Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o filmie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 140, 141, 142

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
esforty
longplay

PostWysłany: 24.08.2019, 06:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale my już z Jarmusha , się cieszyliśmy, na poprzedniej stronie Rolling Eyes .
Crazy
szpula

PostWysłany: 26.08.2019, 19:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście. Wybacz, czasem się gubię, przekopując przez zasoby tego forum.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monstrualny Talerz
longplay

PostWysłany: 30.08.2019, 07:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Apollo 11" - film dokumentalny z 2019 r. (nie mylić z innymi filmami z tych księżycowych rejonów, czyli z filmem Briana Eno czy z Pierwszy Człowiek z Ryanem G.)

https://en.wikipedia.org/wiki/Apollo_11_(2019_film)

Byłem wczoraj w kinie, kurde, genialne. Film zmontowany wyłącznie z ujęć dokumentalnych, ale jakość fantastyczna, do tego idealny montaż, fantastyczna muzyka, sam temat oczywiście, oglądało się to sto razy lepiej niż najlepszą fabułę. Start rakiety Saturn V to jedna z najlepszych scen jakie widziałem w życiu w kinie. Jeśli macie możliwość sobie to gdzieś zobaczyć to polecam, choć zostały jeszcze tylko trzy pokazy w dość marnych lokalizacjach: Wolbrom, Radomsko, Dąbrowa Górnicza:

http://new.nazywowkinach.pl/apollo/terminy-pokazow

trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=3Co8Z8BQgWc

P.S. Dopiero później sobie uświadomiłem, że Amerykanie zadbali nie tylko o najwyższą jakość techniczną całej operacji Apollo, ale także i o warstwę "plastyczną" całego przedsięwzięcia - to wszystko, nawet najdrobniejsze szczegóły są ładnie pomalowane, schludne, a więc od strony designu czy od strony artystycznej to również było piękne.
Powrót do góry
esforty
longplay

PostWysłany: 30.08.2019, 10:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słyszałem o tym Apollo11, w trójce, że to bardzo solidna robota filmowa.
Od siebie:
"Stoker" Chan-wook Park 2013
Na poziomie inscenizacyjnym to filmowe <Jajko Faberge>. Wykalkulowane jak u Kubricka. Od strony formy godne lepszego scenariusza, choć i ten przestaje działać dopiero w trzecim akcie. Koreańczycy górą!

P.S. Nowy Tarantino i według mnie b. dobry. Zakończenie super, hmm...
przewrotnie, dodam jednak: jeśliby alternatywna rzeczywistość zaproponowana stała się rzeczywistością rzeczywistą, Świat nie zyskałby ekranizacji Makbeta by Polański, w każdym razie nie tak ponurej ekranizacji Rolling Eyes.
Crazy
szpula

PostWysłany: 05.09.2019, 13:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Choć generalnie mam niechętny stosunek do twórczości Almodovara, dziś tak wyszło, że poszedłem do kina na "Ból i blask" i muszę powiedzieć, że to bardzo dobry film. I tak się zastanawiałem pod koniec, bo po czasie patrząc, wiedziałem że niebawem się musi skończyć, jak on rozwiązał akcję? I to muszę powiedzieć z wielkim uznaniem: rozwiązał ją w najlepszy sposób z możliwych! Piękne zakończenie.
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 09.09.2019, 08:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
jeśliby alternatywna rzeczywistość zaproponowana stała się rzeczywistością rzeczywistą, Świat nie zyskałby ekranizacji Makbeta by Polański, w każdym razie nie tak ponurej ekranizacji Rolling Eyes.

Za to dostalibyśmy być może "Piratów" w latach 70. i parę innych projektów, które poległy po masakrze przy Cielo Drive. Nie mówiąc o takich drobiazgach, jak życie Sharon i dziecka.
"Dawno temu w Hollywood" to bardzo fajnie zrealizowana fantazja na temat starego dobrego Hollywood za którym Quentin ewidentnie tęski. Role Pitta i DiCaprio to absolutne mistrzostwo świata - zwłaszcza sekwencja walki z Brucem Lee oraz kręcenie sceny z porwanym dzieckiem. Fajnie też się w trakcie wyłapuje te rzucone od niechcenia smaczki, ale to trzeba obejrzeć ze dwa - trzy razy, żeby wszystko wychwycić - ale choćby cudowna sekwencja lotniskowa z repryzą prowadzącą do finału, to jest Tarantino w stanie czystym. Oraz w napisach "Tim Roth (cut)" Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
esforty
longplay

PostWysłany: 11.09.2019, 09:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Choć generalnie mam niechętny stosunek do twórczości Almodovara, dziś tak wyszło, że poszedłem do kina na "Ból i blask" i muszę powiedzieć, że to bardzo dobry film. I tak się zastanawiałem pod koniec, bo po czasie patrząc, wiedziałem że niebawem się musi skończyć, jak on rozwiązał akcję? I to muszę powiedzieć z wielkim uznaniem: rozwiązał ją w najlepszy sposób z możliwych! Piękne zakończenie.

Nie podzielam dystansu, choć od 2004 (Złe wychowanie) robił filmy, dla mnie, średnie. Wyjątkiem Skóra w której żyję (2011),będący wzlotem warsztatowym.
Omawiany Ból i blask, intensywnie w zamierzeniu, a subtelnie w formie, upomina się o widza pamiętającego twórczy rozmach reżysera(lata 90-te). Jestem na tak, 7/10.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 140, 141, 142
Strona 142 z 142

Skocz do: