Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 2019
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 13, 14, 15  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
esforty
album CD

PostWysłany: 14.02.2020, 11:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Branch, Jaimie - Fly or Die II: Bird Dogs of Paradise

Jest w zestawie do głosowania i bardzo dobrze, bo kilka osób może mieć satysfakcję z odsłuchu. Ja płytę obchodziłem, do dzisiaj, szerokim łukiem.
Znając debiut z 2017 Fly or Die, uznawałem,że propozycje jaimie branch (lubi by pisać ją małą literą, Wink ) nie do mnie, kierowane.
Musiałbym stawać na palcach, a to dyskomfort. Muzyka na płycie baardzo otwarta. Stąd moja rezerwa i postawa jak u kupujących na antycznym rzymskim bazarze: caveat emptor ( niech się strzeże kupujący).
Ubiegłoroczne <osunięcie> (daj Boże, takich osunięć więcej Wink), tymczasem przyniosło intrygującą porcję dźwięków w aurze mroku i dramatycznego backgroundu nasyconego protestem:
To nie jest moja Ameryka!
Ponieważ mam dużo zastrzeżeń do tych, co obecnie, próbują zorganizować mi życie Rolling Eyes , ignoruję protest Artystki i koncentruję się na dźwięku.
A to skoncentrowanie umacnia w przeświadczeniu, iż Fly or Die II... poszybuje wysoko na mojej liście.
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 15.02.2020, 16:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Listę nr 4 wysłał Artur.O.
gharvelt

PostWysłany: 16.02.2020, 12:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Otrzymałem listę nr 5 od Bartosza.

Czas na pierwsze krótkie podsumowanie:
- w puli mamy 92 punktujące tytuły;
- żaden album nie otrzymał głosów od wszystkich uczestników - na jeden zagłosowały 4 osoby, ale on akurat na podium się nie zmieścił;
- liderzy dość nieoczekiwani, bo niedinozaurowi;
- w pierwszej "10" mamy na razie 2 polskich wykonawców.
Crazy
epka analogowa

PostWysłany: 22.02.2020, 19:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
- w pierwszej "10" mamy na razie 2 polskich wykonawców

u mnie też 2 polskie w dziesiątce - ale u mnie w ogóle jest tylko dziesiątka Wink
Ciekawe, czy te same. Właśnie sobie uświadomiłem, że w żadnej z nich nie ma ani jednego polskiego słowa (ani w tytule, ani w nazwie zespołu). Ale w charakterze muzyki owszem.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Artur.O
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 22.02.2020, 23:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z całego rocznika nadal jest u ciebie tylko dziesiątka? Sad
Crazy
epka analogowa

PostWysłany: 23.02.2020, 19:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ano. Słucham jak na swoje warunki i możliwości dużo rzeczy teraz, ale po pierwsze warunki i możliwości są ograniczone, a po drugie jakoś tak wyraźnie mi przybywa rzeczy z 1973 i z dekady, a ten ostatni rok nie. Słyszałem 10, z czego sześć mi się podoba, a cztery mniej lub bardziej tak sobie. Stąd jakiś czas temu moje wątpliwości, czy w ogóle dam radę wziąć udział. Jednak nadal nadzieje są i czasu trochę też Smile
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 23.02.2020, 21:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już mam trzecią płytę z 2019 na którą mogę głosować.
John Diva & The Rockets of Love - Mama Sais rock Is Dead - imprezowe hard'n'heavy z USA - trochę Motley Crue, Van Halen - fajnie jest

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Artur.O
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 23.02.2020, 22:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Ano. Słucham jak na swoje warunki i możliwości dużo rzeczy teraz, ale po pierwsze warunki i możliwości są ograniczone, a po drugie jakoś tak wyraźnie mi przybywa rzeczy z 1973 i z dekady, a ten ostatni rok nie. Słyszałem 10, z czego sześć mi się podoba, a cztery mniej lub bardziej tak sobie. Stąd jakiś czas temu moje wątpliwości, czy w ogóle dam radę wziąć udział. Jednak nadal nadzieje są i czasu trochę też Smile
Zagapiłem się i myslałem że jesteśmy w temacie o roku 1973. Very Happy
esforty
album CD

PostWysłany: 24.02.2020, 08:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szbe napisał:
RoryGallagher napisał:

[b]
Amirtha Kidambi's Elder Ones - From Untruth

Zgadzam się! Możliwie że to moja ulubiona płyta z tego roku.

Drugi typ to:
Branch Jaimie - Fly or Die II: Bird Dogs of Paradise

A trzeci Floating Points - Crush - ale to już się pojawiło wcześniej.

Ponieważ pierwsza z proponowanych jest poza moim zasięgiem estetyczno/intelektualnym, co sprawdziłem Rolling Eyes , uznałem że kolejne, Twoje propozycje, objawią podobną barierę... i nie sprawdziłem wcześniej, (a jeszcze ten karkołomny, dla mnie, debiut).
A to był <błąd Stefana> Rolling Eyes .
Bo kiedy, miesiąc później, dotarłem do drugiej płyty jaimie branch, ta, <potrząsnęła>(o czym jest kilka postów wyżej),mną solidnie i właśnie nabyłem nośnik CD Wink .
Podbijam! Okażcie zainteresowanie Fly or die II:Bird Dogs of Paradise.
Zatem, poprawiam się i dziękuję za wskazanie Wink .
esforty
album CD

PostWysłany: 24.02.2020, 10:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tropical Fuck Storm - Braindrops
Nie tak brawurowo jak przy debiucie/ nie debiucie (The Drones), ale wciąż intryguje!
Jak to jeden z australijskich recenzentów skwitował:
... przywiązywanie się do reliktów optymizmu , jest bezcelowe...

Dawidsu!,
ta polecajka bardziej dla Ciebie, niż do puli, chociaż może, już znasz i masz Embarassed .
Leyla McCalla - Capitalist blues
Pamiętasz? To ta dziewczyna z poleconej przez Ciebie, (min.) Carolina Chocolate Drops - Leaving eden 2012. Ona tam, ten surowy sound, wprawiła w wibrację, swoją grą na wiolonczeli, którą traktuje raz rytmicznie, a raz lirycznie. Szkoda, że tylko w dwóch numerach.
Portal PopMatters, Leyli za jej trzecią płytę, dał 9 gwiazdek (sic!). Oni tam nie są rozdawni Wink .
gharvelt

PostWysłany: 26.02.2020, 17:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Esforty przesłał listę nr 6.
esforty
album CD

PostWysłany: 27.02.2020, 12:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marek Napiórkowski - "Hipokamp"

Biegu naszych rzek, ta płyta nie zawróci. Mimo to, wydaje się być sensownym kontrapunktem dla Pata, w oczekiwaniu na spotkanie z jego nowym albumem. Wiem, że już jest ten oczekiwany, tymczasem zbieram się do odsłuchu Embarassed .
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 27.02.2020, 16:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O?! Trzeba będzie posłuchać.

A z wątków pobocznych - czy słychać tam Annę Marię Jopek, bo w Internecie nie mogę znaleźć takiego info Question
esforty
album CD

PostWysłany: 28.02.2020, 10:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pani Anny nie słychać. Nie ma też, Jej na <liście płac> w książeczce CD.
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 28.02.2020, 11:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:

A z wątków pobocznych - czy słychać tam Annę Marię Jopek, bo w Internecie nie mogę znaleźć takiego info Question

Nie słychać. Słychać natomiast Adama Pierończyka na saksofonie sopranowym i Jana Smoczyńskiego na klawiszach, do tego Paweł Dobrowolski na perkusji i Luis Ribeiro na przeszkadzajkach.
Muzycznie jest to ciekawy miks jazzrocka z elektroniką, a nawet odrobiną rocka progresywnego. Ciekawostka - w programie płyty znalazły się też dwa covery Davida Bowie'ego (Space Oddity i Absolute Beginners).
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 7 z 15

Skocz do: