Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kult i Kazik.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
I&I
album CD

PostWysłany: 21.11.2019, 21:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie mówię, że nie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 27.11.2019, 22:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I napisał:

Sprawę złą opisał Kazik lat parę temu Wink

Pan Pancerny Żońdzi

Wieszcze wieszczami, a Kazik to prorok. Wykrakał to bezbłędnie. Większość jego twórczości jest ponadczasowa.
Powrót do góry
I&I
album CD

PostWysłany: 27.11.2019, 22:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widzisz Crazy, robota Twoja ma sEnS Exclamation
Powrót do góry
Crazy
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 03.12.2019, 23:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I napisał:

Orkiestra dęta ze Wstydu
To przykład z najnowszej płyty, który mi leży.

A mi jednak nie. tzn. sama orkiestra nawet brzmi w porządku, ale niestety warstwa wokalno-tekstowa, o której wspólnie stwierdziliśmy, że jest kluczowa, robi na mnie wrażenie strasznie nieświeżej. Ta cała refreniczna sekwencja tam-będziesz-tam-będziesz łokropnie smętna, nie mówiąc już o błyskotliwych wersach rymujących 'pije' i 'bije', no sory... Rolling Eyes

I&I napisał:
Największa armia świata wzywa Cię (Prosto)
Reggae podkład, ale wtłoczony w inne dźwięki (funk, afro). Świetnie pracująca blacha trąbiąca, akcentująca prosty rhythm. Nagranie pulsuje znakomicie, rapowanie Kazika przednie, a tekst bomba. Świetna realizacja nagrania. Jeden z ważniejszych tekstów Kazika.

Tutaj natomiast nie mam wątpliwości - rzeczywiście jest świetnie muzycznie (pulsuje, tak!), a tekst bomba. Żadnych odgrzewanych kotletów i wymuszonych składów sław. Jest treść, jest forma, jest pomysł, jest bardzo udany podkład. Bardzo dobry numer!

I&I napisał:
Mój mąż (Prosto)
Funkowa gitara rozpi***la, ale z punkowym odcieniem, godnym Gang Of Four. Blacha akcentuje, co należy akcentować w sposób znakomity. Kazek śpiewa, łapiąc się w synkopie😉. Nagranie bomba. Co do formy tekstowej ja przyczepić się nie mogę (temat społeczny). Realizacja nagrania bez zarzutu – stereo pełną gębą.

tu znacznie mniej odpowiada mi podkład, jakoś ani ten funk, ani punk mnie nie przekonują - natomiast bardzo interesująca warstwa wokalna: w zwrotkach te jakby urwane, skrócone frazy na końcu wersów, znowu mam tu poczucie świeżości: że Kazikowi się chciało coś pokombinować. Na drugim końcu patetyczny refren - gdyby cały utwór taki był, nie dałoby się tego słuchać, ale jako przerywniki od zwrotek sprawdza się znakomicie. Tekst bez zarzutu, choć może i bez błysku.

I&I napisał:
Nie żyję ponad stan (Poligono industrial)
Kazek reggae lubi. Podobnie jak ja, z tym że ja uwielbiam. Zawsze wypatrywałem jego powrotów do tej nuty (tych niestety jest za mało!).
Produkcja naprawdę znakomita. Reggae, ale z super dodatkami, czyli elektro-przeszkadzajki, quasi akordeon, chórki wykraczające poza strandard (w stronę world music). A bohater wokalnie i tekstowo bez zarzutu. Rapuje old school’owo w trakcie. I tromby, jak zwykle, świetnie zagrane.

No właśnie z zarzutem Confused Jak dla mnie to jest fatalnie zaśpiewane, w tych zwrotkach Kazik jakoś tak zawodzi... I monotonia okrutna tych zwrotek. Lepszy jest refren, klimat taki bregowiczowski, nieco wtórnie brzmi, ale jakoś z charakterem jednak.
Niestety kiedy zobaczyłem, że to trwa ponad 7 minut Shocked , to po drugim refrenie czym prędzej wyłączyłem.

I&I napisał:
Bracia (Poligono industrial)
Zaczyna się niczym nagranie Izraela. Reggae beat, elektro wstawki, blacha z grubej rury (straszy trochę w brzmieniu). Organy a’ la pierwsza, znakomita płyta UB40 (Signing Off z 1980 roku). Dub technika ok. Wokale bez zarzutu. Refren punkowy. Tekst bomba. Czego chcecie od tej płyty?

Czego chcecie? Przede wszystkim: ZNOWU ponad 7 minut. Błagam, 7 minut to może trwać utwór, w którym coś się dzieje albo jakiś trans-killer. Tym razem zobaczyłem długość na początku i ciężko mi będzie się przekonać, żeby dosłuchać do końca... Choć owszem, zaczyna się jak Izrael i tym razem fajnie pulsuje rzeczywiście. Dobrnąłem więc do końca, ale nie mam wątpliwości, że w wersji 3-4 minutowej byłoby to lepsze.
Tekst dla mnie bez wyrazu, ale przynajmniej nie razi mnie jako wymęczony.

Została mi Tłuszcza i Pan pancerny, ale to na jutro, mam nadzieję.
Crazy
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 04.12.2019, 13:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No więc ten najważniejszy, dla I&I'a, ale i dla innych:

I&I napisał:
Pan pancerny (Poligono industrial).
Dla mnie najważniejsze nagranie zespołu z czasów współczesnych. Brzmi jak stary Kult, ale czerpiąc z dobrodziejstw czasów, które przeminęły (doświadczenie, lepszy warsztat pracy), Wyszło to bosko . Tu wszystko gra - wokal, tekst, praca w studio. Znakomite nagranie! U mnie w pierwszej trójce najważniejszych nagrań Kultu. Ale podejrzewam dlaczego pop kultura nie puściła tego dalej.

Z moich beznadziejnych doświadczeń z tą płytą zapamiętałem, że ten Pan pancerny wzbudził moje zainteresowanie. Niestety zapamiętałem niewiele, bo blisko końca tej POTWORNIE długiej płyty miałem zawsze wszystkiego dosyć albo w ogóle tam nie docierałem. W dodatku zaraz potem jest ten koszmarny utwór tytułowy...

Ale czy podoba mi się teraz, sam dla siebie, bez negatywnych kontekstów? Bez szału, muszę powiedzieć. Jest wyraźnie lepszy od innych kolegów z płyty, ale jest w nim taki ciężar do pewnego stopnia dobrze uplasowany, ale do pewnego jednak mnie mulący. Tekst dobrze napisany i z oryginalnym pomysłem (sama fraz tytułowa bardzo dobra przede wszystkim!), ale jakoś mnie nie porusza. Może najlepszy utwór na płycie, ale nie na tyle, żeby podnieść końcową jedną gwiazdkę choćby o pół.

I&I napisał:
Tłuszcza (Poligono industrial)
Znowu Jamajka stylee. Wokalnie majstersztyk (chórki), znowu świetna sekcja blacharska. Przeszkadzajki świetnie akcentują rytm, gitara jedna z najlepszych w dziejach Kultu (solówka nawet jest – sic!). Kazek wokalnie w świetnej formie. Znowu stereo pełną gębą.

A do chyba drugi najlepszy numer, a może nawet mój ulubiony, zresztą też miałem z nim jakieś w miarę dobre wspomnienia. I wreszcie coś krótszego, uff. I z jajem, i z dynamiką, ta dżamejka, ta sekcja, organy, faktycznie to gra. Ryzykowny manewr z tym beczanym refrenem, ale broni się, bo po pierwsze kontrastuje w udany sposób ze zwrotką, a po drugie świetnie puentują go okrzyki pod spodem (raz! dwa! boję się i ja!).

Chyba jednak nie przekonałem się do Poligonu Wink
I&I
album CD

PostWysłany: 04.12.2019, 19:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cieszę się, że część nagrań z płyt odrzuconych spodobała Ci się. Moim celem było pokazanie, że Kult nie skończył się na 1998 roku. Zresztą jaki zespół potrafi utrzymać nienaganną formę przez tyle lat, spełniając jednocześnie wszystkie zachcianki fana z lat odległych (czyli mają rymować i brzmieć tak samo jak wtedy, kiedy się w nich zakochałem)?

Z czasem wiadomo, ze muzyka to rzecz gustu i osłuchania Very Happy

Na tym forum nigdy nie napisałem tyle jednorazowo o muzyce, dziękuję więc za inspirację i wymianę poglądów Smile

Do usłychu!!!
Powrót do góry
Crazy
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 05.12.2019, 22:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I napisał:
Na tym forum nigdy nie napisałem tyle jednorazowo o muzyce

he he, myślałem, że temu służy to forum Very Happy
I&I
album CD

PostWysłany: 06.12.2019, 21:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja się nie odważyłem założyć wcześniej takiego wątku. Masz flaszkę na starcie ew. spotkania na kawę Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

Skocz do: