Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Niewidzialna ARMIA
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 09.06.2020, 22:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witamy w Neofickim Klubie, choć dopiero po 23 latach od wydania!
A ja to na bieżąco przeżywałem, wiosna 1997, ehhh, w tym samym czasie Earthlink, Apollo 440, Lost Highway, Chemical Brothers, DM Ultra, U2 Pop, koncert Camela w kwietniu 1997...
Bóg jest Miłością - Pieśnią Moją Jest Pan - Duch Wieje Przez Świat - Piosenka Po Nic - Marność - Łapacze Wiatru - On Jest Tu, wszystko genialne, magia, progres pełną parą, jeśli miałbym wymienić jednak jeden moment absolutny:
Bóg Jest Miłością - całość
sam początek i sama końcówka Pieśnią Moją Jest Pan
początek i koniec (od 4 min.) Piosenki Po Nic
Łapacze Wiatru - całość

wielu po tej płycie zstąpiło na bezpowrotną drogę katolickiego zatracenia...że też wyborcza tego wtedy nie ocenzorowała Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Crazy
epka analogowa

PostWysłany: 10.06.2020, 08:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ee, wydaje mi się, że upraszczasz. Ludzie nie nawracają się dlatego, że posłuchali jakiejś płyty... to jest złożony proces, gdzie chyba coś innego jednak jest czynnikiem decydującym. Takie coś, jak dzieło sztuki może jednak z pewnością dostarczyć języka, jakim ktoś nauczy się o tych sprawach mówić (czy dzielić z innymi). Przy czym, jak wcześniej pisałem, w przypadku "Ducha" był to język na tyle uniwersalny, że spokojnie wchodziły w tę płytę również osoby religijnie obojętne.
A już na pewno jest to dalekie od wszelkiej publicystyki Wink

Monstrualny Talerz napisał:
Bóg jest Miłością - Pieśnią Moją Jest Pan - Duch Wieje Przez Świat - Piosenka Po Nic - Marność - Łapacze Wiatru - On Jest Tu, wszystko genialne

hmm... ale zastanawiające jest, że ominąłeś pierwsze cztery utwory?
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 10.06.2020, 22:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:

hmm... ale zastanawiające jest, że ominąłeś pierwsze cztery utwory?

Niestety nie podobają mi się, a zwłaszcza pierwsze dwa. Zwykle włączam od nr 5, jak jest więcej czasu od nr 3, potraktowane jako rozbiegówka.
Powrót do góry
Crazy
epka analogowa

PostWysłany: 12.06.2020, 22:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A to ci dopiero. To bardzo nietypowo, powiem Ci. inaczej niż zwykle to raczej taki fan-favourite, a z kolei Soul Side Story to ulubiony utwór Budzego z tej płyty... może i mój? Napisałem w opisie płyty, że za najlepszą mam Piosenkę po nic (co z kolei jest dość nietypowym wyborem faworyta), ale Soul Side Story właściwie na równi.

Podstawowy riff to taki niby walec (choć toczący się w nie do końca oczywistym rytmie), ale dla mnie bardziej - potężna kolumna trzymająca budowlę (porównania architektoniczne się na Duchu narzucają...). Przełamanie pod sindiris to już wznoszenie ścian i wznoszenie się ku górze, zaś te instrumentalne przerywniki to po prostu budowanie tych przepięknych sklepień w katedrze! I jeszcze cała ornamentyka - jak się wsłuchać, to aranżacyjne bogactwo Soul Side Story jest ogromne, i to są te wszystkie rzeźby, malowidła... Potem jest wspaniały fragment instrumentalny w drugiej połowie utworu, kiedy dwie gitary grają w harmonii, a ukoronowanie przychodzi na koniec z zaśpiewem parapara Marija i to już jest dzieło skończone.... 10/10, proszę bardzo Smile

Już nie będę mówił, że Braci bum i Pięknoręki to gitarowe majstersztyki najwyższego rodzaju (chyba dwa najlepsze pod tym względem na Duchu)...
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: