Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o filmie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 141, 142, 143

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 24.09.2019, 12:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A, czyli wszystko ok. A już zaczynałem podejrzewać, że to nadmiar alkoholu w połączeniu z jakością VHS. Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monstrualny Talerz
longplay

PostWysłany: 24.09.2019, 20:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, Predatora sie przecież nie zobaczy,w tym problem wszystkich z nim walczących. Ale co ciekawe, też oglądałem Predatora w jakiejś arcyfatalnej kopii i do dziś nie za bardzo wiem o co tam szło.

Obawiam się tylko, że jak nie żyłeś na przełomie lat 80 i 90 nie miałeś wtedy 10 lat to chyba trudno wczuć się klimat tych filmów....
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 24.09.2019, 20:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
nie odtwarzałem scen z Rambo w życiu, zawsze byłem typem mola książkowego

Warto sięgnąć zatem po książkę, na podstawie której powstał film.
Raz, że ma zupełnie inną, nieco bardziej uniwersalną i dużo głębszą wymowę, a dwa, że również inaczej się kończy.
Bednaar

PostWysłany: 25.09.2019, 07:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapamiętam, bedę mieć czas w wakacje - niestety w trakcie roku akademickiego nie mam czasu na czytanie dla przyjemności.
esforty
longplay

PostWysłany: 09.10.2019, 21:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Parasite reż. Joon-ho Bong 2019
Kino kompletne: jest pomysł, jest forma, dodam błyskotliwa, jest twist a nawet dwa. Zaś po seansie refleksja: że banał iż komedię od tragedii, różni tylko pointa może przybrać kunsztowny kształt! 9/10.
W tym roku nic lepszego, mnie w kinie, się nie przydarzyło!
Maciek

PostWysłany: 10.10.2019, 09:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty - ja również byłem, widziałem i wyszedłem zadowolony. Jeśli tak można nazwać huśtawkę emocji, którą funduje ten film. Na pewno byłem wstrząśnięty i zmieszany, ale po ochłonięciu pozostały mi już tylko te pozytywne emocje. Nie jestem kinomaniakiem, ale jeśli już idę do kina, to życzyłbym sobie, żeby było to zawsze coś na podobnym poziomie (rozrywki, emocji, zaskoczenia - bo to mi na ogół w obrazie wystarcza).
Crazy
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 12.10.2019, 06:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Muszę się sprężyć i iść na ten Parasite, zanim go zdejmą! Tarantino zresztą też jeszcze nie widziałem, a właśnie weszło Boże Ciało.
I kolega zachwycał sięJokerem, na którego mi się nie chce iść, ale może warto by wiedzieć, czym się zachwycał...
esforty
longplay

PostWysłany: 12.10.2019, 10:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z Jokerem, to jest zagwozdka. Niby ten Todd Phillips, to sort hollywoodzki, zmagający się z utrzymaniem uwagi widza przy serii o kacu w Las Vegas, a tu volta. Z drugiej strony, jak w jednym z wywiadów wypala z porównaniem scen zabójstw do tych z Johna Wicka... to pojawia się wątpliwość czy człowiek ma pojęcie co nakręcił (?!).
W moim odczuciu, Joker, to kino męczące widza, nie w sensie satysfakcji z seansu, bo taką miałem, niewątpliwie (8/10).
Bardziej idzie mi o czarno-szarą aurę całości. Owszem, Nolan wskazał kierunek Mrocznym Rycerzem gdzie opowieści z szuflad DC Comics znajdą nowego wyrafinowanego widza. Ale dokonanie Phillipsa to ten przysłowiowy <o jeden most za daleko>, chyba.
Z kim się mierzył Joaquin Phoenix, to pamiętamy i to co oglądamy w Jego wykonaniu to bardziej aktorski kunszt ,niż sugestie reżyserskie. Wolę tak myśleć, przywołując film ( też grał popaprańca) Mistrz w reż. P.T. Andersona gdzie, nie mam wątpliwości, zaistniało porozumienie między aktorem a reżyserem o dużo większym potencjale niż ten każdego z osobna.
I jeśli nawet, Phoenix jest jednowymiarowy w swej kreacji to i tak skupia uwagę na sobie, bo jednak granicy fałszu nie przekracza. To dobrze bo drugi plan, w zasadzie nie istnieje, w zamian dostajemy background szary, już tak do końca, który komponuje się z całością. Po seansie z tyłu głowy, przypomniał się Malcolm McDowell , ale zarzutu, iż to kalka nie zaryzykuję.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 141, 142, 143
Strona 143 z 143

Skocz do: