Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SBB
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 95, 96, 97

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 09.10.2019, 08:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z Leśniewskim to jest ten problem, że część jego wznowień to mocno podejrzane filmy - krzaki z siedzibą w nigdzie.
A co do Second Battle, to ceny nie dziwią - pamiętam ich serię wznowień z przełomu XX / XXI wieku i to były perełki edytorskie. Oni pierwsi wydali np. debiut Eloy z okładką w kształcie klapy śmietnika czy debiut Birth Control w formie okrągłego pudełka pigułek antykoncepcyjnych. Do dziś żałuję, że wtedy nie było mnie stać, żeby to kupić - dziś to jest warte mały majątek.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 09.10.2019, 10:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Swego czasu było mnie jedynie stać na Second Battle - 2066 and Then - dikipak, kupiłem za urodzinowe pieniądze od dziadków prawie od razu jak się ukazało od Leśniewskiego i już wówczas kosztowało bez wysyłki ok 77 zł. Po latach oślego uporu upolowałem od innego zbieracza Krokodil - Invisible World Revealed za ok 80 zł. Na marginesie dodam, że to jedne z niewielu autentycznie wyśmienitych i nie przereklamowanych krążków od Leśniewskiego. Zawsze mnie bawiło, że w/w zaklinał się na wszelkie świętości, że np jedynka Odin - pierwsze wznowienie w niewielkim limitowanym nakładzie od Repertoire osiąga zawrotne ceny i jest nie do dostania - a mnie bez problemów udało się kupić od fana z allegro za stosunkowo niewielkie pieniądze - 30zł i coś. Czyżbym miał aż takie kosmiczne szczęście ?. Podobnie jak Arcadium Breathe Awhile z Akarmy - też niby ok 500 zł egzemplarzy a ja kupiłem jakiś rok temu też za 50 zł..... ach .... temat rzeka.

Zgadzam się z tym, że skoro podchodzimy do jakiegoś materiału czy zespołu może do tej pory wydawniczo zaniedbanego - to albo robimy to z głowa, z żelazną konsekwencją a nie potem po sto razy poprawiamy, a tu bonusik, a tu dikipak, a tu drugi dysk, a tu winylek, a tu trzeci dysk, a tu odnaleziony cudem jak u Coelho pełny koncercik itd itd itd. Nikt nie jest skończonym idiotą i świetnie rozumie, że jak w archeologii czy badaniach naukowych - zagłębiając, doszukujemy wartościowych materiałów.

A wracając do SBB - dziwne, bo kolejne wznowienia zachodnich krążków SBB jakby po raz kolejny wypierają oczekiwane nagrania koncertowe z dęciakami czy z owianej niczym Lord Woldemort z Harry Pottera mroczną legendą "trasy której nazwy wypowiadać niewolno"....... Very Happy ....ale Hofors czy Karlstad 2 CD były cholernie mocne. Dla mnie warto było walić w tym kierunku a tu jakby krok wstecz..... czyżby dla zyskania czasu ? , lub koncerty pokroju Międzyzdroje 79 - obecnie jeden z moich ukochanych.
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 09.10.2019, 12:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
Z Leśniewskim to jest ten problem, że część jego wznowień to mocno podejrzane filmy - krzaki z siedzibą w nigdzie.

Czemu akurat z nim?
Białystok

PostWysłany: 09.10.2019, 12:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Inkwizytor napisał:
Po latach oślego uporu upolowałem od innego zbieracza Krokodil - Invisible World Revealed za ok 80 zł.

Kilka lat temu sprzedałem takie wydanie na allegro ale obawiam się, że nie za tyle. Ostatnio to odświeżałem z YouTuba czy warto szukać LP (cena reedycji od 100$ wzwyż, pierwszego tłoczenia to już solidna wypłata) i mam mieszane uczucia. Płyta jest na pewno dosyć oryginalna, mocno psychodeliczny blues. Trudno ją jednoznacznie zaszufladkować i zestawić z podobnie grającym innym zespołem.
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 09.10.2019, 12:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Tarkus napisał:

Czemu akurat z nim?

Bo on to sprzedawał naiwnym, jako "świeżo wznowione, cudem odnalezione" i tak dalej, sugerując jak najbardziej oficjalne wydawnictwo, które po bliższym przyjrzeniu okazywało się piratem. Okechukwu swego czasu pisał całe epopeje na ten temat Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Białystok

PostWysłany: 09.10.2019, 12:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chodzi o Repertoire Records (Garden of Delights) czy Flawed Gems?
Freefall

PostWysłany: 09.10.2019, 14:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O Flawed Gems, a wcześniej Progressive Line, Won Sin i kilku innych Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 09.10.2019, 17:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wedle opracowań i opinii chociażby discogs - Flawed Gems to nie jest absolutnie oficjalne wydanie..... a "flawedów" guru Leśniewski oferuje mnóstwo. Kolejny typ jadący na opinii "partyzanta" i "pioniera" nieznanego rocka w okresie po reformach Balcerowicza i również represjonowany w latach 80, pewnie w przedszkolu rozbił kilka siatek agentów NRD Stasi i był zawracany na neutralnych wodach przez kanonierki Ulbrichta Very Happy
Białystok

PostWysłany: 09.10.2019, 21:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freefall napisał:
O Flawed Gems, a wcześniej Progressive Line, Won Sin i kilku innych Smile.

Eeee. Te to sprzedają wszyscy. Co najwyżej on je produkuje... Laughing
rockowy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 17.10.2019, 08:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Inkwizytor napisał:
Dla mnie warto było walić w tym kierunku a tu jakby krok wstecz..... czyżby dla zyskania czasu ?

Nie, po prostu potrzeba rynku, żeby podstawowy back-katalog był dostępny w regularnej sprzedaży. To zupełnie osobna kwestia obok odkrywania archiwów.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 95, 96, 97
Strona 97 z 97

Skocz do: