Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Deep Purple
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 25.03.2020, 22:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Yyyy... Każdy może prawda krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki panie to nikomu... Mmmm... Tak nie... Nie podoba się. Więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie.
Cool
Paweł
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 29.03.2020, 12:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Cytat:
(...) Więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić żeby tej krytyki nie było (...)

Mając na uwadze powyższe, w odniesieniu do najnowszego utworu Deep Purple zachowam dyplomatyczne milczenie. Wink

Płytę, gdy już się pojawi, na pewno sprawdzę. Jak zawsze. Plus jest taki, że ja po Purplach już od dawna nie spodziewam się niczego, żeby nie powiedzieć, że spodziewam się najgorszego. Very Happy Dzięki temu słuchając ich poprzedniego (bardzo przeciętnego) albumu odczuwałem jakąś tam satysfakcję. Choć trzeba przyznać szczerze, że po 2-3 odsłuchach już nigdy do Infinite nie wracałem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 29.03.2020, 22:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma się co czarować od początku lat 90 Purple buszują co najwyżej w górnych stanach średnich ale co z tego? Czy ktoś wam obiecuje rewelacje albo rewolucje? Mnie się tam np. "Now What?!" podobał i uważam go za dobry album. Purple dziś z nikim się nie ścigają i nagrywają przyjemne w odbiorze rockowe albumy dla niezbyt wymagających starszych panów oraz dają jak na swój wiek energetyczne koncerty.
Moim zdaniem problem z nową muzyką Purpli jest prosty, jest jej za dużo. Z kilku ostatnich płyt można by wkroić bardzo dobry album niewiele ustępujący Perfect Strangers. Taki "Time For Bedlam" to przecież mocny rockowy kawałek ale na płycie jest też sporo zapychaczy. Fajnie że nagrywają ale wystarczyłby jeden solidny album na te nawet 10 lat.
Powrót do góry
Paweł
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 30.03.2020, 17:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:
Nie ma się co czarować od początku lat 90 Purple buszują co najwyżej w górnych stanach średnich ale co z tego? Czy ktoś wam obiecuje rewelacje albo rewolucje? Mnie się tam np. "Now What?!" podobał i uważam go za dobry album. Purple dziś z nikim się nie ścigają i nagrywają przyjemne w odbiorze rockowe albumy dla niezbyt wymagających starszych panów oraz dają jak na swój wiek energetyczne koncerty.

Zgodzę się z powyższym. Z jednym zastrzeżeniem: Purpendicular to - jak dla mnie - bardzo dobra rzecz.

Teoria co za dużo, to nie zdrowo brzmi sensownie. Z drugiej strony ta częstotliwość wydawania płyt nie jest znowuż jakaś porażająca - oni już po prostu chyba za długo istnieją. Smile
Deep Purple to dla mnie bardzo ważny zespół, ale - będąc szczerym sam ze sobą - w całej swojej karierze wydał więcej albumów średnich (lub nawet słabych) niż naprawdę dobrych. Nie zmienia to jednak faktu, że DP kilka mocarnych pozycji w swoim dorobku ma, więc jest do czego wracać.
Powrót do góry
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 30.03.2020, 23:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Purpendicular mnie specjalnie nie porwał ale muszę do tej płyty jeszcze wrócić.

Na przestrzeni 7 ostatnich lat wydali 3 płyty - to nie jest mało.
Purple owszem wydali więcej albumów średnich niż wybitnych ale.... na ten moment mają około 20 płyt studyjnych. Taki powiedzmy Zeppelin ma ich z 9 z czego też nie wszystkie wybitne a wiadomo co grali by dzisiaj jakby działali nadal?
Purple mieli swój moment pod koniec lat 60 i na początku 70, później dopiero na Perfect Strangers pokazali klasę ale do dziś uważam że mają coś do powiedzenia. To jest pomnik i nawet jeżeli różnie bywa z jakością nowego materiału to zawsze jest coś na czym warto zawiesić ucho a ponad to legenda wciąż jest aktywna na żywo i daje radę. Dla mnie mogą tak jeszcze grać ze 100 lat i tego im życzę. Nie powiem że nowa twórczość Purpli mnie porywa jakoś wybitnie ale do Time For Bedlam, Vincent Price czy Hell To Pay chętnie wracam.
Powrót do góry
Paweł
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 31.03.2020, 20:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Płyta Purpendicular zbierała raczej mieszane recenzje. Ja akurat ją lubię, choć początkowo też nie byłem przekonany. Warto sobie odświeżyć!

Gacek napisał:
Na przestrzeni 7 ostatnich lat wydali 3 płyty - to nie jest mało.

Ale z drugie strony w ciągu ostatnich 22 lat wydali 5 płyt, a to nie jest jakoś szczególnie dużo. Smile Masz jednak rację. Ostatnio nowy album pojawia się co 3-4 lata, a to - jak na takich weteranów - często. Mój ogląd sytuacji trochę zaciemniła wyjątkowo długa jak na DP, bo 8-letnia, przerwa między Rapture... a Now What?!

Co do Zeppelinów, to jestem przekonany, że również obniżyliby loty. Nie wiadomo tylko, jak bardzo. Możemy jedynie spekulować. Gdyby natomiast zestawić dyskografię Led Zeppelin z dorobkiem Deep Purple z lat 1968-1975 (czyli przed przerwą), to moim zdaniem Zeppelini wypadają lepiej. Spuścizna Purpli też jednak prezentuje się konkretnie.

Jeśli chodzi o długowieczność DP, to kiedyś byłem do tego sceptycznie nastawiony - obecnie moje poglądy w tej kwestii są zdecydowanie bardziej liberalne. Odnoszę wrażenie (na podstawie wywiadów i koncertów), że oni naprawdę dobrze się bawią - i o to chodzi! Wiadomo, kasa także musi się zgadzać, ale dlaczego miałaby się nie zgadzać? Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
Strona 17 z 17

Skocz do: