Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

W rytmach soul, funk, jazzfunk, afrobeat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 19.06.2020, 12:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O, kurde, to moje ostatnie i zupełnie niespodziewane odkrycie! Firma ACT zazwyczaj wydaje rzeczy jazzowe i to dość bezpieczne brzmieniowo i formalnie. Próżno tam szukać szalonych eksperymentów, muzyki odważnej, niepokornej. Co nie znaczy, że nie można tam znaleźć sporo dobrego.
Tym razem Marokańczyk Majid Bekkas na czele skandynawskiego zespołu nagrał coś pomiędzy afrykańskim transem, melancholią Tomasza Stańki, a kosmicznym spiritual jazzem. Dla mnie rewelacja!

Majid Bekkas - Magic Spirit Quartet

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Crazy
epka analogowa

PostWysłany: 25.06.2020, 18:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawa dyskusja w temacie funku rozwinęła się od mniej więcej tego miejsca w podsumowaniach wątku dekadowego. Podobno nie da się przenosić postów, szkoda wielka, ale w każdym razie ja odpowiem tu: nie aspirując zupełnie do bycia jakimkolwiek znawcą funkowych rytmów, na pewno mogę dopisać się do forumowej frakcji sympatyków. To są generalnie rytmy, które grają we mnie* i choć nie każda rzecz sama w sobie mi się podoba (np. niestety płyty Sly'a z dwóch ostatnich roczników mnie nudzą, podobnie zachwalane przez Talerza Commodores z 1974), to ogólnie zawsze z chęcią wsłuchuję się w rekomendacje.

Natomiast co do braku lokomotywy w 73 i 74, no ja jestem bardzo zaskoczony, jak bardzo poległy w tych rocznikach płyty Betty Davis. Dla mnie obie te płyty to jest creme de la creme funku - bardzo silna pulsacja, drapieżność wykonania, która oddala tę muzykę od ciągot softowych (które zawsze lubiły się w soulu dobijać i niestety w pewnym momencie wybiły się nawet na czoło nurtu), niesamowity zupełnie głos Betty, dużo świetnych piosenek. Kariera Betty Davis to była efemeryda, ale uważam, że tą efemerydą wbiła się w najwyższy szczyt funkowo-soulowej ekstraklasy, rozpierając się łokciami między Jamesem Brownem a Sly'em w najlepszych ich latach.

Ech, to jest taka muzyka, że natychmiast się zaczyna tańczyć/ kiwać, a jednocześnie - jest groźnie!!

Wracajcie do tych płyt często! Smile

* ot, choćby teraz: włączyłem sobie płytę, która była i jest jednym z moich top faworytów zeszłego rocznika: Gyedu-Blay Ambolley - 11th Street, Sekondi. To pewnie nie jest funk (przepraszam, całkowicie nie rozrózniam gatunków, ale w końcu jest to wątek łączący te podobne byty), natomiast natychmiast jak to słyszę, zaczynam się kołysać, wstaję i tańczę na łóżku!
I&I
remaster

PostWysłany: 26.06.2020, 17:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
* ot, choćby teraz: włączyłem sobie płytę, która była i jest jednym z moich top faworytów zeszłego rocznika: Gyedu-Blay Ambolley - 11th Street, Sekondi. To pewnie nie jest funk (przepraszam, całkowicie nie rozrózniam gatunków, ale w końcu jest to wątek łączący te podobne byty), natomiast natychmiast jak to słyszę, zaczynam się kołysać, wstaję i tańczę na łóżku!

Znakomita płyta.
Nie będę pisał więcej Wink

Ambolley Wink
Powrót do góry
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 26.06.2020, 20:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=ASztMgAwz6o

Nagrany w 1973 roku dla Motown Records, piąte miejsce w Stanach pierwsze w UK
DIANA ROSS - Touch Me In The Morning /73/
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
I&I
remaster

PostWysłany: 26.06.2020, 21:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przepiękny numer Greggu Exclamation

Ja bardziej w punk rock funky wchodzę, ale ten sweet soul jest jaki jest Very Happy

BOMBA.
Powrót do góry
Crazy
epka analogowa

PostWysłany: 27.06.2020, 07:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ładne, prawda, ale to jest ten kierunek

Crazy napisał:
ciągot softowych (które zawsze lubiły się w soulu dobijać i niestety w pewnym momencie wybiły się nawet na czoło nurtu)

i to nie jest mój kierunek. Oczywiście i ten utwór, i to wykonanie, uważam za rzecz na bardzo wysokim poziomie i przebija z niego jakaś prawda, która w tym rodzaju muzyki (e, w każdym) jest rzeczą najważniejszą. To jest może soft i sweet, ale nie wydaje mi się puste i zasłaniające brak treści polukrowaną melodią i wymuskaną produkcją, co często niestety uderza mnie w produkcjach tzw. soulowych, w których niestety brakuje soula.

Dzięki za tę Dianę.
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 27.06.2020, 20:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Żona się dziwi, co ty słuchasz za disco?
No tak jeszcze parę lat temu rządził "Freak Out" czy "200 Motels" a teraz takie rytmy.
A co do Motown to dla mnie najważniejszy jest głos, bo reszta zawsze będzie zagrana bardzo poprawnie. Oczywiście są wyjątki i sekcja sobie wędruje w drugą stronę ale wokal jest najważniejszy.
Klimat jest podobny ale jak np. "September" EW&F wokalnie zadziwia to więcej nie trza.

EARL GAINES - Lovin' Blues /70/

https://www.youtube.com/watch?v=ghd4rkTx5x4

tu dużo napisać nie trzeba, wielka ekspresja i wołąnie za czyms utraconym... na zawsze.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37
Strona 37 z 37

Skocz do: