem bardzo często.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B.J.
box

PostWysłany: 09.09.2019, 08:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

David Peel & The Lower East Side - Have a Marijuana (1968)
186 miejsce na liście Billboardu. Za wysoko, chociaż John Lennon doceniał. Muzycznie słabe, a jako dokument epoki symptomatyczne.

Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 10.09.2019, 14:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chet Baker Quartet - No Problem (1980)

Typowy mainstreamowy jazz, jak zwykle u Bakera bez odlotów.
Klimacik i łagodne, melodyjne improwizacje. I bardzo dobrze się słucha.

Chet Baker- trumpet
Duke Jordan - piano
Niels-Henning Ørsted Pedersen - bass
Norman Fearrington - drums
Białystok

PostWysłany: 10.09.2019, 22:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Groundhogs - Thank Christ For The Bomb (1970)

Dziś dorobiłem się winyla aczkolwiek odbieranie przesyłek z GLS to PRL. Od pierwszego tłoczenia różni się tylko tym, że zamiast logo Liberty jest logo Fire.

A i muzycznie super rzecz bo taki mocny, połamany ale kiedy trzeba melodyjny ciężki blues rock, tylko na gitarę, bas i perkusję, nic a nic się nie zestarzał.

Nie dałem temu albumowi ani punktu za 1970 r., teraz jednak bym dał.
esforty
longplay

PostWysłany: 11.09.2019, 09:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Iggy Pop -"Free" 2019

Jak sam mówi: przydarzył się (album), ten wykręt dobrze koresponduje z zawartością.
Bywało gorzej, ale bywało i lepiej, choćby P-P-D. Za to ten, rozhuśtany przez pr.3, James Bond odsłuchany w lepszych warunkach, dobry bezsprzecznie.
Jeszcze ten: Glow in the dark.
Crowley
digipack

PostWysłany: 11.09.2019, 11:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zadka nie urywa, ale faktycznie James Bond strasznie szybko wpada w ucho.

U mnie Kate Bush - The Dreaming. Nie jest to moja ulubiona płyta mojej ulubionej Katarzyny, ale ile tam się dzieje na niej! To jeden z tych albumów, które rosną w uszach w miarę słuchania i nawet po kilkudziesięciu odsłuchach znajduje się na nich coś nowego. No i tradycyjnie dla artystki na sam koniec zachowała dwa absolutnie porywające utwory. Inni by się wystrzelali wcześniej.
Powrót do góry
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 11.09.2019, 11:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie "The Dreaming" to absolutna czołówka Kaśki. Zaraz obok "Hounds of Love" i "Aerial". "Never For Ever" czy "The Sensual World" też nie są daleko. Na tej płycie wyraźnie słychać jej ówczesną fascynację Peterem Gabrielem, świetna rzecz!
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 11.09.2019, 12:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój ulubiony

http://artrock.pl/
Powrót do góry
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 11.09.2019, 13:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

JESSE 'ED' DAVIS - Jesse Davis /1971/

Ten album dedykuję wszystkim muzycznym przyjacielom którzy zainspirowali mnie do wysokich lotów. J.Davis

m.in. Eric Clapton, Larry Knetchel, Leon Russell, Bruce Rowland i inni, amerykański rock z lekka domieszką południa.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 11.09.2019, 21:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

BRUCE AND VLADY - The Reality /1970/

Bruce to Bruce Powell a Vlady to Włodzimierz "Vlady" Jagiełło, mamy fajny zestaw jazz, funk, rhythm and blues i rock. Świetnie chodzą Hammondy wraz z perkusją, która nie tylko pełni rolę rytmiczną.
Opcja jazzowa zna?

https://www.youtube.com/watch?v=1GRCrCKRdus
Tarkus

PostWysłany: 12.09.2019, 08:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stereogum wczoraj w cyklu o numerach jeden wzięli na warsztat "You Should Be Dancin' ", więc nie pozostało mi nic innego, niż wrzucić w odtwarzacz Bee Gees "Children of the World" pokazujący braci Gibalskich już na autostradzie ku zostaniu megagwiazdami. Lubię tę płytę, bo dzieją się tu rzeczy niekoniecznie oczywiste, falsety są równoważone barytonami, a sekcja i Blue Weaver zapodają naprawdę czujne funky shit. No, ale rok później panowie wyskakiwali już z każdej lodówki na świecie Wink
Bednaar

PostWysłany: 12.09.2019, 09:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:
BRUCE AND VLADY - The Reality /1970/

Bruce to Bruce Powell a Vlady to Włodzimierz "Vlady" Jagiełło, mamy fajny zestaw jazz, funk, rhythm and blues i rock. Świetnie chodzą Hammondy wraz z perkusją, która nie tylko pełni rolę rytmiczną.
Opcja jazzowa zna?

https://www.youtube.com/watch?v=1GRCrCKRdus

Nie znam i dziś na razie nie poznam - coś dziś net kuleje u mnie w pracy i jutube nie chce się ładować. Może jest na spotify?

Edit: Spotify działa, ale na razie polecane przez esforty:
Maynard Feruson - MF Horn 2 (1972)
- m.in. temat z filmu Shaft - fajne.
Crowley
digipack

PostWysłany: 12.09.2019, 10:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Serge Gainsbourgh - Histoire de Melody Nelson
Odczuwam dysonans poznawczy. Muzycznie podoba mi się ta płyta przeokrutnie. Ma do tego genialną okładkę, Gainsbourgh ma niesamowity głos, ale ten język francuski... Niektórzy mają uraz do niemieckiego - mi on nie przeszkadza, a czasem wręcz go lubię. Natomiast słuchanie francuskiego jest dla mnie torturą, jakby mi ktoś wpuścił ślimaki do głowy i one by tam gulgotały, mlaskały i urządzały imprezę. Brrrrr.
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 12.09.2019, 10:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ależ. Francuski jest cudownym językiem i u Serge'a zdecydowanie robi robotę. No i to chyba najlepsza jego płyta.
WOJTEKK

PostWysłany: 12.09.2019, 10:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepsza.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2819, 2820, 2821, 2822, 2823, 2824  Następny
Strona 2820 z 2824

Skocz do: