Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy Muzyce o ogrodzie
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bart
epka kompaktowa

PostWysłany: 15.05.2020, 03:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Super sprawa, greg - masz tu coś niezwykłego. Taki ogród to marzenie mojej Żony i część planu na emeryturę.

Ostatnio zmieniony przez Bart dnia 15.05.2020, 18:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 15.05.2020, 05:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

On tam ma w kącie jeszcze śliwkę i ja Wam powiem, ze owoce z niej... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy A kwiatków nie zjesz,,,

http://artrock.pl/
Powrót do góry
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 15.05.2020, 11:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Śliwkę, dwie jabłonie, dwie czereśnie i wiśnie teraz dokupiłem Smile

Fajnie, ze wam się podoba.
Ale z tym czekaniem na emeryturę to bym się zastanowił. Jak to bywa rośliny potrzebują czasu aby odpowiednio urosnąć, zakorzenić się, rozrosnąć itd. Jak widzę jak niektóre krzewy są piękne po iluś tam latach ( na forum ogrodniczym na którym jestem dziewczyny naprawdę mają niezłe okazy} to jeszcze musze trochę poczekać. A tak będąc na emeryturze, czekanie było może bardziej frustrujące, poza tym do ogrodu trza mieć siłę. Ot dziś czeka mnie przekładanie kompostowników (raz na dwa tygodnie trzeba to robić) Wywijanie widłami przez godzinę-dwie jest trochę męczące.
Ot ten tamaryszek ma już ponad 20 lat

także czasami można za długo nie cieszyć się efektami swojej pracy.

Gharvelt masz rację, takim jestem. Od jakiegoś czasu już mnie wiele rzeczy nie rusza. Choćby z muzyką. Znalazłem swój świat, zagłębiłem się w nim i nawet już nie szukam drzwi powrotnych. Po co? Muzyki słucham, kiedyś słuchałem coś robiąc jeszcze, teraz już tylko słucham. Radość wielka, emocje często biorą górę i wszystko to siedzi we mnie. Czasami z Wami się podzielę. Jestem szczęśliwy bo mam spokój. Polityka przestała mnie interesować w ogóle. To co na świecie się dzieje to krótki przegląd oneta, interii i to tylko po nagłówkach. Ogród daje też wielki spokój. i bez wątpienia piękno przyrody jest cudowne. Lepiej tym się zająć niż światem.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bart
epka kompaktowa

PostWysłany: 15.05.2020, 18:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:

Ale z tym czekaniem na emeryturę to bym się zastanowił.

Chciałaby dusza do raju... gdybym tylko mógł, to nie zastanawiałbym się i nie czekałbym. No ale najpierw trzeba spłacić obecny dom i sfinansować edukację dzieci (co plasuje się finansowo między abstrakcją a szaleństwem). Póki co mogę tylko pozazdrościć.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 15.05.2020, 19:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To wyślij je na studia do Polski. Nie jest tak źle pod tym względem.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Bart
epka kompaktowa

PostWysłany: 15.05.2020, 19:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
To wyślij je na studia do Polski. Nie jest tak źle pod tym względem.

Wiem, sam kończyłem studia w Polsce. W USA pracując na uniwersytecie i opiekując się magistrantami i doktorantami doświadczyłem pierwszego "olśnienia" na temat różnic w systemach edukacji. Drugie "olśnienie" przyszło rok temu, wraz z wysłaniem córki do koledżu, razem z rachunkiem na $22,000... No niestety, córka nie mówi po polsku w ogóle, a syn kiepsko.
greg66

PostWysłany: 15.05.2020, 19:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bart to wymówka, no chyba że bierzesz firmę aby ci ogród zrobiła a Ty potem tylko kosisz bo podlewanie też masz automatyczne.
Wtedy zapłacisz kupę kasy no i może będziesz miał jakąś frajdę ale.... mam nadzieję, ze sam będziesz dłubał w ziemii.
A wtedy nie potrzeba tak dużo pieniedzy (przecież nie musisz raz w tygodniu kupować kwiatka za 200zł) tylko pomyśleć poradzić się i mieć czas i chęci. Smile

Zdjęcia z dziś, orliki trzy lata temu kupiłem dwa, same się rozsiewają, teraz mam pole orlikowe i tylko sobie przesadzam.

Bart
epka kompaktowa

PostWysłany: 15.05.2020, 19:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:
Bart to wymówka, no chyba że bierzesz firmę aby ci ogród zrobiła a Ty potem tylko kosisz bo podlewanie też masz automatyczne.

Nie mam ziemi przy domu na ogród teraz Sad Mam plan kupić dom i farmę w stanie New Hampshire i się zadekować z dala od cywilizacji, off-grid. Zdecydowanie nie chcę żadnej firmy do utrzymywania ogrodu - myślę, że największa satysfakcja jest robić samemu, jak Ty.
greg66

PostWysłany: 23.05.2020, 18:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To fajna sprawa tak samemu robić i potem patrzeć jak rośnie. Jedyną wadą jest u mnie brak cierpliwości a niestety w ogrodzie wszystko musi dojrzeć w odpowiednim czasie.

kanciki porobione między grzędą a trawą

ścieżka oczyszczona z chwastów i poprawiona

Crazy
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 25.05.2020, 15:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:
Crazy po zimnych ogrodnikach i zimnej Zośce czyli po 15.V pomidory sadzimy.

Mówisz i masz! Nawet kilka dni dłużej się zeszło. Ale za to teraz je podlewa z nieba.

Duch 1532
digipack

PostWysłany: 25.05.2020, 15:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo ładne zdjęcia, gregu — oraz oczywiście to, co w nich ujęte Cool

Pomidory — u Dziadków, których ogród regularnie odwiedzamy, podobnie jak ten Rodziców — pomidory zatem, najważniejsze z owoców, z przekory zwane warzywami, a wśród nich ich czarna arystokracja, już, rzecz jasna, posadzone.
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: