Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

New Romantic i pokrewne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zlatan
epka kompaktowa

PostWysłany: 17.07.2017, 10:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No eksperymentalna to jest. Co nie znaczy, że słaba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MichalP
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 17.07.2017, 11:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się, jednak po tych recenzjach spodziewałem się noise'u z półgodzinnym waleniem w metalowe michy bez ładu i składu, widać poniosło tych pisarzy. Eksperymenty są ale zjadliwe i nie nużące, szkoda że w Time Zones nie użyli stacji numerycznych, efekt byłby niezły.
Powrót do góry
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 17.07.2017, 13:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MichalP napisał:
OMD - Dazzle Ships, Ech, jak na razie jeden z fajniejszych albumów lat 80 jakie poznałem wstyd przyznać ostatnio. Zgadzam się, że Kraftwerk gdzieniegdzie słychać ale na pewno nie powinno się z tego robić zarzutu, dobry pełnokrwisty album zespołu.

Zgadzam się w całej rozciągłości - dla mnie jeden z dwóch ulubionych OMD (obok "Architecture & Morality").
Bednaar

PostWysłany: 18.07.2017, 10:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z muzyki mojej młodości (80's) hiciorem numer jeden jest a-ha - Take On Me - i ten wideoklip: https://www.youtube.com/watch?v=djV11Xbc914
Very Happy
Zasłuchiwałem się też wtedy w Pet Shop Boys: Suburbia, Rent, Always On My Mind, West End Girls - to były hiciory.
No i oczywiście mój faworyt z tamtych lat: Depeche Mode i moja ulubiona płyta: Some Great Reward.
Z kolei za OMD nie przepadałem.
Maciek

PostWysłany: 13.09.2017, 17:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Zapowiedź nowej płyty OMD:

No i jest już cała płyta. Posłuchałem raz i chyba nie wrócę. Stracili niestety tę lekkość i poszli w nowoczesność, która kompletnie mi do OMD nie pasuje. Płyta, z tego co czytam wpisy w innych miejscach jest nawet chwalona, ale do mnie to niestety nie trafia.
Maciek

PostWysłany: 29.10.2019, 20:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wolę nie wiedzieć co wiedzą o mnie algorytmy Youtuba, ale wczoraj podpowiedziały mi taki piękny synthpop z Rosji https://www.youtube.com/watch?v=d-FB1_5pQNk Cool
I&I
album CD

PostWysłany: 29.10.2019, 21:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ładnie napiertegują. Czuję tam najbardziej The Human League z pierwszych dwóch płyt. I trochę disco z pierwszej Depeche i Yazoo. Dobre.
Powrót do góry
I&I
album CD

PostWysłany: 30.10.2019, 01:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeden z moich ulubionych Nowych Rom.

Kollega ze Steely Dan pomagał w realizacji nagrań.

Becker Walter.
Powrót do góry
I&I
album CD

PostWysłany: 08.11.2019, 23:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakżeśmy biadoli, jak rzucali to i owo na tę płytę. Siedzieli my trzej Wink . Na ścianie wschodniej, a byli my druga albo trzecia liceum i z wypiekami na mordach, że ta nasza druga płyta Soft Cell jest zła.

Po latach to być może najlepsza płyta Marca i Balla.

Swing, elektro swing i znowu swing.

Numbers

Wtedy kontrowersja - teraz bomba
Powrót do góry
I&I
album CD

PostWysłany: 09.11.2019, 00:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tej płyty słuchaliśmy w stanie wojennym. Nędza, oranżada, kościół, piłka, szkoła, radio i słodyczy bym chciał.

Numerek zaprezentowany poniżej leciał z gramofonu Daniel (skąd myśmy mieli taki sprzęt i przede wszystkim skąd te płyty winylowe?)

Punk inna electronical style. Piękny utwór.

1980

Human League - Black Hit of Space
Powrót do góry
I&I
album CD

PostWysłany: 09.11.2019, 00:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gary and Gitary jest good.

Gary nagrał ostatnią dobrą płytę i pożegnał się z bronią w 1980. roku (wg mnie).
Uwielbiam jego głos. I brzmienie reszty.

Telekon
Powrót do góry
I&I
album CD

PostWysłany: 09.11.2019, 01:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1981.

OMD - tu gra wszystko, bez dodatków. PrAwie pUnK, ale KRAftwErk na sterydach DISCO.

Moja ulubiona płyta NR (nie NKR).

The New AGE sTONE
Powrót do góry
I&I
album CD

PostWysłany: 09.11.2019, 01:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marc Almond żyje. Tym razem w disco wersji utworu pewnego Francuza.

Numer ze składaka.

Boy Toy

Powrót do góry
I&I
album CD

PostWysłany: 09.11.2019, 03:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

alMOoNd 1983

Black Heart
Powrót do góry
bananamoon
kaseta FeCr

PostWysłany: 09.11.2019, 13:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I napisał:
...Po latach to być może najlepsza płyta Marca i Balla...

Ano właśnie - być może najbardziej wartościowa płyta Soft Cell...ale jednak w prywatnej, sentymentalnej podróży, wciąż najlepiej wspominam ich "Non-Stop Erotic Cabaret".
Podobnie rzecz ma się z "Reproduction" The Human League - w ogóle ten zespół (jego muzyka) jest w moich oczach jakiś taki nieoczywisty / odsłaniający z każdym słuchaniem inne treści...

Algebra Suicide "True Romance At The Worlds Fair"

Ciekawa epka "przedalbumowa" z 1982 roku.
Elektroniczne, syntetyczne beaty a la casio (he, he), zgaszone gitary spod znaku Velvetów, prymitywne klawisze przypominające brzmienia The Residents (?)...to instrumentalne tło dla żeńskich melodeklamacji z pogmatwanymi, niezrozumiałymi znaczeniami-tekstami.

We could be chainsaws under the stars - under what stars?

https://www.discogs.com/Algebra-Suicide-True-Romance-At-The-Worlds-Fair/release/801542

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Następny
Strona 14 z 15

Skocz do: