Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 2844, 2845, 2846  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 02.12.2019, 23:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AUDIENCE - Friend's Friend's Friend (1970, Charisma)

Dzisiejszy wieczór tylko z tym pięknym, nastrojowym, melodyjnym, folkowo-progresywnym (wyłącznie akustyczne gitary i mnóstwo fantastycznego saksofonu oraz fletu) LP na talerzu. Za mało dałem mu punktów (tylko 4) na album 1970 r., bo to u mnie tak około 8,5+/10 ale i tak by to nic nie dało bo Audience zupełnie nie trafili w gust polskich dinozaurów. Rolling Eyes

Winylowa reedycja tego LP ma kolor zielony, wolałbym czarny, w dodatku nie pasujący do albumu bonus, ale nie było wyjścia. Zbyt ważny to dla mnie album aby czekać na idealną reedycję.
kłapouch
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 03.12.2019, 19:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z winyla "Blizzard of Ozz" z 1980 roku. Tak ku czci jubilata - Ozzy Osbourne dziś kończy 71 lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 03.12.2019, 22:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:

AUDIENCE - Friend's Friend's Friend (1970, Charisma)

.

Jarmarczny VDGG Very Happy ale debiut najlepszy

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Crazy
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 03.12.2019, 22:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Black Napkins Franka Zappy. Ale to jest odlot Very Happy
Crowley
digipack

PostWysłany: 04.12.2019, 07:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Joe Pesci - Vincent LaGuardia Gambini Sings Just For You

Pewnych rzeczy nie da się odusłyszeć. Pesci znowu wydał płytę, tym razem jazzową, ale zanim ją przesłucham, postanowiłem zerknąć, co on wymodził w przeszłości. I to był błąd. Very Happy
Powrót do góry
esforty
longplay

PostWysłany: 04.12.2019, 21:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niedawno, Ktoś wspominał o Dexys Midnight Runners, bodaj I&I, skorzystałem z tego przypomnienia i dzisiaj dwukrotnie:

Searching for the Young Soul Rebels 1980

i
Too-Rye-Ay 1982

Debiut jest lepszy, ale nie jakoś druzgocąco. Nieco bardziej chropowaty ujawnia, może nawet desperacką, potrzebę zaistnienia jako odmienna propozycja w nadchodzącej epoce postpunku. I to się udało.
Dexys poznałem w połowie lat 80-tych przy okazji trzeciej ich płyty, o znamiennym tytule Smile Don't stand me down, potem dopiero poszukałem możliwości posłuchania poprzednich, nawet jeśli wcześniej egzemplarze debiutanckiego widywałem na giełdzie łódzkiej.
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 04.12.2019, 21:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od poniedziałku właściwie wałkuję non stop Perigeo - dyskografia od góry w dół i od dołu do góry - to je dobre!
Powrót do góry
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 04.12.2019, 22:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wokal tam mało italiański. A granie raczej amerykańskie.
Marcos
cylinder Edisona

PostWysłany: 05.12.2019, 07:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam słuchania i oglądania na cały dzień.

Trey Anastasio Band "Two Days In Atlanta", czyli zapis koncertów zespołu z Atlanty, 31 maja i 1 czerwca bieżącego roku na 4 płytach DVD.
Oczywiście "not on label" Smile
Powrót do góry
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 05.12.2019, 08:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marcos, a napisałbyś ciut więcej o swojej filozofii „not on label”? Chodzi o bunt przeciwko systemowi czy są to wydawnictwa, które np. kupujesz bezpośrednio od zespołów i w ten sposób unika się pośredników, którzy kroją 90% kasy?
Paweł
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 05.12.2019, 09:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek, ubiegłeś mnie z pytaniem - przyłączam się.

Marcos - jeśli oczywiście możesz - napisz coś więcej w tym temacie, gdyż jest to interesująca kwestia.
Jak trafiasz na poszczególnych wykonawców?
Czy w ogóle nie wracasz do płyt np. Pink Floyd, Black Sabbath, Milesa Davisa itd.?
Powrót do góry
Oleeks
szpula

PostWysłany: 05.12.2019, 14:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

black midi - Schlagenheim (2019)

Słucham drugi raz w tym roku. Niby jest to bardzo ważny album, ale ja tej "ważności" nie słyszę. Przyjemnie się tego słucha, ale z czasem materiał już nuży.
SafeMan
pirat mono

PostWysłany: 05.12.2019, 15:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Malicorne - Malicorne [La mariage anglais]
Eberhard Weber - Yellow Fields

Czyli dwa ostatnio nabyte winyle, z których jestem nad wyraz zadowolony Smile
Mam słabość zwłaszcza do muzyki Webera.

A poza tym przerabiam dyskografię Simple Minds. W większości średniaki, ale jakoś chodzą mi głowie ostatnio.
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 05.12.2019, 22:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja ulubiona płyta Malicorne, rewelacja Exclamation Niestety, nie planuję zakupu winyla, ale to tylko ze względu na fakt, że nie zbieram winyli (nie miałbym nawet na czym odtwarzać). Natomiast CD jest w obszarze moich zainteresowań i pewnie kupię, kiedy trafię na egzemplarz w rozsądnej cenie.
B.J.
box

PostWysłany: 05.12.2019, 22:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Residents - Eskimo (1979)
Kiedy w latach osiemdziesiątych w radio grali dyskografię Residentsów, Eskimo mnie oczarowało. Powrót po latach zabił sentyment. Płyta się nie zmieniła, ale ja raczej tak. Wydziwianie to jednak za mało, żeby zachwycić, ale na szczęście jest tu też trochę fajnej muzyki.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 2844, 2845, 2846  Następny
Strona 2845 z 2846

Skocz do: