Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

W rytmach soul, funk, jazzfunk, afrobeat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 32, 33, 34  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 14.12.2019, 22:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I napisał:
PS Piękna propozycja. Freefall na prezydenta AFRO GRUPY

Heh, dzięki Smile. Ale chyba przesada. Casami sięgam po takie płyty, bo nie samym progiem i hard-rockiem człowiek żyje Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek

PostWysłany: 16.12.2019, 00:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kolejna perełka ze wzgardzanej płyty:

Halina Żytkowiak - Pięć Minut Łez
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 19.12.2019, 14:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=dtX3TDqHGh0

Były lider Sam The Sham the Pharaos, twórca słynnego przeboju "Wooly Bully" tutaj w solowej odsłonie. To już muzyka przesiąknięta końcówką przełom lat 60-tych i 70-tych. Doskonale buja, gościnnie możemy usłyszeć gitarę Duanne Allmana. Sześć coverów w stylu rhythm and blues, soul, country i rock ze słynną sekcją dętą z Memphis, cztery własne kawałki w podobnym stylu. Fajna rzecz.

SAM SAMUDIO - Sam Hard and Heavy /1971/
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
I&I
album CD

PostWysłany: 20.12.2019, 18:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Salmonella Dub - Inside The Dub Plates [2001]

Moje pierwsze z nimi spotkanie to był od razu cios. Biali chłopcy z Nowej Zelandii pięknie podają na tacy czarną muzykę reggae w wersji elektro- dub.
Jest popowo, wręcz miejscami tanecznie. Użycie instrumentów elektro przyjazne i łagodne. Piękna technika dubowa.
Kibicuję im od prawie 20 lat.

Może komuś się nada do prania Wink
Powrót do góry
I&I
album CD

PostWysłany: 20.12.2019, 18:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:
https://www.youtube.com/watch?v=dtX3TDqHGh0

Były lider Sam The Sham the Pharaos, twórca słynnego przeboju "Wooly Bully" tutaj w solowej odsłonie. To już muzyka przesiąknięta końcówką przełom lat 60-tych i 70-tych. Doskonale buja, gościnnie możemy usłyszeć gitarę Duanne Allmana. Sześć coverów w stylu rhythm and blues, soul, country i rock ze słynną sekcją dętą z Memphis, cztery własne kawałki w podobnym stylu. Fajna rzecz.

SAM SAMUDIO - Sam Hard and Heavy /1971/

W życiu o gościu nie słyszałem. Wniosek - słuchać starszych ode mnie Wink

Mnie się bardzo podoba. Żar, surowizna i dużo duszy jak z Krakowa do Ciebie Exclamation

Goin' Upstairs
Powrót do góry
I&I
album CD

PostWysłany: 20.12.2019, 19:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Amerykańce z Washigton D.C.

Thievery Corporation - Treasures from the Temple [2017]

Mają lepsze i gorsze chwile (przeżywałem je razem z nimi). Ale nosa do muzy mają.
Płyty ich selektywnie trzeba wybierać, a w ramach pojedynczej, również dokonywać selekcji.

Selekcja techniczna i dubowa
Powrót do góry
esforty
album CD

PostWysłany: 21.12.2019, 12:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakże trafna recepta na Thievery Corporation, owa szczypta czujności Wink .
Zachowałem sobie na półce ich debiut:
"Sounds from the Thievery Hi-Fi" 1996
esforty
album CD

PostWysłany: 21.12.2019, 12:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bananamoon napisał:
- Maciek

...a ostatnio, bardzo dobrze zagadał do mnie po latach debiut 23 Skidoo, (z 1982 roku) - w produkcji albumu "maczali palce" Genesis P-Orridge oraz Peter Christopherson.

23 Skidoo "Seven Songs"

Plemienne, afrykańskie rytmy (także na żywe perkusjonalia), trans przypominający elektryczne płyty Milesa Davisa z lat siedemdziesiątych, etniczne odniesienia...pomieszane z electro-dancem, psychodelicznymi zatrzymaniami, miejskim gwarem, industrialnymi zaczepkami, poszarpaną elektroniką.

Z afrykańskiej wioski do europejskiego miasta.

https://www.discogs.com/23-Skidoo-Seven-Songs/release/60270

Aaa! Jeszcze chcę podziękować za to wskazanie/polecenie. Nie znałem Embarassed.
Nie szukam porównań bo i po co, zrobiła na mnie spore wrażenie ta płyta.
I&I
album CD

PostWysłany: 29.12.2019, 21:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W czasie wolnym (świątecznym) przeleciałem prawie całą dysko zespołu Ohio Players (pominąłem początek i koniec).
Nagrali dużo dobrych płyt, a jeśliby trzeba polecić na pierwszy ogień coś, to będzie to poniżej.

Ohio Players - Contradiction [1976]

Tluste funki i soule, zdarzają się i też melodramaty (za którymi nie przepadam), ale w sumie rzecz warta zachodu ze wszech miar.
Mało znani u nas, tak jak w ogóle muzyka tego typu. Ale cóż to za problem, jeśli można kliknąć w link i się przekonać, czy warto.

Original stuff
Polish stuff by Urbaniak
Powrót do góry
I&I
album CD

PostWysłany: 29.12.2019, 22:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój ulubiony Beck [2005]

Świetne video, świetny numer. Funk, hip hop, rap i biały mistrzu.

Hell Yes by Beck

Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 30.12.2019, 21:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie za mało Bataana na naszym forum, a to skarb, o którym warto pamiętać, póki jeszcze żyw (oby jak najdłużej). Moim zdaniem wielki talent, jeszcze większy głos soulowy, wykorzystany może w 10-20%. Paradoksalnie, w latach 70 miał więcej szczęścia niż Charles Bradley, ale ten ostatni miał zdecydowanie więcej szczęścia w XXI wieku.
Sam Bataan jeszcze parę lat temu wywijał takie numery na scenie: https://www.youtube.com/watch?v=vQr3-AQKLL8
Maciek

PostWysłany: 03.01.2020, 00:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak jeszcze pociągnę temat Kiwanuki, bo kto wie czy nie powinien on zostać artystą roku 2019?

Numer, którego nie ma na ostatniej płycie, a od którego powinna się zaczynać każda warta uwagi playlista bieżącego karnawału. Lekkość wczesnego Jamiroquai, przebojowość Moloko i melodyjność najlepszych numerów Daft Punk. Piękne disko z przełomu lat 70. i 80.

Money
Maciek

PostWysłany: 03.01.2020, 00:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kolejny przykład zdolnych młodzieńców, którzy poruszają się po roku 2019 bez nawigacji czy starej mapy Polski, na której jest jeszcze 49 województw.

Black Pumas - Full Performance (Live on KEXP)

A przy okazji, właśnie tak wygląda zdrowa poprawność polityczna. Wystarczy zamknąć oczy, wsłuchać się w muzykę i nagle nie wiadomo kto w tym składzie jest biały, a kto czarny.
Colors
I&I
album CD

PostWysłany: 04.01.2020, 22:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiedziałem za bardzo gdzie umieścić tę płytę i zdecydowałem tutaj ze względu na ewentualne osoby zainteresowane takim zamieszaniem.

Jarvis Cocker - Music from Jarvis Cocker's Sunday Service (2019)

Lider zespołu Pulp prowadził w BBC 6 niedzielne audycje relaksujące muzycznie (od 2010 do 2017 roku). Płyta to niejako zbiór głównych treści, ale mogą stanowić znakomite pole do eksploracji muzyki w ogóle.

Andrew Wartts & The Gospel Story Tellers - Peter and John

Polecam poszukiwaczom staro-nowych brzmień. Wielce ciekawa rzecz.

Audycja z 10.04.2016

PS Ja wpadłem np. na Arta Garfunkela

Gangsters from Brazil
Powrót do góry
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 06.01.2020, 20:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

JESSE ED DAVIS - Keep Me Comin' 1973

Rodowity Indianin z Kiowa i Oklahoma, Jesse Ed Davis, był często gitarzystą sesyjnym pod koniec lat 60-tych i wczesnych 70-tych. Później padł ofiarą uzależnienia od narkotyków i zmarł w 1988 roku w wieku 43 lat. Nagrał trzy płyty w których zostawił samego siebie. Są to albumy pełne rocka, fortepianu, bluesowych solówek i korzennych rytmów.

https://www.youtube.com/watch?v=ft8AaZD4hBI
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 32, 33, 34  Następny
Strona 33 z 34

Skocz do: