Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2832, 2833, 2834, 2835  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 10.10.2019, 09:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zlatan napisał:
No panie, a gdzie jest War w tej kolejce? To mój numer dwa, a myślę, że czasem nawet podgryza The Joshua Tree. Na War w idealnym punkcie zetknęli wczesną nowofalową energię z późniejszym wyrobionym własnym stylem.

Własnie też miałem protestować w sprawie War. A nawet mocniej, gdyż War to moja ulubiona płyta U2. Przepraszam, ale The Joshua Tree momentami mnie nudzi, na War nie ma takich przestojów. No i jest New Years' Day.
Maciek

PostWysłany: 10.10.2019, 10:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Phillip Upchurch

B.J. - kolejne cenne znalezisko kopalne. Niniejszym mianuję Cię górnikiem października Wink
Upchurch zawsze jest gdzieś na drugim planie, a przecież grywał z plejadą gwiazd. Gillespie, Getz, McDuff, Benson, a miłośnicy soulu mogą go znać przede wszystkim z płyt Hathaway’a. No i nie zapominajmy o Rotary Connection. Słucham słaśnie płyty „Upchurch” z 1969 i pierwszy numer brzmi prawie 1 do 1 jak jeden z największych przebojów Rotary i Minnie Riperton, czyli „I’m the Black Gold of the Sun” z 1971. Tytuł („Black Gold”) nie pozostawia zresztą złudzeń, że to nie przypadek.
Monstrualny Talerz
longplay

PostWysłany: 10.10.2019, 10:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:

Własnie też miałem protestować w sprawie War.

Te wszystkie wątpliwości rzeczywiście skutecznie mogłaby pomóc rozstrzygnąć strzelanka!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kłapouch
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 10.10.2019, 13:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W 50 rocznicę.... pół wieku, ho, ho
Powrót do góry
Adi
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 10.10.2019, 17:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kłapouch napisał:
W 50 rocznicę.... pół wieku, ho, ho

Nie zestarzała się wcale, no i jest na niej jeden z moich ulubionych utworów zespołu, czyli Moonchild. Uwielbiam, szkoda tylko, że utwór kończy się tak szybko, powinien jeszcze trwać, i trwać.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
Konik Polny
epka kompaktowa

PostWysłany: 10.10.2019, 19:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lee Abraham - The Seasons Turn

Kilku wykonawców dzisiejszego ogólnie pojętego rocka progresywnego słucham z ogromną radością. Lee Abraham potrafi nagrywać proste aczkolwiek piękne płyty.
24 minutowy tytułowy kawałek to idealne połączenie piękna, melancholii z dynamiką rocka. Świetne płycisko.
Monstrualny Talerz
longplay

PostWysłany: 11.10.2019, 08:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bjork - Debut - 1993 (ten sam co Zooropa)

ależ to jest dobre!

Powrót do góry
Oleeks
pocztówka dźwiękowa

PostWysłany: 11.10.2019, 09:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Twenty Sixty Six and Then - Reflections on the Future

Przesłuchałem, bo była wysoko na liście w poprzednim plebiscycie na najlepszy album 1972 roku na forum.

I pewnie narażę się kilku obecnym tu dinozaurom, ale kompletnie nie podzielam zachwytów nad tym albumem. Dosyć przeciętny kraut.
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 11.10.2019, 09:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:

ależ to jest dobre!

Pewnie, że dobre! Smile Choć imo "Post", "Homogenic" i "Vespertine" jeszcze lepsze.
I&I
album CD

PostWysłany: 11.10.2019, 18:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Nick Cave & The Bad Seeds "Ghosteen" 2019
Jestem po pierwszym przesłuchaniu, nie bardzo mam odwagę na jednoznaczną opinię. Silnie nawiązuje do poprzedniej Skeleton Tree, choć jest w jakiś sposób cieplejsza(?). Taka estetyka w Jego przypadku to nie artystyczny wybór sensu stricte. Nikt nie ma wątpliwości, że to również potrzeba ułożenia się ze STRATĄ i podważanie takiej decyzji jest niedopuszczalne, raczej.
Ale, jeśli jestem wielbicielem "Your funeral, my trial", "Henry's dream" czy "From her to eternity" to emocjonalne skupienie jakie towarzyszy dwóm ostatnim wydawnictwom przede mną buduje barierę i potrzebę dystansu.
Wrócę do niej tak jak wracałem do Skeleton..., którą w końcu zaakceptowałem, może się wgryzę w taką formę. Ale pomyślałem też, że jeśli następne wydawnictwo Artysty utrzyma dotychczasowy kurs to kolejnych wyczekiwać nie będę.
Formalnie, to płyta zespołowa, ale perkusji to ja się nie dosłuchałem.

Jestem po przesłuchaniu tej płyty i muszę powiedzieć, że już dawno żadna płyta nie zrobiła na mnie takiego wrażenia.
Ambientowe plamy na bazie syntezatora, proste melodie, prosty bas, prosta perkusja. A wszystko wespół z głosem Nicka brzmi przejmująco.
Od pierwszego dźwięku do ostatniego słyszę skowyt, ból, rozdarcie i mimo wszystko nadzieję, że będzie dobrze.

Exclamation Exclamation Exclamation
Powrót do góry
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 11.10.2019, 20:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chciałbym napisać jakiekolwiek pozytywne słowa o najnowszym albumie Cave'a, ale niestety, nie jestem w stanie. Dla mnie to największe rozczarowanie od czasu "Nocturamy". Odnoszę wrażenie, że rozwijanie tej kameralno-elektronicznej drogi nie służy artyście i to już chyba ślepy zaułek. W każdym razie, wynudziłem się niezmiernie, dlatego nie wiem kiedy odważę się dać "Ghosteen" drugą szansę Rolling Eyes
I&I
album CD

PostWysłany: 11.10.2019, 22:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rolling Eyes

Zbliża się koniec świata.
Powrót do góry
Duch 1532
remaster

PostWysłany: 11.10.2019, 22:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja zaś przesłuchałem dwa razy (albo dwa i trochę, jeśli liczyć dźwięki usłyszane w rollsrojsie Maćka) i — wciąż nie mam zdania. Nie miałem dotąd dość dobrych warunków, aby dać się przejąć, i najpewniej stąd słyszę w Ghosteen po prostu całkiem przyzwoitą płytę Davida Sylviana Wink
Albatros to ptak z rodziny diomedeidæ, z rzędu rurkonosych. Występuje 14 gatunków albatrosa. Największy z nich, albatros wędrowny, osiąga rozpiętość skrzydeł do trzech i pół metra. Strzeżcie się albatrosów, Dinozaury!
Powrót do góry
Crazy
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 12.10.2019, 07:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:

ależ to jest dobre!

Nawet znaczni lepsze od Zooropy!

W krótkim nawiązaniu do dyskusji U2'owej chcę wnieść wotum separatum, że Rattle And Hum to - obok Under A Blood Red Sky, o którym ktoś słusznie napisał powyżej - moja ulubiona płyta U2. Zespół kiedyś bardzo lubiłem, potem znacznie mniej, potem jeszcze mniej, a ostatnio jakby znowu bardziej, ale te starsze rzeczy, a właściwie po końcówce lat 79 niczego nie znam.
I&I
album CD

PostWysłany: 12.10.2019, 18:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duch 1532 napisał:
Ja zaś przesłuchałem dwa razy (albo dwa i trochę, jeśli liczyć dźwięki usłyszane w rollsrojsie Maćka) i — wciąż nie mam zdania. Nie miałem dotąd dość dobrych warunków, aby dać się przejąć, i najpewniej stąd słyszę w Ghosteen po prostu całkiem przyzwoitą płytę Davida Sylviana Wink

Sylviana tam nie słyszę, ale może dlatego, że wypisałem się przypadkowo (czyt. nie śledziłem dokonań) ze zbioru fanów w okolicy 1990 roku Wink .

Moim zdaniem w tej płycie chodzi o coś innego. Nie należy szukać odniesień muzycznych, szukać podobieństw lub przeciwieństw. To muzyka tylko Nicka Cave'a, któremu przydarzyła się rzecz, której nie przeżyłby prawie żaden z nas. To jest moc sztuki, która pomaga przejść przez chaos.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2832, 2833, 2834, 2835  Następny
Strona 2833 z 2835

Skocz do: