Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płyty roku 2020
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 16.05.2020, 12:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
Monophonics - It's Only Us

Już się kręci, bardzo fajne. Dzięki!
szbe
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 16.05.2020, 14:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Siema, świetne dwie rekomendacje panowie - zabieram się do słuchania!
Już przestaje rapować, Błoto zapętliłem okrutnie, wieńcząc odsłuchy koncertem dostępnym na stronie FINA - polecam.

EDIT:

Siema, Ziemia - to zdecydowanie mój kierunek, zaskoczyły mnie instrumenty do zrobienia tej muzyki Smile
Nie znam tego wydawnictwa, Alpaka Records - muszę nadrobić.
Co do Monophonics - bardzo ładne, ale nie wiem czy przez "schowaną" produkcję jakoś mi nie przeleciało bez większych emocji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 21.05.2020, 09:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Alpaka Records

Szbe - mój faworyt to Algorhythm i ich Mandala. Bardzo transowy album. Esforty potwierdzi, a on się zna lepiej niż ja Wink
Większość płyt z Alpaki godna uwagi. Siema, Ziemia zaskakuje najbardziej. Z takich bardziej oryginalnych rzeczy, sprawdź jeszcze Nene Heroine.
szbe
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 23.05.2020, 22:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki, na pewno sprawdzę Algorhythm - Mandala, przesłuchałem próbki i umawiam się z tym na dłuższy odsłuch. Dzieje się nad tym morzem!

Dziś jednak zajmuje mnie Wacław Zimpel numer dwa w tym roku, czyli epka Long Weekend - zarejestrowana współpraca z Jamesem Holdenem.
W dwóch utworach udział Jakuba Ziołka (Stara Rzeka).
Klimatyczną okładkę zrobiła Hanna Cieślak.

Dla mnie to prezent, bardzo lubię obydwu panów. James Holden na stałe zagościł po albumach The Inheritors i The Animal Spirits (fajnie byłoby zobaczyć ten materiał z grającym gościnnie Wacławem). A Zimpel - wiadomo. Staram się dość dokładnie śledzić każdy kolejny krok i bardzo podoba mi się kierunek w jakim to wszystko idzie.
Mamy tu 4 kompozycje. Progressive electronic z klarnetem, krautrockiem i improwizacyjną chwilą. Mnie ujęło. Może nie jest to tak dominujący materiał jak Massive Oscillations, ale bardzo ciekawa wycieczka w terytorium holdenowskie, w którym to Wacław świetnie się odnalazł.

https://waclawzimpel.bandcamp.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: