Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jazz i okolice
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 73, 74, 75

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
esforty
album CD

PostWysłany: 08.04.2020, 09:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kłaniam się za ten link Very Happy .
esforty
album CD

PostWysłany: 05.05.2020, 17:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Charles Pillow Large Ensemble - Electric Miles 2018

Jaka to melodia Wink - w odsłonie big bandowej pod dowództwem saksofonisty Charlesa Pillowa.

Tytuł wydawnictwa wszystko ujawnia. To wybór kompozycji (4 Davis, 3 Zavinul, 1 Shorter) z elektrycznego okresu muzyka, rozpisane na 17-sto osobowy skład. Aranżacje, zawierają sojusz, moim zdaniem, w bardzo efektowny sposób, z materiałem źródłowym. Dużo gry zespołowej, krótkie solówki, dynamiczne przejścia… wszystko to, co może ułatwić dostęp do jądra geniuszu tamtej muzyki.
Zanim zaczniemy pogwizdywać In a silent way to jeszcze trochę… ale znajdujemy się w połowie drogi. To żaden kompromis, to inna perspektywa wpięta w soczystą produkcję.
Heartbreaker
singel kompaktowy

PostWysłany: 12.06.2020, 22:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciekawie podany numer z mojej ulubionej płyty Outside. Zasłyszany wczoraj wieczorem w Trójce.

https://youtu.be/Qv-SoMO5hAI
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 14.06.2020, 09:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Komu Tyner-owskie harmonie produkują endorfiny to z rocznika powinien wyłuskać:
Horace Tapscott - The Giant Is Awakened
Leksykony wskazują, że to free i awangarda... jeśli już to z <ludzką twarzą>

Na słowo free często przechodzi mnie dreszcz przerażenia, ale w tym przypadku muszę uczciwie przyznać, że jest w tej muzyce tyle uduchowienia i akustycznej więzi z kosmosem, że nawet mi, zdeklarowanemu miłośnikowi pitu-pitu, trudno przejść obok niej obojętnie. Poza powyższą notką szanownego esforty`ego, nie znalazłem na FD kawałka merytoryki o tym artyście, a jak trochę pogrzebałem, to się okazał postacią. Zachęcam do poznania tego albumu. Sądzę, że przypadnie do gustu miłośnikom Coltrane`a, być może także Sandersa.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 73, 74, 75
Strona 75 z 75

Skocz do: