Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o filmie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 142, 143, 144

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 01.11.2019, 17:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z tym, co o "Jokerze" napisali esforty i Maciek. W ogóle to na sam seans trafiłem nieco z przypadku, bo planowałem wybrać się na Tarantino, a w ostatniej chwili zmieniłem zdanie, bo Joker właśnie wszedł do polskich kin i stwierdziłem, że zaryzykuję. Na ogół unikam produkcji komiksowych, w kwestii ekranizacji marvelowskich podzielam opinie Scorsese i Coppoli, natomiast za wielki plusem tegorocznego "Jokera" uważam fakt, że to w ogóle nie jest kino komiksowe. Owszem, pada nazwa Gotham i nazwisko Wayne, ale to w gruncie rzeczy nieistotne dodatki. Gdyby dać inne nazwisko bohaterom, a miasto od początku określać jako Nowy Jork, film nic by na tym nie stracił.
Cure
digipack

PostWysłany: 03.11.2019, 09:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Obejrzałem/przypomniałem sobie:
Ryś - S. Różewicza;
Głos - J. Kondratiuka;
Constans - Zanussiego;
Ucieczka z kina Wolność - Marczewskiego;
Szpital Przemienienia - Żebrowskiego;

Wszystkich oceny zaczynałyby się od bdb w górę (w skali szkolnej).

Tak w ogóle, to Studio Filmowe Tor robi kawał dobrej roboty, nie tylko na tzw. rynku pierwotnym, ale i wtórnym (genialne rekonstrukcje!!).
Dodatkowe brawa dla pana Zanussiego za umowę z Youtube, dzięki której to możemy się cieszyć wieloma filmami ze wspomnianej wytwórni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Crazy
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 03.11.2019, 22:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poszedłem do kina na Ikar. Legenda Mietka Kosza. Znakomity film. Kolejna kooperacja Macieja Pieprzycy i Dawida Ogrodnika, która co prawda przywodzi na myśl pytanie, czy Ogrodnik w ogóle jest w stanie grać postaci normalne Wink, ale mniejsza z tym - film ten podobał mi się bardziej od innych filmów Pieprzycy (Chce się żyć, Jestem mordercą - obu przecież bardzo dobrych) i od innych filmów, gdzie widziałem Ogrodnika (z Ostatnią rodziną włącznie). Naprawdę DOBRA rzecz!

Jest to film o muzyku. Nawet nie o muzyce, tylko o tym, jak to jest, kiedy człowiek generalnie niepełnosprawny, i zdrowotnie, i społecznie, może się tylko wyrażać przez muzykę, i czyni to w sposób niezwykły. Partie fortepianowe (fenomenalne!) w filmie wykonuje Leszek Możdżer, przypominając, że podobnie jak Mietek Kosz mówi o sobie, że jest najlepszym pianistą jazzowym w Polsce, tak i on przez długie lata był (jest?) najlepszym pianistą jazzowym w Polsce. Mnóstwo świetnej muzyki a scena, w której bohater zaczyna grać Etiudę rewolucyjną i przechodzi z niej do improwizacji - w ogóle cudowna!
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 04.11.2019, 22:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy pamiętacie, ale od listopada 2019 r. po Los Angeles włóczą się cztery zbiegłe androidy. Czy administracja Donalda Trumpa poradzi sobie z tym problemem?

Dziś włączyłem dzieciom jako ciekawostkę początek filmu, gdzie właśnie jest mowa o listopadzie 2019 r. i bardzo zabawna była ich reakcja (eee, co to jest, tam wcale tak nie wygląda), fajne też było gdy córka spytała całkiem serio: "tata, a Czy Androidy palą papierosy?" co uznałem za zabawną, a zupełnie niezamierzoną, ale niezwykle trafną parafrazę oryginalnego tytułu książki. Może druga część winna się tak nazywać? Albo jakaś kampania antynikotynowa?
Powrót do góry
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 05.11.2019, 12:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Generalnie 30 listopada 2019 o 23:59 "Blade Runner" przestanie być filmem pokazującym futurystyczny świat sensu stricto Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Crazy
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 19.11.2019, 00:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Parasite reż. Joon-ho Bong 2019
Kino kompletne: jest pomysł, jest forma, dodam błyskotliwa, jest twist a nawet dwa.

Bardzo błyskotliwa! Film niewątpliwie ze wszech miar udany, pomysł na historię rewelacyjny, wykonanie klasa, niespodzianki takie, że hej. Ja miałem nieodparte skojarzenia z makabreskami braci Coen, bliźniacze poczucie humoru i poczucie makabry właśnie.
Nie powiem, że:

esforty napisał:
W tym roku nic lepszego, mnie w kinie, się nie przydarzyło!

ponieważ jednak wolę takie seanse, które mi głębiej zajdą za skórę i trzewiami potrzęsą. Tutaj miałem wrażenie obcowania z rozrywką najwyższej klasy i nie mam żadnych zastrzeżeń. Ale jak wyszedłem ostatnio z kina z tego Ikara, to chyba czułem się bardziej jakby... poruszony?

To jest zresztą u mnie sprawa i z Coenami, i z Tarantino. Ogląda mi się ich filmy fenomenalnie, ale to nie są moi ulubieni twórcy. Wyjątkiem Fargo/ Pulp Fiction, które to filmy z jakiegoś powodu właśnie pochłaniają mnie w całości (trudno w Pulp Fiction doszukiwać się głębi, nie?... ale jednak - magia całkowita). Najczęściej bardzo mi się podobają, ale zostawiają mnie ostatecznie nieco z boku. Chyba z Parasitem jest tak samo.

Ale bardzo dobry film!
dziobak
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 24.11.2019, 19:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jokera dzisiaj widziałem.
Porównania to Taksówkarza oczywiście na wyrost. Niemniej jednak jest to film intrygująco niepokojący. Przemycający gdzieś prawdę o współczesnych czasach, lękach, niepowodzeniach.
Joker to film dobry a kreacja głównego bohatera sprawia że ociera się nawet o film bardzo dobry.
No i fajny soundtrack. Polecam.
A.
Powrót do góry
esforty
longplay

PostWysłany: 01.12.2019, 13:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sygnalizuję TU, bo to częściej odwiedzany wątek, niż ten dotyczący TVP Kultura. Jutro tj. 02.12.19 w tymże kanale ( niefortunna godzina emisji, ale można nagrać):
One more time with feeling w reż. Andrew Dominika.
Film, o tym jak, Nick Cave sprawia się jako Człowiek i jako Artysta po śmierci syna. Filmu nie widziałem, ale pewną nadzieję mam na nowe otwarcie w sprawie Ghosteen.

Kilka dni temu z platformy Netflix:
Chasing Trane: Historia Johna Coltrane'a, podepnę filmwebowy opis bo jest dość dobrze sygnalizującym zawartość:

Bogaty, wielowarstwowy i zmuszający do refleksji portret wielkiego artysty, ukazujący najważniejsze wydarzenia, pasje, doświadczenia i wyzwania, które ukształtowały życie i rewolucyjną twórczość Johna Coltrane’a. Opowieść o demonach i ciemności, niezłomności i odkupieniu, a przede wszystkim – o nieprawdopodobnej podróży wojownika, który odnalazł siebie i Boga oraz stworzył wyjątkową muzykę przekraczającą bariery rasy, religii, wieku i szerokości geograficznej. Mimo że Coltrane nigdy nie udzielił żadnego wywiadu przed telewizyjnymi kamerami (wyłącznie kilku radiowych), jego obecność w filmie Scheinfelda jest wyraźnie odczuwalna dzięki wykorzystaniu przeprowadzonych z nim wywiadów prasowych, czytanych przez Denzela Washingtona.

Od siebie dorzucę, że gdyby dołączyć więcej rozmów z muzykami, którzy z nim zagrali, kosztem ograniczenia wątków osobistych to byłaby arcyciekawa rzecz ale i tak jest bardzo dobrze. Tym co jeszcze nie widzieli, serdeczne, polecenie.

Crazy napisał:

Nie powiem, że:

esforty napisał:
W tym roku nic lepszego, mnie w kinie, się nie przydarzyło!

ponieważ jednak wolę takie seanse, które mi głębiej zajdą za skórę i trzewiami potrzęsą. Tutaj miałem wrażenie obcowania z rozrywką najwyższej klasy i nie mam żadnych zastrzeżeń. Ale jak wyszedłem ostatnio z kina z tego Ikara, to chyba czułem się bardziej jakby... poruszony?

Ja w tym roku w kinie byłem (circa!) 20 razy. Niestety ledwie tyle, ale przekonany jestem o tym, przede mną, co najmniej kilkanaście, jeszcze lepszych filmów od Parasite. Ot, choćby Irlandczyk, który wierzę, po pogmatwanym jak umowa abonencka Wink Milczeniu wraca do formy Mu przynależnej.
Crazy
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 01.12.2019, 14:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Jutro tj. 02.12.19 w tymże kanale ( niefortunna godzina emisji, ale można nagrać):
One more time with feeling w reż. Andrew Dominika.
Film, o tym jak, Nick Cave sprawia się jako Człowiek i jako Artysta po śmierci syna.

Trafiłem na 10 minut tego filmu wczoraj (wtedy była godzina bardziej fortunna, ale nie wiedziałem i trafiłem przypadkiem), więc taki trochę dłuższy trailer. Bardzo mnie zachęciło! Niestety jutro nie ma szans, ale może gdzieś znajdę.

Zaczynam się za to obawiać, że zaraz mi zdejmą z ekranów Boże Ciało. Bardzo chciałbym zdążyć, zanim to się stanie. I Van Gogh też zaraz sobie pójdzie... Irlandczyk i Historia małżeńska na razie gęsto, ale jeżeli w grudniu przegapię, to będzie po ptakach. Trzeba więc się sprężać.
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 02.12.2019, 12:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczoraj wreszcie obejrzałem "Jokera" - rzeczywiście bardzo dobry film! Faktycznie, w ogóle można nie pamiętać, że rzecz dzieje się w Gotham City - bo wygląda ono wypisz-wymaluj jak New York City i to takie z przełomu lat 70. i 80. Rola Joaquina Phoenixa - oscarowa! Jest coś na rzeczy w tych porównaniach do "Taksówkarza" - to w gruncie rzeczy zbliżone postaci, też straumatyzowane, doprowadzone przez społeczeństwo do ostateczności, na swój sposób wrażliwe i przez tę wrażliwość znajdujące się w sytuacji bez wyjścia. Zresztą pojawiają się niedwuznaczne aluzje - słynny gest strzelania sobie w głowę, Robert de Niro jako prezenter TV Show. Nie ma "Joker" ciężaru gatunkowego "Taksówkarza", ale i tak pozostaje jednym z lepszych filmów w ostatnim czasie.
esforty
longplay

PostWysłany: 04.12.2019, 18:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Irlandczyk reż. Martin Scorsese 2019
Kino zbudowane: z auto-cytowania z anachronizmów, teleturniejowego montażu, spowalniania akcji i obsadzone starymi pierdzielami...
Ale, uwaga! To wszystko działa i to jak działa!
Najlepszy sposób żeby opowiedzieć tę i historię i żeby ta obeszła widza.
Obsadzony, wprost genialnie i role kobiece też. W tym filmie kobiety mówią mało albo nie mówią w ogóle. A widz zapamięta ten pomysł jako jeden z tych błyskotliwych, zapewniam Was.
Wreszcie, co za radość popatrzeć na swoich ulubieńców jak trzymają fason i formę (taki De Niro to ze 25 lat nie notował takiego wzlotu!). Bo zagrane to jest, bez jednej fałszywej nuty. Ot, dobry i myślący kierownik na planie cuda czyni. No, lekko siada końcówka, jakaś strona, dwie od Paula Shradera mogłaby scenariuszowo podnieść całość.
Ale i tak pan Scorsese, mając w dorobku kilka filmów lepszych, tego nie musi się wstydzić.

P.S. Kto wybierze się na film do kina to zanim zasiądzie na sali, niech pomyśli o gospodarce wodnej swego organizmu bo to w końcu trzy i pół godziny, wychodzić w trakcie żal.
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 04.12.2019, 19:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
P.S. Kto wybierze się na film do kina to zanim zasiądzie na sali, niech pomyśli o gospodarce wodnej swego organizmu bo to w końcu trzy i pół godziny, wychodzić w trakcie żal.

Przypomniałeś mi o moich cierpieniach przy oglądaniu "Blade Runner 2049" w kinie (czas trwania filmu 2 godziny 45 min). Końcówka to była prawdziwa męczarnia, ale żal mi było wychodzić. Irlandczyka obejrzę w domu. Very Happy
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 06.12.2019, 11:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Irlandczyk reż. Martin Scorsese 2019
Kino zbudowane: z auto-cytowania z anachronizmów, teleturniejowego montażu, spowalniania akcji i obsadzone starymi pierdzielami...
Ale, uwaga! To wszystko działa i to jak działa!

Kolejna kinowa reminiscencja z bandziorami w rolach głównych. Ile można!? Obejrzałem, gdyż zachęciła mnie do tego promocyjna rozmowa polskich aktorów. Panowie Linda, Seweryn i Grabowski o mało się nie posrali z zachwytu nad aktorstwem De Niro, Pesci, Pacino. Jak to oni nie grają, tylko po prostu są... Czym tu się zachwycać? Tym, że ci starzy pierdziele czują się jak ryby w wodzie występując w n-tym filmie gangsterskim? Te ich zakazane gęby, mimika, gesty, jak to bez mrugnięcia okiem rozwala się przed kamerą ofiarę? No i oczywiście w tym wszystkim budzą sympatię, a organy ścigania, których praktycznie w filmie nie ma, umalowane są na bandę nieudaczników i frajerów. Taką formułę już u zarania gatunku wyczerpał "Ojciec chrzestny".
Mówi się też, że to film o życiu, o jego pułapkach, że niby głęboki i poruszający. W czym poruszający? Jak to De Niro gra kolejnego, skretyniałego, bezwzględnego typa? Jedyny moralny dylemat widać w jego grze, gdy ma rozwalić swego kumpla, bo gdyby to był jakiś leszcz, to zrobił by to kolejny raz beż żadnego namysłu. No i tu oczekuje się od nas zachwytu, jak on to wspaniale zagrał, albo i nie zagrał, tylko po prostu był i zrobił przed kamerą parę tych swoich obleśnych min.
Jedyną rolą, która mnie zaciekawiła i była błyskotliwie zagrana, to Jimmy Hoffa wykreowany przez Ala Pacino, choć nie jest to mój ulubiony aktor.
Wspomnę jeszcze o stronie technicznej, a konkretnie o charakteryzacji. Postarzanie aktorów na planie wyszło bardzo dobrze, natomiast odmłodzenie De Niro wypadło słabiutko. Może się po prostu nie dało, ale przecież był współtwórcą filmu, więc musiał zagrać.
Powrót do góry
I&I
album CD

PostWysłany: 06.12.2019, 21:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W takich sytuacjach tylko niewielu się wycofuje z branży i nie chce więcej od niej. Ale parę przykładów mamy. Podam dwa: Daniel Day Lewis, Marek Kondrat.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 142, 143, 144
Strona 144 z 144

Skocz do: