Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płyty roku 2019
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
I&I
album CD

PostWysłany: 11.09.2019, 19:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chrissie Hynde - Valve Bone Woe

Pięknie to wychodzi Chrissie w 67 roku życia. Zupełnie bez żadnej komercyjnej pompki (może sobie na to pozwolić Smile)

Pod względem realizacji nagrań bomba. Dużo dub techniki, a melodyjnie nawiązuje do tradycji (m.in. jest Naima Coltrane"a) i dużo pięknie podanej klasycznej strawy.

Dla fanów The Pretenders to podróż sentymentalna. A ja takim zawsze byłem, więc moja ocena może być na wyrost.

PS Dodatek od Chrissie w jakiś wywiadzie:
Nie lubię zbytnio balansować na granicy gatunków muzycznych. Zostałam wychowana na rocku lecz w miejscu w którym dorastałam popularny był również jazz. Zawsze uważałam że w muzyce popularnej najważniejsza jest melodia. Wielka szkoda że czasem się o tym zapomina. Zupełnie inaczej kiedy śpiewa się utwory których się nie skomponowało. Jazz, jako mainstreamowy gatunek muzyczny zmenił się pod wpływem Rock’n Rolla w latach 60-tych. Dzisiaj rock umiera, to właśnie może zwiastować nadejście nowych, kreatywnych form muzycznych, zaczerpniętych z lat 20-tych. Cieszę się że mogę uczestniczyć w tym procesie.”

Meditation on a Pair of Wire-Cutters

Ostatnio zmieniony przez I&I dnia 11.09.2019, 20:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
I&I
album CD

PostWysłany: 11.09.2019, 19:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marcos Valle - Sempre

Legenda muzyki brazylijskiej od lat wspierana jest przez młodziaków z wytwórni Far Out Recordinge i to słuszna koncepcja.
Dziadek prezentuje się na tej płycie zacnie, wspomagany przez właściwe osoby na właściwym miejscu:-)

Pop wysokich lotów z dużą ilością disco rytmów, ale nie bez wyskoków w kierunku bardziej ambi-muzik.

Moim zdaniem bardzo zgrabna sprawa i warta uwagi. Brasil żyje!

Tu Marcos z zespołem Kombi z czasów disco Very Happy
Powrót do góry
Crowley
digipack

PostWysłany: 12.09.2019, 07:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Marcos Valle - Sempre

Świetne to jest! Jak już człowiek przywyknie do portugalskiego oczywiście. Very Happy Taki pop to ja rozumiem. Fajnie zagrane, na luzie, dynamicznie i profesjonalnie. W życiu bym tego nie znalazł samemu. Dzięki za polecajkę.
Powrót do góry
esforty
longplay

PostWysłany: 12.09.2019, 18:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

............................................................................................................................ brakuje leksykalnego polotu, więc pozostaje zasugerować wywiad z Artystą w Tygodniku Powszechnym nr. 35 z tego roku. Jeszcze artykuł o Artyście pióra Filipa Łobodzińskiego pod adresem:
powszech.net/planetajanerka
A kto w domu ma kawał basu temu ta muzyka i te słowa(znane a przecież nowe) zostaną długo w uszach, w głowie, w sercu. W dziąsłach też zostaną!
I&I
album CD

PostWysłany: 13.09.2019, 19:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crowley napisał:
Cytat:

Marcos Valle - Sempre

Świetne to jest! Jak już człowiek przywyknie do portugalskiego oczywiście. Very Happy Taki pop to ja rozumiem. Fajnie zagrane, na luzie, dynamicznie i profesjonalnie. W życiu bym tego nie znalazł samemu. Dzięki za polecajkę.

Wink
Powrót do góry
I&I
album CD

PostWysłany: 13.09.2019, 19:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Iggy Pop -"Free" 2019

Jak sam mówi: przydarzył się (album), ten wykręt dobrze koresponduje z zawartością.
Bywało gorzej, ale bywało i lepiej, choćby P-P-D. Za to ten, rozhuśtany przez pr.3, James Bond odsłuchany w lepszych warunkach, dobry bezsprzecznie.
Jeszcze ten: Glow in the dark.

Słucham i nadziwić się nie mogę, że to dobrze brzmi. Po Jamesie Bondzie byłem bliski rozpaczy (okropne!) i zakładałem, że reszta będzie jak Bond. A tu niespodzianka. Świetne aranżacje, średnio na jeża łomotu rocka, dużo naprawdę dobrego popu. I nawet trąby som.

Pochwalić należy również realizację nagrań. Stereo na wysokim poziomie.

Mój mistrzu na dobrej fali, co mnie niezmiernie cieszy i nadaje jej status b. dobrej płyty Very Happy

Sonali
Powrót do góry
I&I
album CD

PostWysłany: 13.09.2019, 20:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mambo Noir Trio - Mambo Noir Trio (2019)

Skandynawia czuje cubanę, tak jak i my Very Happy

Sesja nagrana na żywo w studio w Sztokholmie.

Jazz na spokojnie. Siedzisz, popijasz i gadasz, i słuchasz Very Happy

Noir
Powrót do góry
esforty
longplay

PostWysłany: 14.09.2019, 09:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I!
Iggy nagrał Ci, bardzo dobrą płytę, podzielam uznanie dla produkcji, odrobinę mniej dla zawartości.
Ale zostaw szczyptę zachwytu dla innych <starych dziadów>:
New Model Army - "From here" 2019

Sullivan wstawił sobie zęby i nic więcej się nie zmieniło, ba! jest nawet lepiej!
Mnie, przypomnieli o sobie w 2013 "Between dog and wolf", wyśmienitym skądinąd, potem Winter, mniej, myślę, wciągający... i teraz ta płyta, nagrana na jakiejś małej norweskiej wyspie. Niby recepta ta sama a jakże przyjemnie pobyć w pobliżu głośników.
Ostatnie trzy numery o ładunku emocjonalnym sprowadzającym słuchacza ku... egzaltacji, nawet!
I&I
album CD

PostWysłany: 14.09.2019, 18:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie byłem specjalnym fanem NMA, ale widziałem ich podczas drugiej odsłony festiwalu Marchewka (chyba 1988).
Zresztą pomijając już nawet NMA, to mam duży kryzys, jeśli chodzi o moją muzykę młodości. Nie jestem w stanie dłużej wytrzymać nagrań Clan Of Xymox, X-Mal Deutschaland, Minimal Compact, czy nawet Bauhausu i Joy D.
Może mi się to zmieni przy 70 urodzinach Wink .

Słucham teraz Twojej rekomendacji i muszę przyznać, że to brzmi o niebo lepiej niż z tamtych lat. Podoba mi się Exclamation
Dobra praca w studio, fajnie nagrane, a melodie pasują. Jestem z lekka zaskoczony.

Kraków pozdrawia miasto Łódź.
I czeka cierpliwie na fali na ciekawe reko z Twojej strony.
Powrót do góry
esforty
longplay

PostWysłany: 12.10.2019, 11:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zamiast zabiegać o emocjonalną aurę, sprzyjającą lepszej akceptacji nowego Cave'a Wink, uniosłem się w kosmos ofiarowany przez Comet ic Coming na swej najnowszej The Afterlife

No tak, jest w moim oglądzie tego dokonania skaza bezkrytyczności, ale to co w muzyce SunRa czy P.Sandersa mnie odstręcza, tu z chirurgiczną precyzją zamienia w wielbiciela szczypty muzycznej awangardy.
Jest tu tyle <muzycznych zanieczyszczeń> a przecież nie traci to formy.
Narażając się na lekki chichot koleżeństwa, zeznam: dla mnie, dotychczasowe dokonania Comet is Coming to tylko zapowiedź dokonań ważniejszych. To odgłos maszerujących rzymskich legionistów po Via Appia, ot skojarzenie.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7

Skocz do: