Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przetrwają najsilniejsi - Caravan
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 12.11.2019, 23:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to wspaniałe odkrycia przed Tobą, skoro nie słuchałeś żadnej z płyt Caravan. Niesamowicie urokliwa muzyka, z charakterystycznym brzmieniem - dla mnie wręcz kwintesencja Canterbury, pomimo iż niektórzy zarzucają tej grupie zbytnią zachowawczość i unikanie eksperymentowania.

Podsumowując wyniki plebiscytu: całkiem niezłe, choć uznałbym je za niemal idealne dopiero wówczas, gdyby "For Girls..." skończyło o 3 pozycje wyżej Wink
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 13.11.2019, 09:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
MirekK napisał:
Dwie płyty Gentle Giant były w zestawieniu rocznikowych 1972 i po żadną nie sięgnąłeś?

Nie zdążyłem Embarassed

Po prostu Crazy dojechał tylko do literki F! Wink

Ale fajnie, mieć przed sobą jeszcze cały Caravan do przesłuchania, piękne, aż sobie dziś załączę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Oleeks
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 13.11.2019, 10:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przychylam się do zdania Gharvelta - "For Girls..." to świetny album, moim zdaniem co najmniej na podium zabawy. Debiutancki album Karawany zawsze jawił mi się jako niewyróżniająca się płyta, jedna z wielu, która reprezentowała podobny styl w tamtym okresie.

Natomiast "zielony", "różowy" i "fioletowy"(?) to czołówka grania progresywnego i cantaberyjskiego Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19
Strona 19 z 19

Skocz do: