Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kult i Kazik.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crazy
epka analogowa

PostWysłany: 11.05.2020, 21:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czekają mnie dwie ulubione rzeczy związane z pozakultową twórczością Kazika.

12 groszy * * * * 3/4
ulubiona piosenka: 12 groszy
ulubiony tekst: ... (co tu dużo mówić)... Nie mam nogi! Very Happy

O, ten epos to ja bardzo czytać lubię! Tytułowy utwór jest dla mnie ucieleśnieniem tego, co wtedy w twórczości Kazika się działo: jest już potężna dawka chaosu, właściwie nie bardzo wiadomo, o co chodzi - ale jeszcze skrzy się to od pomysłów, od humoru, od jakże celnych one (lub two)-linerów, jeszcze zmysł obserwacji jest na najwyższym poziomie wyostrzenia. Muzycznie słychać coraz wyraźniejsze wpływy Mazzolla i yassu, które generalnie nie będą tym, co lubię, ale też: na 12 groszach brzmi to wszystko niezwykle świeżo.

I w ogóle cała płyta jest dla mnie eksplozją pomysłów z ogromną dozą humoru i energii. Kręci się ziemia wokół słońca, dostać można szału z gorąca! Very Happy Very Happy Very Happy

Las maquinas de la muerte
ulubiona piosenka: Las maquinas de la muerte
ulubiony tekst: nooo... W południe Wink

Z tą płytą jest taki problem, że gdzieś tak do utworu Łysy jedzie do Moskwy mógłbym nawet dać pięć gwiazdek. Czad jest niemiłosierny, grają jak z nut (szczytowa forma tego składu!), piosenka co jedna, to lepsza, teksty super (nawet jeżeli moim ulubionym tekstem jest tu nie Staszewski, lecz Grześkowiak!)... i dlaczego to się wtedy nie kończy?! "Łysy..." chociaż niby taki politycznie zakorzeniony, można by go oskarżać o partykularyzm, a jednak jest protest songiem o wielkiej sile, no i jak ten Litza tu znowu gra (!).
Ale potem... to co dzieje się tam - makabra, i pozostawmy to bez komentarza Embarassed

Melassa * * *
ulubiona piosenka: Komandor Tarkin
ulubiony tekst: Mars napada

I tu mamy sytuację identyczną, tylko trochę gorszą: płyta bardzo dobra do pewnego momentu (Wiek XX), ale też dopiero OD pewnego momentu, bo początek dość taki sobie. Natomiast po "Wieku XX" zaczynają się odpady z sesji, z przewagą odpadów, i to znaczną. Są tu jedne z najgorszych piosenek, jakie mam w domu, taka jest prawda, lecz nie mówmy o nich. Jest tu wcześniej sporo bardzo fajnych piosenek, choć po prawdzie słychać powoli zjadanie własnego ogona. Ale są i fajne podróże sentymentalne (Gdybym wiedział...), i udane żarciki (he he, Mazzi was a soccer player), i świetne teksty i frazy, które weszły mi do języka codziennego...

To stan na kwiecień 2000 i zakończona moja rola (choć będzie jeszcze post scriptum, ale nie wiadomo kiedy Wink).
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 11.05.2020, 22:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mars napada to zdecydowanie moja ulubiona solowa piosenka barda — bo i w tym całym bałaganie jedno wiem na pewno... sprawdza się w zadziwiająco wielu okazjach Cool
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 12.05.2020, 00:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duch 1532 napisał:
Mars napada to zdecydowanie moja ulubiona solowa piosenka barda

Moja również. Niestety, nadal w Krakowie wypuszczają psy bez kagańców (ludzi już nie). Jeśli zaś chodzi o wymowę tekstu, to uwielbiam też "Jeszcze Polska..." - wprawdzie zapis czasów minionych, jednak niektóre refleksje wciąż aktualne. Te dwa i tytułowy utwór z płyty "12 groszy" w większości znam na pamięć, jako jedne z nielicznych polskich kawałków.
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 18.05.2020, 05:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://noizz.pl/opinie/wladze-trojki-wywolaly-efekt-streisand-cenzurujac-twoj-bol-jest-lepszy-niz-moj-kazika/w2yq58v

Przyznam, że w wyniku nawału pracy związanym z remontem 2 mieszkań dopiero wczoraj dowiedziałem się o w/w aferze - ktoś celnie podsumował, że w obecnej chorej sytuacji w kraju nawet Kazik nie tyle co zmienił poglądy co po ludzku przejrzał na oczy. Dedykuję to innym "niezłomnym" czy rozhisteryzowanym smarkaczom z ich prymitywnym antykomunizmem dziedziczonym w genach nadal uparcie uważającym się za elitę czy "kształtujący muzyczne gusta" - by może zdjęli te przesiąknięte perfidią koszulki z wilkami i przestali w zaczadzonych kadziłem umysłem rozgrywać dawno minione bitwy - z naciskiem na Gomułkę i Jaruzelskiego. Pod wieloma względami nie współczuję za grosz dziennikarskim "asom" - tyle lat plucia na "komunę" - no to doczekali się wymarzonej ekipy rządzącej - która dopiero pokazała gdzie jest ich miejsce.
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 18.05.2020, 15:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ten co to skomentował powinien chyba na chwilę zrobić sobie przerwę i wziąć coś może na otrzeźwienie. To że ktoś jest artystą i ma jakieś swoje poglądy a nie poglądy TVNu czy innej stacji to znaczy że ma złe poglądy ?
Kazik jak widać ma zbyt skomplikowane poglądy dla niektórych żeby mogli to zrozumieć a on po prostu myśli i ciężko ludziom z kwadratowymi głowami go zaszufladkować. Nie nie przejrzał na oczy. On ma SWOJE poglądy.
Powrót do góry
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 18.05.2020, 19:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może nie tak bym to ujął, jednakże tu się zdecydowanie z Gackiem zgadzam: twierdzenie na podstawie tej jak zwykle trafnej skądinąd piosenki, że Kazik przejrzał na oczy, jest absurdalne.
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 08.06.2020, 19:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czterdzieści parę minut temu była premiera.

Noże i pistolety

Na pierwszy rzut nie brzmi to dobrze. Brakuje mocy wszelakiej. Kaziu, to już było.
Powrót do góry
Crazy
epka analogowa

PostWysłany: 08.06.2020, 20:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co zrobić... Trafnie podsumowuje jeden z komentarzy:
"Najlepszy jest ten Kazik z tyłu po prawej w dresie. Śpiewa z pokazywaniem."
I jeszcze ma fajny obuw. To by było mniej więcej na tyle.
I&I
remaster

PostWysłany: 08.06.2020, 20:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja już za stary na to Crying or Very sad

PS Może reszta płyty będzie lepsza. Wczoraj sprawdzałem w korpracyjnej muzodajni, ale bez efektu.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

Skocz do: