Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o Piwie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bart
epka kompaktowa

PostWysłany: 20.06.2020, 15:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freefall napisał:
Bart napisał:
Freefall napisał:

Chipotle to moje ulubione papryczki. Przy habanero wymiękam. Ciekawa kombinacja, może sponiewierać, nawet jeśli w piwie...

Ja chyba nie rozróżniam Smile

W piwie pewnie ciężko rozróżnić. U nas w domu tradycja - każdy czwartek to Burrito Thursday Smile Obowiązkowe zestawy papryczek, różne salsy, guacamole itd. Ay carramba!
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 20.06.2020, 15:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja to prosty chłopak jestem. Raczej schabowy i tego typu klimaty Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 20.06.2020, 22:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freefall napisał:

Taka Krakowska nazwa, przyjęłoby się u nas Twisted Evil
Powrót do góry
Freefall

PostWysłany: 20.06.2020, 22:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:
Taka Krakowska nazwa, przyjęłoby się u nas Twisted Evil

Taa, wiem, że w Krakowie maczety bywały w użyciu. Ale ci, którzy ich używali, takich trunków raczej nie pijają Smile.
Powrót do góry
Bart
epka kompaktowa

PostWysłany: 21.06.2020, 03:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freefall napisał:
Ja to prosty chłopak jestem. Raczej schabowy i tego typu klimaty Smile.

Ja to schabowego mogę tylko "na mieście" bo kobiece 50% rodziny jest wegetariańskie...

Co do papryczek, to pozwolę sobie na rozwinięcie, bo na ogół dobrze sie ję popija zimnym piwem i fajnie pasują jako dodatki do modyfikowania smaku piwa (i czekolady, między innymi):

Jalapeno już potrafią nieźle przypiec, ale są - dla mnie - całkowicie jadalne. Chipotle (wędzone jalapeno) w sosie adobo to mój przysmak, choć przyjemność ta jest czasami podobna do masochizmu. Wszystko powyżej na skali Scoville to już dla mnie za dużo. Habanero jest całkiem wysoko na skali: ja mogę znieść je tylko w minimalnych ilościach. Próbowałem tylko jeszcze jeden stopień wyżej, Bhut Jolokia zwane też ghost peppers. Jak opis głosi, armia Indyjska używa ich jako głównego składnika do swoich granatów chili... Tutaj już stanowczo mówię nie, po pierwszej próbie już wiedziałem, że popełniłem błąd...

Bart
epka kompaktowa

PostWysłany: 21.06.2020, 22:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Konsumpcja podczas plebiscytu na album 1974.
Takie tam IPAs, które dały mi do myślenia: ja to chyba za cienki w uszach jestem na IPA i powinienem sieograniczyć do NEIPA, sour ale i gose, które są łagodniejsze, bardziej owocowe i mają mniej goryczki.

Freefall

PostWysłany: 28.06.2020, 14:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tym razem coś zza Oceanu, a konkretnie z Connecticut. Miało być na uczczenie mistrzostwa Legii, ale po ostatnich meczach to nie wiem kiedy to nastąpi i czy w ogóle.

Imperial Biscotti Break (Evil Twin Brewing). Czyli potężny imperialny stout. Biscotti to tradycyjne włoskie ciasteczka w których składzie znajdziemy dużą ilość grubo siekanych migdałów.
Intensywny aromat. Na początku gorzkie, później gorycz ustępuje miejsca słodyczy, ale takiej nieprzesadzonej. W smaku kawa, wanilia, migdały i trochę cynamonu. Zobaczymy, jak będzie na finiszu, bo jeszcze nie skończyłem.
Pytanie czy będę w stanie coś napisać, bo piwo mocarne 11,5 % i przy tej temperaturze szybko uderza do głowy Wink .
Powrót do góry
Bart
epka kompaktowa

PostWysłany: 28.06.2020, 18:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freefall napisał:
Tym razem coś zza Oceanu, a konkretnie z Connecticut.

Ja w kwestii formalnej: to - niestety - nie moja wieś (Connecticut), ale wciąż bardzo blisko, po sąsiedzku. Dokładnie w dzielnicy Queens w New York City, NY. Ciekawe: właściciel i twórca to Duńczyk, który niedawno przeprowadził się do USA i otworzył Evil Twin Brewing w 2019. No to teraz muszę poszukać wyrobów w moich lokalnych sklepach, bo ten opisany przez Ciebie, to jest to, co tygrysy to lubią najbardziej.
Freefall

PostWysłany: 28.06.2020, 18:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bart napisał:
i otworzył Evil Twin Brewing w 2019

Question
Ale chyba browar istnieje już jakiś czas, bo Koktajl Mołotowa z tego browaru piłem chyba z 10 lat temu.
PS. A rozumiem,przeniósł się z Danii, gdzie ważył piwo od 2003 r.
PPS. Najwyżej oceniane piwo z tego browaru to Even More Jesus. Nie próbowałem niestety.
Powrót do góry
Bart
epka kompaktowa

PostWysłany: 28.06.2020, 19:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freefall napisał:
Bart napisał:
i otworzył Evil Twin Brewing w 2019

Question
Ale chyba browar istnieje już jakiś czas, bo Koktajl Mołotowa z tego browaru piłem chyba z 10 lat temu.

To pewnie było z Danii. Znalazłem informację, że przed otworzeniem "fizycznego" (brick-and-mortar) browaru w NYC, Jeppe Jarnit-Bjergsø prowadził gypsy brewery w Kopenhadze, tj. nie miał faktycznego browaru ale współpracował z różnymi browarami które robiły jego specials and limitted editions:

https://en.wikipedia.org/wiki/Evil_Twin_Brewing
Freefall

PostWysłany: 28.06.2020, 19:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm, to ciekawe bo mam etykietę tego piwa:

I wyraźnie napisane: Brewed by Evil Twin Brewing, Stratford
, CT. A piłem to już dawno temu...
Powrót do góry
Bart
epka kompaktowa

PostWysłany: 28.06.2020, 19:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W Stratford, CT jest dość duży browar Two Roads. Zgaduję, że tam zostało to piwo wyprodukowane.
https://tworoadsbrewing.com/beers
To by był przyklad działania jako gypsy brewery.

To tak jak moja firma robi wiele produktów ale zamiast sprzedawać je bezpośrednio pod swoim logo sprzedaje je do klientów OEM (original equipment manufacturers), którzy przyklejają swoje loga i sprzedają jako swoje.
Bart
epka kompaktowa

PostWysłany: 28.06.2020, 20:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po bliższej inspekcji znalazłem, że obecnie Two Roads robi z/dla Evil Twin to gose:
https://tworoadsbrewing.com/beers/view/two-evil-geyser-gose

To chyba tajemnica rozwiązana.
Freefall

PostWysłany: 28.06.2020, 21:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aha.
Mam nadzieję, że będę miał okazję spróbować Even More Jesus Smile.
Powrót do góry
Bart
epka kompaktowa

PostWysłany: 28.06.2020, 21:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freefall napisał:
Aha.
Mam nadzieję, że będę miał okazję spróbować Even More Jesus Smile.

Mam nadzieję, że ja będę miał okazję. Teraz, kiedy wiem, czego szukać... Bo wybór jest ogromny, człowiek tego wszystkiego, Panie kochany, nie wypije...

W ten weekend bez przygód, the best of z poprzednich tygodni: Cosmic Handshake i Supernova (sour ale) - na upały.

edit:
Supernova z Half Full Brewery, Stamford, CT:

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Strona 15 z 15

Skocz do: