Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dream Theater i projekty okołodreamowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 09.02.2016, 09:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ale młodzież musi mieć jakichś hiper-superwymiataczy, którzy wyjadą im z takimi solówkami, że palce bolą od samego patrzenia. Smile Za moich młodych czasów taką rolę spełniał np. Chick Corea Elektric Band.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bartosz
digipack

PostWysłany: 09.02.2016, 09:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Za moich młodych czasów taką rolę spełniał np. Chick Corea Elektric Band.

Jezu, nie wiem co boli bardziej Razz

Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 09.02.2016, 10:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepsze wyjście, to pozostać przy najlepszych płytach obydwu wykonawców - bo przecież znajdziemy takie nie tylko w dyskografii Chicka ale i Dreamów. Do płyt DT z lat 90. czasem nawet udaje mi się powrócić Wink
Leptir

PostWysłany: 09.02.2016, 11:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na szczęście większość fanów wymiatania z czasem dojrzewa i zaczyna podchodzić do swoich ulubieńców tak, jak Maćku postulujesz... Smile
tryton65
longplay

PostWysłany: 23.04.2016, 22:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil

http://www.amazon.de/gp/product/B01A9U6HKM/ref=s9_simh_gw_p15_d0_i1?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=desktop-1&pf_rd_r=0M0C8HB5NDWA53XKVA8R&pf_rd_t=36701&pf_rd_p=862808927&pf_rd_i=desktop

Fajny koncert .
Powrót do góry
warcabowicz
singel analogowy

PostWysłany: 22.05.2017, 09:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie jestem szczególnie wielkim fanem DT, raptem dwa CD na krzyż, ale mam duży szacunek do tego co robią ci Amerykanie.

Może trochę za dużo nagrywają jak na mój gust, powinni bardziej kondensować materiał, nie lubie siedzieć dłużej
z płytą niż 40 minut, no ale teraz większość bandów idzie w ilość.

Na początku drażniły mnie trochę wokalizy Serka ale jak ktoś zna i lubi Rush to w końcu zaakceptuje to.

Zaczęło sie pare lat temu - słuchałem listy przebojów Trójki i usłyszałem najlepszy utwór Rush którego nie nagrał Rush Smile

Chodzi o utwór Through The looking glass, DT nie wstydzi się swoich korzeni i otwarcie cytuje w chyba najlepszy możliwy sposób swoich mistrzów.

Chwała im za to że są i kultywują najlepsze tradycje prog-rockowe.
Maciek

PostWysłany: 17.01.2020, 08:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Warto odnotować, że Dreami, po wielu latach przerwy, w 2019 roku nagrali naprawdę przyzwoity album. Taki, który nawiązuje jeszcze do ich twórczości z XX wieku. Dobre kompozycje, dużo mniej niepotrzebnych kombinacji, dobre melodie i nawet znośny wokal. Może nie jest to płyta na moją półkę (bo i takiej muzyki bardzo rzadko już słucham), ale całość przywołuje miłe wspomnienia z okolicy Metropolis, więc należy im się dobre słowo w tym temacie. A o płycie przypomniał mi dziś rano Wojciech Mann, co też tam o czymś świadczy.
Heartbreaker
singel kompaktowy

PostWysłany: 17.01.2020, 10:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziś przed siódmą słuchałem tego numeru DT jadąc autem. Nie wiedziałem tylko z jakiej to płyty. Już wiem. Przyłożę ucho.
Powrót do góry
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 18.04.2020, 16:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyżby The Osmonds położyli podwaliny przyszłego brzmienia Dream Theater ?... całkiem nieświadomie do czego doprowadzą ?.... Very Happy

https://www.youtube.com/watch?v=Y8Z3SFwbAug

Zapowiedź Mike`a , że to był najcięższy kawałek jaki w wieku 5 lat usłyszał i wymiatanie Morse`a na perkusji - czego potrzeba by się dobrze bawić ?. Very Happy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Strona 16 z 16

Skocz do: