Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co nowego w naszych zbiorach?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 443, 444, 445

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 22.03.2020, 00:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przytuliłem dzięki piątkowej akcji wspierania artystów przez BandCampa:

ERIS PLUVIA - Rings Of Earthly Light

Telegraph - Mir

Hermeto Pascoal - Viajando Com O Som (The Lost '76 Vice-Versa Studio Session)

Wszystko w cyfrowych FLACzkach.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
SafeMan
szpula

PostWysłany: 22.03.2020, 14:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kolejny winyl: Mastodon - Crack the Skye
Cure
digipack

PostWysłany: 24.03.2020, 22:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Cure - piękny zestaw (szacun za przemycenie Daft Punk w takim gronie Very Happy). Daj kiedyś znać jak ten Shorter (tego akurat nie znam).

Piękny album. Shortert na nim gra jakby miał co najwyżej 30 lat.
Teraz żałuję, że nie kupiłem biletu na Pereza na ubiegłoroczny Jazztopad.
Gra fenomenalnie.
Ale nie wiem czy album Ci się spodoba. Wayne ciśnie wyłącznie na sopranie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cure
digipack

PostWysłany: 24.03.2020, 22:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Aleś się obmethenił! Smile

Lubię typa. Szkoda, że poszedł na ostatniej płycie w politykę. Nie zamierzam jej słuchać, tym bardziej, że gram tam ten kolo na fortepianie, który przynudzał z Brufordem na polskich koncertach.

Każdy muzyk ma prawo głosować na kogo chce, to normalne. Ale każdy powinien unikać upolityczniania swoich albumów. To zawsze kończy się źle.

Kupiłem (CD):
Pat Metheny - Tap;
Pat Metheny - Secret Story (2CD);
Miles Davis - Nefertiti;
Miles Davis - Miles In The Sky;
Miles Davis - Original Album Series (5CD);
Powrót do góry
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 25.03.2020, 10:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z czystej ciekawości spytam - na czym polega pójście Metheny'ego w politykę na ostatniej płycie?
Cure
digipack

PostWysłany: 25.03.2020, 10:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Z czystej ciekawości spytam - na czym polega pójście Metheny'ego w politykę na ostatniej płycie?

Pat deklaruje (być może również we wkładce, tego nie wiem bo nie mam oryginału), że tekst i muzyka powstały z powodu rozgoryczenia wynikiem wyborów w Stanach.
Po co takie deklaracje?

Nie jest to może aż tak śmieszne jak w przypadku ostatniej płyty DM, ale polityka w połączeniu z muzyką mnie po prostu mierzi.
Muzyka to sztuka, to sacrum, które powinno rozwijać duszę i wrażliwość. Zdecydowanie lepiej jej to wychodzi, jeśli nie ma twarzy Rudego z USA, Prezesa, czy Rudego z Brukseli.
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 25.03.2020, 10:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na płycie "From This Place" nie ma nic co wskazywałoby na polityczne konotacje. Chyba, że uznać za takowe tytuł utworu America Undefined lub zdjęcia tornada na okładce.
Cure
digipack

PostWysłany: 25.03.2020, 10:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Na płycie "From This Place" nie ma nic co wskazywałoby na polityczne konotacje. Chyba, że uznać za takowe tytuł utworu America Undefined lub zdjęcia tornada na okładce.

Zatem album upaprał w wywiadach.
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 25.03.2020, 10:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ten przekaz polityczny w kontekście płyty Pata pojawiał się na pewno w (nie?)oficjalnych materiałach promocyjnych. Nie pamiętam już czy na stronie samego Pata, ale też o tym czytałem. I nie jestem pewien czy nawet w radiu też o tym jakoś nie wspomnieli.
Leptir

PostWysłany: 25.03.2020, 11:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wywiady wywiadami - a muzyka muzyką, myślę, że możesz słuchać spokojnie. Mi się ten album bardzo podoba, łącznie z grą pianisty. Nie mam przy tym złych wspomnień z nim związanych, a wręcz przeciwnie - pamiętam go z dobrej strony z koncertu Pata sprzed kilku lat. No ale oczywiście de gustibus...
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 26.03.2020, 15:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Elektryczne Gitary - Wielka radość, oryginalny CD Zig-Zac z 1992 roku w stanie NM Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Cure
digipack

PostWysłany: 28.03.2020, 12:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pat Metheny & Lyle Mays - As Falls Wichita, So Falls Wichita Falls

Jeden z najlepszych albumów Pata, mam w końcu na oryginalnym CD Smile
Oby tylko tytuł nie był proroczy i nie przeniósł się na skalę całego świata :/
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 443, 444, 445
Strona 445 z 445

Skocz do: