Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bezludna wyspa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kośmin
epka analogowa

PostWysłany: 03.03.2017, 17:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
2066 and Then to typowy heavy progressive, który nie ma nic wspólnego z krautrockiem bo ten to Faust, Guru Guru czy Can. Prog Archives tu akurat IMO się nie myli.

dokładnie - heavy/hard progressive
dobra muza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kośmin
epka analogowa

PostWysłany: 03.03.2017, 17:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jarex napisał:
jay.dee napisał:
No ale chyba to oczywiste, że kraut- czy italo- są terminami zdecydowanie bardziej geograficznymi niż stylistycznymi. Przynajmniej ja ich w takim sensie używam.

W przypadku italo to może geograficznymi, ale kraut to jednak pewna stylistyka, bez wpływów bluesa, bez tych anglosaskich brzmień. Stąd takie zespoły jak Can, Faust, Neu!, Amon Duul to właśnie 100% krautrock.

plus np. francuski Lard Free - piękny kraut
Powrót do góry
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 03.03.2017, 19:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okechukwu napisał:
wg mnie sama idea płyt na "Bezludną Wyspę" zakłada, że nie jest to zestawienie płyt najwybitniejszych i najbardziej oryginalnych, tylko takich, z których słuchania czerpiemy największą przyjemność. Nie wiem, czy inni to tak różnicują, ale u mnie Top 20 płyt, które uważam za najwybitniejsze w historii rocka i jazzu różniłby się w ładnych paru punktach od płyt na "bezludną wyspę". Dlatego mnie Locanda w ogóle nie dziwi - jest to muzyka skrajnie nieoryginalna (zestawienie stylistyki Banco i Genesis), epigońska, nie mająca absolutnie żadnego znaczenia nawet w historii tak peryferyjnego w sumie gatunku jak włoski rock progresywny. No, ale co poradzę, słucham jej zawsze z ogromną przyjemnością. Do Top 21 jej nie wstawiłem, ale w setce pewnie by się zmieściła.

Bardzo dobrze to ujales Jarku, absolutnie sie z Toba zgadzam. Nie bralbym na "bezludna wyspe" mojej Top 20/21, bo w sumie bylyby to tylko i wylacznie klasyki brytyjskiego prog-rock z lat 1970-73. Na bezludna wyspe wzialbym przekroj tego czego slucham, a nie tylko plyty z jednego gatunku.
Poza tym trafiles w 10-tke jesli chodzi o wybor plyt "z których słuchania czerpiemy największą przyjemność". Dlatego tez na bezludna wyspe wzialbym Stormy Six, a nie Locanda delle Fate.
Crazy
epka analogowa

PostWysłany: 08.11.2019, 22:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Ze swoją się nie wychylam, bo u mnie zbyt duży wpływ ma efekt działania chwili, zbyt zmienne to w moim przypadku.

Tak, ale jak akurat Cię biorą na bezludną wyspę, to masz właśnie tę chwilę, żeby wybrać, a potem musi Ci to starczyć do końca życia!

21 to zresztą niezmiernie łaskawie. Ja zawsze znałem wersję, że mam wziąć jedną i szlus.

I wtedy wybierałem Krystiana Zimermana grającego e-molla Chopina.
Albo Legendę Armii.

A jak mam 21, to spróbuję z marszu, bez żadnych list wstępnych i innych...
(kolejność jest kolejnością przypominania sobie o)

1/2 Krystian Zimerman - e-moll i f-moll Chopina
3 Armia - Legenda
4 Tomasz Budzyński - Luna, MUSI być
5/6 Pink Floyd - The Wall, choć w sumie to trochę bez sensu, bo nie słucham tej płyty prawie nigdy, za to cała znam na pamięć co do piknięcia... no ale głupio by było bez
7 Skrzypek na dachu - mój ukochany soundtrack, bez niego jak żyć?!
8 Coltrane - A Love Supreme, też rzadko słucham, ale tam zawsze coś do odkrycia, no i modlitwa!
9 Nirvana - Nevermind, żeby się rozbudzić co jakiś czas
10 Beatles - Abbey Road
11 Beatles - Revolver
12 Beatles - Past Masters to stare
13 Queen - Noc w operze
14 Doorsi - L.A. Woman, o, to już mój rockowy top zapakowany chyba...
15 Doorsi - The Doors, bo jednak jest tam The End, a on jest jedyny i ostatni
16 Joy Division - Unknown Pleasures, w razie gdybym chciał się lekko podołować
17 Dead Can Dance - Within the Realm... - w razie gdybym chciał się zachwycić
18 Kult - Muj wydafca - jak mogłem dopiero teraz sobie przypomnieć!!
19 Brygada Kryzys - czarna
dobra, czas ochłonąć...
20 Bach - taka moja stara kaseta z jedną Kantatą i Magnificatem, może mają gdzieś na płycie Wink
21 to jeszcze niech będzie Jeff Buckley - Grace

--

dobra, a teraz go wywiało na tę wyspę i zacznie sobie pluć w brodę: TYLE miał do wyboru i nie wziął............................
Crazy
epka analogowa

PostWysłany: 08.11.2019, 23:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hendrixa!!! Crying or Very sad

Simona i Garfunkela ani Toma Waitsa, przecież oni mieli grać na moich urodzinach Crying or Very sad Crying or Very sad

muzyki z Twin Peaks Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Kurde i nic z XXi wieku, co za dziad ze mnie Confused

Już lepiej chyba było z tą jedną pojechać.
Crazy
epka analogowa

PostWysłany: 08.12.2019, 16:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bez koncertu Simona i Garfunkela z Central Parku oraz muzyki z Twin Peaks powyższa lista i tak jest na tyle idiotyczna, że siedząc na tej wyspie, nieraz gorzko bym zapłakał.
Ale dziś do smażenia naleśników moja żona puściła płytę, o której w okolicach pisania tamtego posta kompletnie zapomniałem, a nie ma w ogóle opcji, żebym jej miał NIE wziąć... i to mimo, że jest ich dwie. Ale wymieniłbym ją na połowę tych z pierwszego zestawienia, powiem Wam!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Strona 10 z 10

Skocz do: