Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2871, 2872, 2873

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 25.03.2020, 19:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Jedna z ostatnich płyt, które przesłucham do plebiscytu: Focus Live at the Rainbow.

U mnie łapie się w pierwszej setce, a to znaczy, że to bardzo dobra płyta Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Crazy
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 25.03.2020, 20:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rozumiem przytyk, he he, ale dla mnie chyba lepsza, niż dla Was, bo od razu nie mam wątpliwości, że przebija wiele innych mocnych graczy, choćby Grateful Dead, Caravan czy takich Headhunterów (a to są rzeczy, które bardzo mi się podobają i będą porządnie punktować). Wymieniłem te trzy, bo to dobrze ilustruje sprawę: z tamtymi musiałem się oswajać, powoli i bez przekonania, i choć bardzo mi się podobają, to trochę nadal jestem z nimi na pan. No, z Headhunters nie, bo za długo ich znam, ale też nie zaprosiłbym ich na małą domową imprezkę na opijanie zwycięstwa nad koronawirusem (kiedyś). A Focus natychmiast! Po prostu jest to muzyka, która trafia mi do serca i nie muszę angażować rozumu ani, dajmy na to, słuchawek, żeby docenić bogactwo produkcyjnych cudeniek, które pojawiają się wokół skądinąd bardzo dobrych, ale do serca słabo trafiających, utworów Wink

Popołudniu słuchałem jeszcze The Present, Moody Blues, ale to jednak nie jest moja ulubiona ich płyta at all Confused
B.J.
box

PostWysłany: 26.03.2020, 11:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Allman Brothers Band - Filmore West 1971 (2019)
Jest dobrze Exclamation

Crazy
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 26.03.2020, 22:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znowu ten Focus. Przepiękna muzyka!

A wcześniej (tzn. też wieczorem) jedno z najcenniejszych odkryć roku 1973 (i to, które mnie najbardziej zaskoczyło), czyli For Your Pleasure Roxy Music.
Freefall

PostWysłany: 26.03.2020, 22:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
A wcześniej (tzn. też wieczorem) jedno z najcenniejszych odkryć roku 1973 (i to, które mnie najbardziej zaskoczyło), czyli For Your Pleasure Roxy Music.

Stranded jest chyba jeszcze lepsze. No i w dodatku tam jest "Song For Europe" Cool.
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 26.03.2020, 22:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lepsze może nie - bo "For Your Pleasure" wydaje mi się bardziej równe, jako całość. Poza tym też jest bardziej nowatorska i eksperymentalna - Brian Eno zrobił tam dobrą robotę. No ale faktycznie Song For Europe to jeden z najlepszych momentów w całej historii Roxy Music.
Crazy
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 27.03.2020, 12:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może do sobotniej północy zdążę posłuchać, kto wie Wink

Dziś rano jednak coś z mojej najściślejszego topu innego wątku plebiscytycznego: Cukunft - Wilde Blumen. Dla mnie to jest granie wybitne, po prostu. Muzykalność, jaką prezentuje tam Raphael Rogiński, jego wyczulenie na każde drgnięcie dźwięku, artykulacja, jaką wydobywa ze swojego instrumentu... niesamowite. A przecież w zasadzie całość prowadzi nie gitara, tylko piękne melodie z klarnetów. Cudowna płyta.
B.J.
box

PostWysłany: 27.03.2020, 15:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mateusz Gawęda Trio - Falstart (2018)
Jazz formalnego niepokoju.

WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 27.03.2020, 15:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Classix Nouveaux - Night People, La Verite - bez wątpienia, dwójka lepsza

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 27.03.2020, 15:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lepsza, owszem, chociaż i jedynka też całkiem niezła. Natomiast trójka już, niestety, słaba.
I&I
album CD

PostWysłany: 27.03.2020, 16:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłem na koncercie Classix Nouveau w Lublinie. Chyba 1983 r. W przedbiegach grała Republika.
Ale był szał Very Happy
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 27.03.2020, 16:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja byłem w Warszawie, na Torwarze - u mnie wtedy z kolei supportował Rezerwat. Też było szałowo... Smile
I&I
album CD

PostWysłany: 27.03.2020, 16:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale teraz nie jestem pewien. Chyba jednak w Lublinie byłem na parze U.K. Subs i Republika. Cholera go wie. W każdym razie Sala Solo zaliczyłem z pewnością Wink
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 27.03.2020, 16:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Początek 83.
Na jedynce jest też duzo bardzo fajnej muzyki, np. Guilty, Tokyo (Tokyo is so far away - jak to teraz brzmi... ) Protector of The Night. Trójka nie jest aż taka słaba, jakby się to wydawało, oczywiscie poszli strasznie w pop, ale i tak się to wszystko jakoś broni. tej popowej poleiny jest naprawdę niewiele -jest za to Manitou, All Around The World, Forever And A Day. Za popelinę robią głównie "Neber Never comes", który i tak się broni jako ładna ballada i Heart from The Start, ktore faktycznie o kicz zatrąca.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 27.03.2020, 16:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Muszę sobie tę trójkę odświeżyć, wtedy pamiętam, że mnie bardzo rozczarowała, ale może z perspektywy czasu inaczej ją odbiorę.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2871, 2872, 2873
Strona 2873 z 2873

Skocz do: