Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płyta roku - gra wstępna ;)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 73, 74, 75

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crazy
epka analogowa

PostWysłany: 29.06.2020, 18:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Artur.O napisał:
bardzo żywy był jego przodek, czyli blues rock

Cóż tam Ten Years After wyprawiali w tym 1968 roku Exclamation Co prawda Stonedhenge wydali w '69, ale nagrywali go wtedy, a samo Undead już daje im u mnie miejsce może i na podium?
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Artur.O
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 30.06.2020, 11:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MirekK napisał:
Artur.O napisał:
Kurczę, ale to tak, jakby prog rock, jazz i hard rock były jedynymi rodzajami muzyki.

No przecież ja tego nie napisałem. Odróciłeś dokładnie o 180 stopni to co ja napisałem. Jeśli ktoś nie przepada za rockiem psychodelicznych nie ma za bardzo co szukać w roku 1968. Ja oczywiście do tych osób nie zaliczam się. Jestem jednym z niewielu osób, które pozostały na forum i lubią psychodelię.
Praktycznie każdy z kanonicznych tytułow wydanych w 1968 ma wpływy psychodeliczne.
Blues-rock jak najbardziej, kilka pozycji sie znajdzie, to samo dotyczy folk-rocka.

Aretha Franklin - Lady Soul
Otis Redding - The Immortal Otis Redding
Simon & Garfunkel - Bookends
The Band - Music From The Big Pink
The Peter Brötzmann Octet - Machine Gun
The Rolling Stones - Beggars Banquet
The Kinks - The Kinks Are the Village Green Preservation Society
Van Morrison - Astral Weeks

To tylko kilka z najwyżej ocenianych płyt rocznika według RYM - mógłbym podać więcej - wszystkie bardziej lub mniej klasyczne w swoich gatunkach. Psychodelii tam nie zaobserwowano. O jakim kanonie więc mowa? Wink Jazz w tamtym czasie zdaje się również nie był jeszcze pod wpływem psychodelii, przynajmniej nie wiem o takich wydawnictwach, a jak widać koledzy są również podać cały szereg co najmniej dobrych lub bardzo dobrych wydawnictw (jedynie żadnych wybitnych). Oczywiście, że psychodelia była wówczas w swojej sile, ale opinia, że wtedy to jazz słaby, brak hard rocka, i tylko sama psychodelia, wydaje mi się krzywdząca, ponieważ wiele gatunków miało "coś" do zaoferowania i bez niej, nie tylko hard rock czy psychodelia!
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 30.06.2020, 11:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Akurat dla mnie zdecydowana większość z ww. to takie przynudzanie. Wink
esforty
album CD

PostWysłany: 30.06.2020, 11:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jazz... blues... rock... soul... psychodelia... folk... ( ale country nie!)...
Czy to ważne z kim się śpi?! Najważniejsze żeby się wyspać Wink
RoryGallagher
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 30.06.2020, 12:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MirekK napisał:
heavy/hard rock w powijakach

Cóż z tego, że w dopiero w powijakach, skoro są tam takie tytuły, jak "Wheels of Fire", "Truth" czy "Electric Ladyland" - lepsze od 99,9% późniejszego ciężkiego rocka? Wink
Białystok

PostWysłany: 30.06.2020, 12:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

RoryGallagher napisał:
MirekK napisał:
heavy/hard rock w powijakach

Cóż z tego, że w dopiero w powijakach, skoro są tam takie tytuły, jak "Wheels of Fire", "Truth" czy "Electric Ladyland" - lepsze od 99,9% późniejszego ciężkiego rocka? Wink

Wolę te 0,1 Smile
RoryGallagher
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 30.06.2020, 12:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Te 0,1% to właśnie m.in. to, co wymieniłem, więc słusznie. Wtedy muzyka tego typu typu nie była tak schematyczna, odtwórcza i jednorodna jak później, oferowała znacznie więcej niż tylko ciężkie brzmienie i proste melodie.
MirekK

PostWysłany: 30.06.2020, 13:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

RoryGallagher napisał:
Cóż z tego, że w dopiero w powijakach, skoro są tam takie tytuły, jak "Wheels of Fire", "Truth" czy "Electric Ladyland"

Akurat te trzy tytuły są wyjątkowe. Dwa z nich są w czubie mojej indywidualnej listy rocznikowej 1968, która jest gotowa już od miesiąca.

Dlatego m.in. rozgrzebałem na nowo temat Top Psychodelii, aby sprawdzić czy o czymś nie zapomniałem.
http://rockjazz.pl/viewtopic.php?t=883&postdays=0&postorder=asc&start=465

Po długich poszukiwaniach nic nowego i "wielkiego" nie znalazłem.
Crazy
epka analogowa

PostWysłany: 30.06.2020, 18:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
w przypadku lat z dekady 00s (i podobnie z 90s) przydałyby się dłuższe oraz dokładniejsze plebiscyty, tak minimum 3-4 m-ce. Znam ten okres bardzo wybiórczo (odsłuchanych po 60-90 płyt w roczniku) i pewnie nie dałbym rady ułożyć sensownej "30" od ręki. Dlatego, żeby znacząco zwiększyć tutaj swoje horyzonty, potrzebowałbym jednak większej ilości czasu.

Paweł napisał:
Takie plebiscyty zapewne będą w cieniu np. 1968 lub 1975 roku, dlatego krótki czas ich trwania może być zniechęcający. Mnie by się na przykład średnio uśmiechało przez 3-4 tygodnie trzaskać na potęgę płyty z 2003 roku. Tymczasem mając kilka miesięcy można - nawet w chwilach wolnych od starszych roczników - sporo przesłuchać, co powinno zaowocować większą frekwencją.

Maciek napisał:
Zabawy w roczniki z XXI wieku mają dla mnie sens tylko wtedy, jeśli będą trwały te 3-4 miesiące. Jeśli tak zdecydujecie, to wstępnie się piszę.

Te trzy opinie bardzo mnie przekonują. Dla nas wszystkich największą wartością tych plebiscytów jest chyba walor poznawczy, no bo przecież nie sportowy Wink Gharvelt, Paweł i Maciek pewnie nie są jedynymi osobami, które, mając te 3-4 miesiące, posłuchałyby naprawdę dużo. Zrobienie 2003-2008 zajmie wtedy dwa lata, ale w sumie czy gdzieś nam się spieszy?

Ja bym w to poszedł. Mógłbym taki 2003 premierowo poprowadzić, bo zresztą zanim się doczekam 77 to też zdaje się minie sporo czasu.
Artur.O
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 30.06.2020, 19:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I ja się zgadzam, że lata zerowe trzeba poznawać i przynajmniej próbować zrozumieć, a nie odbębniać. I na pewno będzie na to czas, jak przebrniemy przez powtórki tych najdawniejszych plebiscytów. Wink
Crazy
epka analogowa

PostWysłany: 30.06.2020, 19:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli Ty byś był za tym, żeby nie robić równolegle? Bo ja bym zrobił. Fajnie mi się słuchało naprzemiennie 1973 i ostatniej dekady na początku roku.
Białystok

PostWysłany: 30.06.2020, 20:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

RoryGallagher napisał:
Te 0,1% to właśnie m.in. to, co wymieniłem, więc słusznie. Wtedy muzyka tego typu typu nie była tak schematyczna, odtwórcza i jednorodna jak później, oferowała znacznie więcej niż tylko ciężkie brzmienie i proste melodie.

W ciężkim brzmieniu są i proste melodie typu Number of the Beast i bardziej złożone typu Moving Pictures. Jedne i drugie i tak mi zdecydowanie bardziej odpowiadają. Rolling Eyes
Paweł
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 30.06.2020, 21:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Czyli Ty byś był za tym, żeby nie robić równolegle? Bo ja bym zrobił. Fajnie mi się słuchało naprzemiennie 1973 i ostatniej dekady na początku roku.

Wprawdzie jestem przeciwnikiem pośpiechu, ale też byłbym za zrobieniem równolegle. Zanim przerobimy starsze lata minie sporo czasu, a skoro teraz pojawiło się jakieś tam zainteresowanie rocznikami z dekady zero (zanim byśmy do nich dotarli chronologicznie to temat mógłby upaść) i - przede wszystkim - objawił się prowadzący Smile, to można by pójść za ciosem. Przy czym, ze względu na tę równoległość, proponowałbym minimum 4 miesiące na plebiscyt. Na próbę można by zrobić jeden taki rocznik. Zobaczymy jak to wygląda pod kątem frekwencji i terminów (plebiscyt 1956 trwał ponad dwa lata i się udał Wink).
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 73, 74, 75
Strona 75 z 75

Skocz do: