Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Relacje z koncertów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 104, 105, 106

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 17.11.2019, 20:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Paweł napisał:
(znam tylko "Ultima Thule")

Niezła płyta, ale jak dla mnie chyba druga-trzecia od tyłu, jeżeli chodzi o potencjalną strzelankę Wink

No, bez przesady Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pereks
kaseta FeCr

PostWysłany: 17.11.2019, 22:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Manfred Mann's Earth Band-14.11.2019 -Drezno-Alter Schlachthof

Manfred Mann,który całkiem niedawno skończył 79 lat nadal jest aktywny i koncertuje głównie w Niemczech ze swoim zespołem .W ramach późnojesiennej trasy odbył się występ min. w Dreźnie, na którym byłem. Koncert trwał około 1,5 godziny,gdzie zespół zagrał największe i najbardziej znane swoje utwory. Zresztą na to pewnie publiczność czekała, gdzie tutaj zespół jest dobrze znany i popularny.

A oto setlista z czwartkowego wieczoru:

1. Captain Bobby Stout
2. Spirit In The Night
3. Don't Kill It Carol
4. Martha's Madman
5. Stronger Than Me
6. You Angel You
7. Father of Day, Father of Night
8. For You
9. Blinded by the Light
10. Davy's on the Road Again
11. Do Wah Diddy Diddy
12. The Mighty Quinn)

Osobiście bardzo sobie cenię płyty Manfred Mann's Earth Band z pierwszego okresu działalności,czyli z Mickiem Rogersem,który na szczęście wrócił do zespołu i jest w aktualnym składzie.Nie było "Visionary Mountains",ale w żelaznym repertuarze nie zabrakło "Spirit In The Night" czy "Father of Day,Father of Night"...Przebojowe utwory MMEB "Don't Kill It Carol" ,"You Angel You" czy "For You" ,gdzie na wokalu głównie udzielał się aktualny wokalista Robert Hart wypadły równie dobrze. Ale to co najbardziej porwało publiczność to "Blinded by the Light" , "Davy's on the Road Again" i "The Mighty Quinn", zagrany na koniec.Było bardzo sympatycznie zarówno przed, w trakcie i po koncercie. Muzycy świetnie się bawili a sam lider co jakiś czas wychodził bliżej na scenę zza swoich organów.Przed koncertem mimo połowy listopada ,w oczekiwaniu na wejście do klubu można było przy zakupić dobry browar, w środku również.Dowiedziałem się od menagera przy stoisku z płytami,że zespół niestety nie wyjdzie po koncercie . Pojawił się jedynie wokalista.Były przygotowane natomiast płyty z kompletem autografów zespołu."Dlaczego nie przyjeżdżacie do Polski"- spytałem?...usłyszałem po chwili " są plany na jesień 2020 na koncerty w Czechach i być może u Nas też...rozmowy się toczą-i oby "wypaliły"-może na 80 -te urodziny Mann Nas, również odwiedzi ,kto wie?...
Powrót do góry
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 18.11.2019, 10:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

GONG
STEVE HILLAGE BAND

Islington Assembly Hall, Londyn, sobota 16 listopada 2019
Bez przesady mogę powiedzieć, że byłem na jednym z koncertów mojego życia. Assembly Hall to wschodnia część Ratusza w Islington, sala z piękną historią i takąż architekturą i w takich okolicznościach tuż po 19:30 na scenie zmaterializował się obecny skład Gong. Zagrali godzinę, zagrali pięć numerów - po dwa z dwóch najnowszych płyt i "You Can't Kill Me" zgrabnie wsadzone w środek. Ten nowy skład ładnie daje radę - jest transowo, odlotowo, ale niechaotycznie. No i fajnie się podzielili między siebie gitarzyści - jeden jest riffowy, drugi bardziej "klymaty", glissanda. Dostali spore owacje, zwłaszcza od ludzi w gnomich czapeczkach. Grali krótko, bo tuż po 21 wyszli na scenę ponownie, jako część Steve Hillage Band. Po Stefanie i Miquette widać zewnętrzny upływ czasu, choć jak na swój wiek trzymają się świetnie, a ich niemal nieustannie uśmiechnięte twarze to coś pięknego. Miquette tradycyjnie obsługuje klawisze, ale też laptopa i różne elektroniczne ustrojstwa godne klubowego didżeja (zresztą didżejskie słuchawki to jej sceniczny atrybut od lat). Hillage, z krótkimi siwymi włosami i nieodłączną gitarą Steinbergera pokazuje natomiast, że w kosmiczno - psuchodelicznych lotach jest poza wszelką konkurencją. Wciąż ma to swoje niepotarzalne brzmienie i potrafi naprawdę zaczarować albo wpędzić w trans. Repertuarowo, zgodnie z zapowiedziami, skupiony był na latach 70. sięgając zarówno po materiał ze swojego solowego debiutu, jak i po piosenki z "Motivation Radio". A absolutnie genialnie wypadł "The Dervish Riff" zagrany z taką mocą i w takim tempie, że miałem wrażenie, że czas cofnął się o te 40-kilka lat - ten trans i surowa moc wbiła publiczność w parkiet, a jak po ostatnich dźwiękach ekstatycznie ryknęliśmy, to bałem się, że sufit spadnie. W ogóle klimat był genialny - publiczność głównie składająca się ze starych fanów pamiętających jeszcze wczesny Gong, ale też trochę młodzieży, sporo płci żeńskiej, rodziny z dziećmi - wszyscy bardzo aktywnie i gorąco reagujący na to, co działo się na scenie i chętnie wchodzący w interakcje czy to ze Stevem czy z Miquette, do tego psychodeliczno - hinduistyczne projekcje na ekranie za scenią, które pomagały zdecydowanie przejść w ten "bardziej" wymiar. A ten obecny Gong jako zespół wsparcia to idealna ekipa - pełen szacunek do mistrza, radość grania, otwarte głowy - dzięki temu zagrany jako ostatni (na drugi bis) "I Never Glid Before" wypadł wprost cudownie i był wisienką na tym blisko stuminutowym torcie. Hillage w fantastycznej formie, gra na pełnym luzie i z ogromną radością - jeśli rzeczywiście ziszczą się plany ściągnięcia go do Polski, obecność będzie obowiązkowa.

A dla ciekawych - setlista: https://www.setlist.fm/setlist/steve-hillage-band/2019/islington-assembly-hall-london-england-5b9aff14.html

Oraz udało mi się przemycić aparat i zrobić trochę zdjęć, przez co koncert udał mi się podwójnie.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 20.11.2019, 08:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Charles Lloyd presents: Wild Man Dance with NFM Wrocław Philharmonic
NFM, Wrocław, 15.11.2019.

Wieczór zaczął się dla mnie nieciekawie, bo straciłem 1,5 godziny na ostatnich 10 kilometrach autostrady z powodu jakiejś kolizji i do NFM dotarłem 3 kwadranse spóźniony. Na szczęście było mi dane wysłuchać jeszcze dobrej godziny koncertu i z tego co opowiadał Cure, ominęła mnie ta mniej ciekawsza część. Przed zakończeniem nie byłem tego taki pewien, bo parę minut po tym jak dotarłem na miejsce, muzycy wznieśli się na wyżyny i zagrali fantastyczną, niesamowicie żywiołową i bogatą kompozycję, z kapitalnym popisem cymbalisty. Był to zdecydowanie punkt kulminacyjny tego wieczoru, więc ciesze się, że akurat zdążyłem. Sam Lloyd (rocznik 1938!) jest w świetnej formie i porównując go do niedawno widzianego Sandersa (rocznik 1940) odniosłem wrażenie, że jest młodszy od swojego kolegi Faraona przynajmniej o 20 lat. W jego grze dominowały spokojne, bardzo liryczne i melodyjne partie i przyznam, że brakowało mi trochę więcej ognia, ale z drugiej strony takie było tez założenie repertuaru i składu (+ orkiestry). To wszystko pozwoliło się skupić nieco bardziej na pozostałych muzykach i ich mniej typowych instrumentach, szczególnie cymbałom czy dziwnym skrzypeczkom (z drugiego balkonu nie widziałem dokładnie, że to lira), które mocno podkolorowały ten występ. Końcówka części zasadniczej oraz długo i cierpliwie wyklaskany bis były znów bardzo mocnymi punktami tego wieczoru. Pojawił się tez chyba sam Michael Gibbs - a przynajmniej tak zidentyfikowałem sympatycznego, mocno siwego dżentelmena, który wszedł w trakcie braw na scenę. Co najmniej tyle samo przyjemności co część muzyczna dostarczył mi krótki, choć bardzo intensywny i pełen pozytywnych emocji wypad na lampkę wina i szybkie piwo 0% w pobliżu NMF, za co należą się ukłony Małżonce Cure'a i jemu samemu. Smile
No i samo NFM też bardzo przyjemnie mnie zaskoczyło. Może nie ma tego rozmachu i estetycznej ekstazy co NOSPR, ale robi bardzo dobre wrażenie, a nawet pod pewnymi względami (świetny dźwięk na środku drugiego balkonu) wypada lepiej niż sala w Katowicach.

Zespół zagra w składzie:
Charles Lloyd – saksofon, flet
Gerald Clayton – fortepian
Harish Raghavan – kontrabas
Eric Harland – perkusja
Sokratis Sinopoulos – lira
Miklós Lukács – cymbały

Radosław Labahua – dyrygent
NFM Filharmonia Wrocławska
Michael Gibbs – aranżacja na orkiestrę
Crazy
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 23.11.2019, 09:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z wielką przykrością muszę donieść, że wczorajszy koncert Bobby'ego McFerrina w Arenie Ursynów był moim koncertowym rozczarowaniem roku.

Może w tym miejscu sięgnę krótko pamięcią wstecz. Był to mój czwarty koncert McFerrina, a jeszcze wcześniej był koncert 'zero", na którym nie byłem, ale prawie byłem Wink 1985, pierwsze Jazz Jamboree, w którym uczestniczyłem, jeszcze za dzieciaka, pierwszy dzień festiwalu, koncert Bobby'ego McFerrina i Urszuli Dudziak. Pamiętam, jaka dziś, że ten koncert MIAŁ BYĆ, no ale w końcu na niego nie dotarłem. Od tamtej pory jednak dobrze kojarzę postać Bobby'ego (a swoją drogą jaki to był festiwal! czwartek - Bobby McFerrin, piątek- Wayne Shorter, sobota - Joe Zawinul. niedziela - Keith Jarrett, i to tylko mówię o głównych gwiazdach).

Na swój premierowy koncert dotarłem jakoś ok. roku 2000, może wcześniej. O dziwo nie mam konkretnych wspomnień, co tam się działo, ale pamiętam, że byłem zachwycony i wracałem do domu z wielkim uśmiechem na twarzy.

A potem ten najlepszy z najlepszych - 16 czerwca 2011, Sala Kongresowa, jedno z największych przeżyć koncertowych w życiu, totalna magia.

Rok później powtórka, ale pewne rozczarowanie już, bo po raz pierwszy na scenie z Bobbym na scenie pojawił się stały zespół (wokalny) i w efekcie ta magia się rozmydliła. Było fajnie, córkom, które zabrałem po raz pierwszy, podobało się, choć zupełnie nie gustują w takiej muzyce, ale mi momentami wydawało się zbyt jednostajnie.

Niestety wczoraj znowu był zespół, ale co gorsza instrumentalny. Nie żeby zespół był zły (choć część repertuaru bym tak nazwał - jakieś mdłe formy piosenkowate), ale formuła koncertu leżała zupełnie. Moim zdaniem nie było po prostu pomysłu na ten występ, w każdym razie ja zupełnie nie wiem, co artyści chcieli właściwie pokazać. Po prostu zaprezentować kilka czy kilkanaście utworów instrumentalno-wokalnych, jak na 'zwykłym' koncercie? W takim razie pudło, bo te utwory jako kompozycje były całkiem nijakie. Poimprowizować na kanwie tychże utworów? Może, ale bez efektu 'wow', jakieś bez jaja były te improwizacje. Pobawić się muzycznie z publicznością, czyli to, co jest Bobby'ego znakiem rozpoznawczym i najbardziej unikalnym talentem? Jeżeli tak, to znowu pudło, bo tej zabawy było stosunkowo mało (może jeżeli ktoś był pierwszy raz, to tego nie odczuł, ale sądząc nawet z opisu zeszłorocznego koncertu w tejże Arenie, to było tego zdecydowanie mniej), a co gorsza była jakaś zupełnie niezintegrowana z resztą występu. Nie trzymało się to kupy, słowem.

Miałem takie wrażenie, że może Bobby McFerrin był chory? Nawet jego wychodzenie na bis było jakieś anemiczne, a przecież koncert był bardzo krótki i wcale nie intensywny. Występ solowy ma to do siebie, że nawet 40 minut to może być naprawdę dużo (nie tylko dla artysty, ale i dla odbiorcy), ale kiedy występuje po prostu zespół i to jeszcze gra z jakimiś przerwami na brawa czy jakieś gadki, to sory, ale po godzinie i piętnastu minutach człowiek nie spodziewa się, że to już koniec. Tak więc Bobby wyszedł na bis, ale jakoś tak niemrawo coś tam zaśpiewał, coś tam kazał dośpiewać publice, ale jakby bez przekonania, powiedział "ok, good", machnął ręką i sobie poszedł.
Gdyby się okazało, że miał gorączkę czy coś, wcale bym się nie zdziwił.

Jakby jednak nie było, to biorąc pod uwagę repertuar, czas trwania koncertu, miejsce (beznadziejne), cenę i oczekiwania, był to chyba najgorszy mój koncert w tym roku Sad
Maciek

PostWysłany: 25.11.2019, 19:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nils Petter Molvaer Group

Nils Petter Molvaer – trąbka, elektronika
Geir Sundstol – gitara, banjo, steel guitar
Jo Berger Myhre – bas, klawisze
Erland Dahlen – perkusja

Choć samego Molvaera w studyjnej odsłonie nie słucham zbyt często w roli innej niż tło, to jednak zawsze chciałem zobaczyć i usłyszeć jak brzmi na żywo. Okazało się, że ta decyzja pozwoliła mi zaliczyć jeden z najlepszych koncertów tego roku. Niesamowity potencjał ma ten skład. Fantastyczny Sundstol, który przez większość czasu obsługiwał steel guitar, ale jak trzeba było dołożyć do pieca, to przesiadał się na tradycyjne wiosło, za pomocą którego przywoływał szczyty jazzrockowej psychodelii z początku lat 70. Momentami brzmiał, jakby Rypdal sprzed 45-50 lat, który dołożył trochę więcej przesteru i wziął jeden kwas więcej. Razem ze wspomnianą wcześniej, łkającą steel guitar tworzyło to przepiękny kontrast. Z kolei Erland Dahlen otworzył przede mną drzwi na kolejny, wyższy poziom sztuki perkusyjnej. Ogólnie wydawało mi się, że trochę już tych perkusistów w życiu widziałem, jednak jego podejście do instrumentu, budowania zestawu, aranżacji i ogólnej filozofii rytmu sprawiły, że czułem się tak, jakbym w ogóle pierwszy raz widział coś takiego jak perkusja. Z miejsca wskoczył u mnie do czołówki najciekawszych muzyków XXI wieku i odtąd bardzo uważnie będę śledził jego twórczość. Lider wypadł również bardzo dobrze, na pewno dodał dużo więcej ognia i życia swoim numerom, dosyć sprawnie operował elektroniką, która wyciskała z jego instrumentu sam miód, choć jeśli mam być szczery, to gdyby miał wystąpić drugi raz solo lub z innym składem, to nie wiem czy skusiłbym się na taki koncert, natomiast gdyby jego zespół miał zagrać kolejny koncert bez niego, to stałbym dziś od rana po bilet. Żeby nie było, niczego Nilsowi nie chcę ujmować, bo przecież zespół to zespół, wypada mu jednak pogratulować, że zbudował wokół siebie taką wspaniałą grupę, która rzuca całkowicie nowe światło na jego twórczość.
akukuuu
epka kompaktowa

PostWysłany: 25.11.2019, 19:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

,, i to chyba koncert w Gliwicach. Rolling Eyes Trochę zazdroszczę Wink
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 25.11.2019, 19:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak jest, bo Gliwice ogólnie są super. Wink
Tarkus

PostWysłany: 02.12.2019, 13:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gdyby ktoś chciał sobie popatrzeć, Steve Hillage na koncercie wygląda obecnie tak: https://photos.app.goo.gl/hc7RDCNNNyEU2vje8
WOJTEKK

PostWysłany: 02.12.2019, 17:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Joj, to wiosło to ten kwadraciak z lat 80-tych

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 04.12.2019, 11:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, Hillage, podobnie jak Holdsworth, ukochał sobie gitary Steinbergera.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 104, 105, 106
Strona 106 z 106

Skocz do: