Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wielka Gra 2019
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 89, 90, 91 ... 93, 94, 95  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł
szpula

PostWysłany: 09.10.2019, 23:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To zestawienie obrazków skojarzyło mi się z utworem "Death on Two Legs" z płyty "A Night at the Opera" Queen...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 10.10.2019, 07:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I dobrze Ci się kojarzy Smile.

60 p. - B.J.;
35 p. - gharvelt;
26 p. - crescent;
23 p. - Maciek;
21 p. - WOJTEKK;
8 p. - Freefall;
7 p. - rockowy, [Rad nierad], Leptir;
6 p. - Paweł;
4 p. - esforty;
3 p. - Yer Blue, Bednaar;
2 p. - Tarkus, Monstrualny Talerz;
1 p. - kośmin, Duch 1532.
Powrót do góry
Paweł
szpula

PostWysłany: 10.10.2019, 09:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki! A więc jednak! Wink Pomyślałem potem jeszcze o drugim albumie Atomic Rooster, ale pierwsze skojarzenie jak zwykle najlepsze.

Do odgadnięcia trzy płyty, których tytuły mają pewien wspólny mianownik: czas.

Płyta A - jedyny (skądinąd świetny) wspólny album studyjny dwóch muzyków, z których jeden jest szefem pewnego znanego zespołu, a drugi mógł trafić do tej grupy. Jesteśmy w latach 90.
Płyta B - pewien zespół z kręgu hard&heavy zbłądził w drugiej połowie lat 90. W tym wieku, raczej z kiepskim rezultatem, powrócił do cięższych brzmień, nagrywając m.in. poszukiwany album.
Płyta C - drugi krążek w dorobku pewnego znanego zespołu, a jednocześnie początek trylogii.
Powrót do góry
Paweł
szpula

PostWysłany: 11.10.2019, 08:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podpowiem, że żadną z poszukiwanych płyt nie jest "Time" ELO Smile - albumy mają w tytule konkretną jednostką czasu, każdy inną (A największą, C najmniejszą).
Powrót do góry
crescent

PostWysłany: 11.10.2019, 11:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spróbuję tak:

A - "The Appointed Hour" - Roger Eno & Peter Hammill
B - "Minutes to Midnight" - Linkin Park
C - "Seventeen Seconds" - The Cure
Powrót do góry
Paweł
szpula

PostWysłany: 11.10.2019, 14:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

C - tak!
B - debiut Linkin Park ukazał się w 2000 roku, więc zespół nie miał sposobności zbłądzić w drugiej połowie lat 90. Chyba, że uznamy samo założenie tego zespołu za oznakę zbłądzenia. Very Happy
A - nie o ten album mi chodziło, ale jeśli Roger Eno był przymierzany do VdGG, to uznam tę odpowiedź, bo reszta pasuje. Ja o tym nie słyszałem - nie mówię, że tak nie było, lecz może tylko strzelasz. Wink

Moje tytuły nie wyglądają tak fajnie, jak Twoje (godziny-minuty-sekundy).
W tytule A znajduje się astronomiczna jednostka czasu, która może mieć dwa znaczenia: jedno o stałej wartości, drugie o zmiennej. Nie wiem, czy nie zagmatwałem jeszcze bardziej, więc dodatkowo podpowiem, że ten duet ma też na koncie wspólną koncertówkę.
Powrót do góry
crescent

PostWysłany: 11.10.2019, 15:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spoko, spoko... tylko strzelałem.
Powrót do góry
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 11.10.2019, 16:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A - David Sylvian & Robert Fripp "The First Day"
B - Scorpions "Humanity - Hour I"
Paweł
szpula

PostWysłany: 11.10.2019, 18:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Otóż to! Punkt dla gharvelta.

60 p. - B.J.;
36 p. - gharvelt;
26 p. - crescent;
23 p. - Maciek;
21 p. - WOJTEKK;
8 p. - Freefall;
6 p. - Paweł;
4 p. - esforty;
Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 11.10.2019, 19:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki.

Ponieważ dziś późnym wieczorem wyjeżdżam na weekend, to może coś szybkiego, a nuż ktoś zdoła odgadnąć do tego czasu - bo później nie gwarantuję, że odpiszę przed poniedziałkiem.

Pewien zespół wydał na początku lat 70-tych album, który powstał z silnej inspiracji słynnym krążkiem, z pewnością doskonale znanym każdemu tutaj zaglądającemu, a kojarzonym pewnie przez większość osób nawet niezbyt interesujących się muzyką. Inspirację widać zarówno po okładce (muzycy w charakterystycznym układzie i miejscu), tytule (wziętym w analogiczny sposób, co tytuł wydawnictwa, które powstało wcześniej), a także po samej zawartości - materiał to covery utworów pochodzących z tego słynniejszego albumu. Zespoły reprezentują odmienne gatunki, a krążek z coverami ukazał się w stosunkowo krótkim czasie po tym zawierającym pierwowzory. Proszę o podanie nazw obu formacji i tytułów wspomnianych płyt.
B.J.
box

PostWysłany: 11.10.2019, 19:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Beatles - Abbey Road
Booker T. & the M.G.s - McLemore Avenue
gharvelt

PostWysłany: 11.10.2019, 20:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Doskonale, gratuluję.

61 p. - B.J.;
36 p. - gharvelt;
26 p. - crescent;
23 p. - Maciek;
21 p. - WOJTEKK;
8 p. - Freefall;
6 p. - Paweł;
4 p. - esforty;
B.J.
box

PostWysłany: 11.10.2019, 21:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Smile

Zagadka: Pora późna, więc może ta seksistowska akcja w złym guście jakoś ujdzie. W oparciu o poniższą grafikę, proszę podać nazwę grupy, którą mam na myśli. Smile

I&I
album CD

PostWysłany: 11.10.2019, 22:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dub Pistols
Powrót do góry
crescent

PostWysłany: 11.10.2019, 22:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piersi
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 89, 90, 91 ... 93, 94, 95  Następny
Strona 90 z 95

Skocz do: