Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sens kolekcjonowania muzyki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
esforty
album CD

PostWysłany: 09.04.2020, 17:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zacząłem czytać:
https://www.znak.com.pl/ksiazka/retromania-jak-popkultura-zywi-sie-wlasna-przeszloscia-simon-reynolds-115961

Tam, takie zdania:

Płyty to M Y - reprezentują istotną część tego, na co poświęciliśmy nasz czas, na tej planecie, niezliczone godziny pełnego zaangażowania i oddania.

i dalej:

... nie jest przyjęte, by nabywać kolekcję w całości [...], kolekcję należy powiększać stopniowo. <Pozyskiwanie> kolekcji oznacza po prostu czekanie, stwarzanie okresów przerw, które są sednem biografii kolekcjonera.

Identyfikując się z określeniem <kolekcjoner>, robię to trochę na wyrost. Ale właśnie, przechodzę taki okres czekania, niezamierzenie.
Ktoś jeszcze się z powyższym identyfikuje?
Bart
epka kompaktowa

PostWysłany: 09.04.2020, 17:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:

... nie jest przyjęte, by nabywać kolekcję w całości [...], kolekcję należy powiększać stopniowo. <Pozyskiwanie> kolekcji oznacza po prostu czekanie, stwarzanie okresów przerw, które są sednem biografii kolekcjonera.

Identyfikując się z określeniem <kolekcjoner>, robię to trochę na wyrost. Ale właśnie, przechodzę taki okres czekania, niezamierzenie.
Ktoś jeszcze się z powyższym identyfikuje?

Stopniowe kompletowanie kolekcji jest na pewno dla mnie bardziej personalnym podejściem niż kupienie w całości. Ja opracowuję strategie, wybieram taktykę, jak generał przed bitwą: co, kiedy za ile kupić teraz, a co nastepnym razem.
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 09.04.2020, 18:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie są dwa podstawowe stany czekania:

- na wynagrodzenie z zakładu pracy, którego część natychmiast idzie na uzupełnienie kolekcji,
- na awizo, co oznacza codzienne sprawdzanie skrzynki pocztowej.

Jest jeszcze stan oczekiwania na oferty za moje CD i sfinalizowanie transakcji. Pozyskane w ten sposób środki finansowe również przeznaczane są na stan czekania na awizo.

P.S. Część płyt nabywam bezpośrednio w białostockim sklepie z LP. Tu czasami czekam na telefon, że płyta już jest.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29
Strona 29 z 29

Skocz do: