Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2857, 2858, 2859, 2860, 2861, 2862  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 13.01.2020, 13:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Cockney Rebel - The Human Menagerie (1973)
Popelinka taka bardziej ambitna. Pierwszy raz ich chyba słucham. Może kiedyś wrócę.

Beksiński i Sebastian
B.J.
box

PostWysłany: 13.01.2020, 13:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Brian Auger's Oblivion Express - Closer To It (1973)
Podczas gdy inni wznosili świątynie i pomniki postępu, Brian z kolegami nagrał rozedrganą, pulsującą i samosięsłuchającą płytę w klimatach psych fusion funky jazz. I ona przetrwała próbę czasu, a wiele pomników pokrył kurz.
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 13.01.2020, 15:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Cockney Rebel - The Human Menagerie (1973)
Popelinka taka bardziej ambitna.

No z popelinką to CR nie za wiele mają wspólnego, bo dużo się na tej i następnej płycie dzieje: folk, rock, glam, kabaret, prog i fajne teksty. "Sebastian" jest spoko, ale najmocniejszy moment to "Death Trip". Za to na następnej płycie są "Ritz" i wspaniałe "Cavaliers". Ambitna popelinka to zaczęła się dopiero, gdy Harley popędził 3/4 składu i zaczął nagrywać jako Stever Harley & CR.

Ostatnio zmieniony przez Tarkus dnia 14.01.2020, 09:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 13.01.2020, 18:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odkopałem dziś wpis z 2015 roku:

B.J. napisał:
Obie wyżej wymienione płyty są dobre.

A ta jest co najmniej bardzo dobra:
Andy Bey - Experience & Judgement (1974)
Progresywny psychodeliczny soul-funk. Odkrycie Exclamation Polecam Exclamation

A wszystko to za sprawą fortunnego zbiegu okoliczności, a jakże!
Powyższą płytę oczywiście polecam, rzeczywiście jest to ciekawe i oryginalne odkrycie i niecodzienna mieszanka gatunków. Niby soul, niby funk, ale tak naprawdę w ogóle nie wiadomo (na szczęście!) o co tu chodzi. A na płytę trafiłem oczywiście wchodząc kuchennymi drzwiami, kiedy dokonywałem kolejnego rozpoznania na terenach byłej Jugosławii. Jeden z blogów okazał się kopalnią nowych dla mnie informacji i linków, ale z tych ostatnich, na kilkadziesiąt sprawdzonych zadziałał tylko jeden, który prowadził do źródła z płytą:

Andy Bey ‎– As Time Goes By (1991)

Chyba jedyny związek tej płyty z Jugosławią jest taki, że nagrano ją w słynnym chorwackim B.P. Club, 5.4.1991 . No ale skoro już na nią trafiłem, to musiałem posłuchać. I co? Ano to, że jeśli ktoś zastanawiał się kiedyś czy David Sylvian mógłby grać i przede wszystkim śpiewać trochę więcej jazzowych numerów, to odpowiedź brzmi TAK. Ale Sylvian jest na tyle sprytny, że absolutnie nie musi tego robić, bowiem ktoś to już zrobił za niego. Wprawdzie jestem przygotowany na to, że za chwile posypią się komentarze, że słychać tu wszystkich tylko nie Sylviana, ale ja i tak swoje wiem i słyszę. Rekomendacja z lekkim z przymrużeniem oka, ale wierzę, że ktoś dzięki niej będzie miał miły wieczór. Płyty w streamingu nie znalazłem, ale może komuś uda się dotrzeć po nitce do kłębka. Dodatkowe informacje znalezione na jednej ze stron:

Recorded in 1991 at a jazz club in Zagreb, Bey accompanies himself on piano in a moving eight-song set of mostly ballads mixed with some uptempo pieces. His emotional, from-the-heart vocals and sensitive, sometimes out-of-tempo piano are a precursor to his 1996 comeback disc, Ballads, Blues and Bey.

A dla nieco bardziej leniwych podaję na tacy równie wartościowy koncert z obrazkami. Choć tu głos starszy o 22 lata.
https://www.youtube.com/watch?v=Ybbv-HFBsMg
B.J.
box

PostWysłany: 14.01.2020, 09:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O! Smile

A u mie teraz The Heptones - Book Of Rules (1973) - bardzo sympatyczne, słoneczne rege z Jamajki.

B.J.
box

PostWysłany: 14.01.2020, 22:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

First Choice - Armed And Extremely Dangerous (1973)
i tak się zaczęło disco.
SafeMan
pocztówka dźwiękowa

PostWysłany: 15.01.2020, 14:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeden z lepszych albumów lat 50, ale z pewnością nie najlepszy
esforty
album CD

PostWysłany: 16.01.2020, 10:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Cult -"Electric" 1987

Doświadczenie uczy: Nie kupuj płyt ze względu na okładkę!
Niestety, ciągle się zdarza Embarassed .
A w tym przypadku: gdybym nie znał zawartości (zgroza!), to płyty bym nie kupił. Nie, to nie jest <brzydka> okładka w kategoriach bezwzględnych.
Ale, myślę, coś sugeruje. Mnie na przykład, że zawiera taką muzykę, przy której <<droga do stodoły mojego teścia>>, nadal będzie nudna... znaczy nie mój klimat.
Gdy tymczasem Electric, ciągle(!) pozostaje porcją e-l-e-k-t-r-y-c-z-n-o-ś-c-i, przy której myśl o spokoju, mieszkającej za ścianą, staruszki, przestaje być imperatywem. No, przynajmniej się chwieje (ta myśl).
Kontrolujcie sytuację, nie kupujcie lub nie <nie kupujcie> oczami!
Oczami to się je!

Do odtwarzacza trafiła, bo to świeży zakup, z delegacji sobie przywiozłem.
Dotąd tylko na kasecie Embarassed Embarassed Embarassed .
WOJTEKK

PostWysłany: 16.01.2020, 11:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co Ci się nie podoba? Okładka, czy płyta, bo jakoś nie zrozumiałem Very Happy Dla mnie i okładka i płyta są zajebiaszcze!

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
esforty
album CD

PostWysłany: 16.01.2020, 15:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wojtku! Przeczytawszy Twą deklarację na temat Electric, uspokajam. W sprawie muzycznej zawartości jesteśmy jednomyślni.
W sprawie okładki, w zasadzie też.
Mnie szło o pewien <plastyczny idiom> zastosowany przy tworzeniu okładki tej płyty i kolejnej, zapewne. Okładka sugeruje, słusznie, że zawiera muzykę gitarową silnie osadzoną w metalowej stylistyce(to uogólnienie!). Gdybym, urwał się z choinki (u mnie w domu sztuczna, więc z metaforą idę w zaparte, bo jeszcze stoi), nie wiedząc nic o wykonawcy/grupie The Cult natknął się w sklepie na Electric to patrząc na okładkę, będąc myślącym stereotypowo, nie kupiłbym płyty bo muzyka metalowa mniej mnie <nakręca>. Popełniłbym błąd.
Ale ten kij ma drugi koniec Wink Wykorzystując doświadczenie Electric i nabycie, pod wpływem retrospekcji, Sonic Temple, w moim przypadku błędem by już było. Płyta zbierałaby kurz, jak kilkanaście innych( to eufemizm, zbierających kurz jest więcej Rolling Eyes ).
To tyle.

Dlatego rezonuję:
Kontrolujcie sytuację, nie kupujcie lub nie <nie kupujcie> oczami!
WOJTEKK

PostWysłany: 16.01.2020, 17:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sonic Temple tez bardzo lubię. nie porasta kurzem

Powrót do góry
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 16.01.2020, 17:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
A co Ci się nie podoba? Okładka, czy płyta, bo jakoś nie zrozumiałem Very Happy Dla mnie i okładka i płyta są zajebiaszcze!

W kwiecistym stylu Esforty nie tylko Ty nie wiesz what is going on. Wink

P.S. Moja żona też się pogubiła, czy to płyta na półkę czy do śmietnika. Smile
B.J.
box

PostWysłany: 16.01.2020, 18:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Toto Blanke – Electric Circus (1976)
Mimo braku melodii łatwych do nucenia podczas udeptywania kapusty, jest to ładny kawałek żywego fusion na intrygującym, elektronicznym tle. Polecam Exclamation

WOJTEKK

PostWysłany: 16.01.2020, 22:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Peter's Pop Show 87 - ech... to uż se ne vrati... zainteresowani wiedzą o co chodzi...

Powrót do góry
B.J.
box

PostWysłany: 17.01.2020, 10:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Extra Ball - Go Ahead (1979)
Coś tam grają, ale za to jak Exclamation
Dla fanów.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2857, 2858, 2859, 2860, 2861, 2862  Następny
Strona 2858 z 2862

Skocz do: