Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 1974 (edycja 2020)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 60, 61, 62  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crazy
longplay

PostWysłany: 22.05.2020, 22:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

War Child - bardzo dobre jednak. Momentami takie po prostu w porządku (ale nie rejestruję momentów słabych), natomiast momentami naprawdę świetne. Best song dzisiejszego przesłuchania: zdecydowanie Sealion! Świetnie poprowadzona melodia, niby mało melodyjna, ale raczej mało uchwytna - trudno by się ją śpiewało, natomiast doskonale się słucha, ponieważ ma to też niesamowitą dynamikę, i na wokalu, i w akompaniamencie, i jeszcze to zaskakujące przyciszenie z akordeonem w "refenie". Świeeetne Very Happy Oczywiście następujące dwa single są również pierwsza klasa. Dziesięć takich piosenek i płyta by mogła powalczyć o najwyższe laury w roczniku. Na godziwe miejsce w drugiej dziesiątce powinno jednak wystarczyć.

B.J. napisał:
Borys, Stan - Szukam przyjaciela
Zapomniany skarb polskiej piosenki - album pełen dobrej muzyki (rocka, funku, nutek psychodelii), bigbandowej mocy, liryzmu i wokalnej ekspresji.

Zdecydowanie! Pewniak na mojej liście, pewnie wcale niedaleko od Jethro Tull.

edit: wieczornie/ porannie słuchałem sobie tego hendriksowskiego Gila Evansa i nie wiem, co o nim myślę - nie umiem powiedzieć, czy mi się w ogóle podobało; chyba raczej nie. Ale miejscami tak. Na pewno NIE tam, gdzie pojawiał się wokal (Crosstown Traffic fuj). Różne fragmenty też wydały mi się takim graniem po nic, sporo hałasu, ale nie wynikała mi z tego żadna jednorodna jakość. Ale kiedy indziej wynikała. Lekkom skonfudowany Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 23.05.2020, 19:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Apropo - wstawiam się, aby jednak to uwzględnić na liście:
B.J. napisał:
Donald Byrd - Street Lady (1974)
Pomiędzy fusion a kiczem, w stronę muzyki do policyjnych seriali telewizyjnych. Dla mnie milutkie, ale dla prawdziwych koneserów, którzy na śniadanie zjadają Colemane`a z Coltrane`m może być nieco infantylne.

Dla mnie też milutkie, ale punktów nie dostanie.

Tangerine Dream - Pheadra za to tu punktów będzie sporo.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 23.05.2020, 20:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W sprawie Donalda Byrda takeśmy się rozpisali w wątku 1973:

Monstrualny Talerz napisał:
gharvelt napisał:

esforty napisał:
...
Donald Byrd - Street lady;
...

Te płyty zostały wydane w roku 1974, więc muszą jeszcze trochę poczekać Smile

Ale, ale! Street Lady zawsze wydawało mi się 1973 rokiem, sprawdzam teraz w różnych miejscach, pojawia się rzeczywiście 1974, ale jeśli spojrzeć na płytę i na discogs to wskazany jest rok 1973. Proszę o litość dla "Ulicznej Panienki", to naprawdę miła dziewczyna, warto się bliżej zapoznać!

https://www.discogs.com/Donald-Byrd-Street-Lady/release/315283

Według discogs i innych źródeł wydana w 1973 roku. Ja ją rozważałem do dodania na listę, ale była u mnie na trzydziestym którymś i ostatecznie jednak znalazła się u mnie poza listą 1973 - ale teraz widzę, ze jej nie ma zupełnie na liście startowej 1973, więc Gharvelt jednak nie dodał. Razem z Esfortym proponowaliśmy dodać. No, ale skoro nikt nie zagłosował (być może ze względu na brak na liście) ad 1973 to nie widzę przeciwskazań, żeby ją dodać do 1974.
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 23.05.2020, 20:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak było.

esforty napisał:
A tu:
gharvelt napisał:

esforty napisał:
Brian Eno - Here come the warm jets;
Donald Byrd - Street lady;
The Buddy Rich- The roar of'74;

Te płyty zostały wydane w roku 1974, więc muszą jeszcze trochę poczekać Smile

Jakaś pętla(?)

B.J.

PostWysłany: 24.05.2020, 10:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Goran napisał:
Prosba o dopisanie:
Ray Charles - Come Live With Me
B.B. King - Friends

Nie są to może jakieś wyjątkowe pozycje w ich dyskografii ale i Charles i B.B. King słabych płyt nie nagrywali.

Przesłuchałem obie. Ten B.B. King jest bardzo sympatyczny. Kto by pomyślał, że można tak gładko pożenić bluesa z disco/soulem/funky. Zrobiła się z tego bardzo lekka, przebojowa propozycja. Warto obadać, jak ktoś szuka muzyki na party w ogrodzie. Na listę raczej mi się nie zmieści, ale z przyjemnością sobie słucham od czasu do czasu. Ray Charles solidny jak zawsze, ale raczej bez błysku.
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 25.05.2020, 07:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lista Nr 10 - Gacek (Wieliczka)
WOJTEKK

PostWysłany: 25.05.2020, 08:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na płycie Byrda wołami jest napisane 1973

Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 25.05.2020, 08:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tu nie idzie o stan faktyczny, tylko umożliwienie zabawy z płytą, która (być może błędnie) nie została dopuszczona w 1973r. I nie sądzę, żeby jej dopuszczenie teraz miało jakieś istotne znaczenie dla rankingu. Nawet nie wiem, czy by się u mnie zmieściła.
Na szczęście jest Gospodarz i jak zdecyduje, tak będzie.
Białystok

PostWysłany: 25.05.2020, 10:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak ma decydować to skoro nie była w 1973 r., to niech sobie będzie teraz, zwłaszcza, że jej znaczenie dla rankingu jest … niech będzie, że takie jak napisał B.J.

A nalepka na płycie to niekoniecznie data wydania. Tu źródła podają oba roczniki, więc wypadałoby żeby w jakimś była, nawet dla celów statystycznych.
Leptir

PostWysłany: 25.05.2020, 11:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:

Tangerine Dream - Pheadra

Moje ulubione Mandarynki.
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 25.05.2020, 11:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł napisał:

Z innej beczki: słuchał ktoś tegorocznych płyt Between i Mandrill (to akurat a propos funku)? Warto?

Dziękuję za polecenie i wskazanie!!!

Between - Dharana - nie wiedziałem wcześniej o istnieniu tego zespołu, a to jest kapitalna sprawa!!! Ethno-World Music podlane sosem New Age trochę z rejonu Ashra, trochę z tych bardziej zenklimatów Tangerine Dream, w sam raz do łączenia wewnętrznej energii psi-beta-alfa z kosmosem - (uwaga herezja: wydaje się, że lepsze niż Popul tegoroczny...)
Niestety nie ma na YT dwóch kawałków, które mi się podobają najbardziej: Listen To The Light, a Dharana tylko w połowie.

https://www.youtube.com/watch?v=_ydtiFK16xM

Mandrill - Mandrilland - Mandrylów nie znałem do czasu plebiscytów i na bieżąco ich poznaję. Podobały mi się, ale nie łapały na tyle, by wskakiwać na listy, ale na pewno na tyle, by chcieć powrócić. Mandrilland natomiast od razu mi się spodobał, świetna płyta, rzeczywiście są klimaty progresywne, łączenie utworów w dłuższe jakby suity, ciekawe solówki i użycie instrumentów, aranżacje, tak jak napisano na rymie: progresywny funk. Bardzo fajowskie, punkty dla Mandryla tym razem będą (i dla Between też!).
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 25.05.2020, 11:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Little Beaver - bardzo dobry gitarzysta poruszjący się zgrabnie w obszarach soul, funk, disco, rhythm & blues - wydał w 1974 r. dwie płyty, w tym tę uważaną za najlepszą. Jako, że mi podoba się bardziej ta druga, proponuję obie na listę:
Little Beaver - Black Rhapsody - ta płyta ujmuje mnie brzmieniem i psychodelicznymi efektami,
Little Beaver - Party Down - tę wybrał lud, bo przebojowa. Z niej muzyk miał kasę.
Maciek

PostWysłany: 25.05.2020, 11:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Little Beaver - Party Down

Również polecam. Swego czasu dawałem jej chyba coś kolo 8-8,5/10.
B.J.

PostWysłany: 25.05.2020, 11:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak było - stąd i ja się o nim dowiedziałem. Przy okazji dziękuję Smile
Maciek napisał:
(...)Little Beaver - Party Down

I tu bardzo pozytywne zaskoczenie, wręcz mój zachwyt. Zaszalałbym, dając jej nawet 8,5-9/10 - ocena jest być może ciut zawyżona z uwagi na klimat rodem z rozśpiewanych płyt Bensona z podobnego okresu. Gitarzysta raczej mało znany, ma na koncie ze 4-5 płyt, choć pozostałe są minimalnie niżej oceniane od tej powyżej. Tak czy siak, na pewno szybko zainteresuję się resztą.

Dzięki, Backside - to była bardzo trafiona rekomendacja Wink

WOJTEKK

PostWysłany: 25.05.2020, 16:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coś Wam powiem, tylko się nie śmiejcie - w pierwszej 20stce mam 15 płyt prog-rockowych...

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 60, 61, 62  Następny
Strona 24 z 62

Skocz do: