Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Elton John
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 24.09.2017, 22:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przez ostatni tydzień jeździ ze mną w samochodzie płyta Peachtree Road z 2004 roku.

Mam ja już od ładnych paru lat, ale dopiero teraz miałem okazję jej porządnie posłuchać i stwierdzić, że to jest przynajmniej dobry album. Dobry w kontekście lat 70. a w kontekście nagrań z ostatnich 35-40 lat nawet bardzo dobry. W ogóle cały okres 2001-2010 był dla Eltona bardzo udany, wyszły wtedy 4 co najmniej albumy. Dużo bardziej udane od tych z lat 2011-2016.
Answer In The Sky: https://www.youtube.com/watch?v=dlTWelTmYfQ
They Call Her The Cat: https://www.youtube.com/watch?v=K-k3c_MnCkM
Maciek

PostWysłany: 11.07.2019, 08:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
Dżejdżej napisał:
tamte czasy nie sprzyjały dinozaurom z poprzedniej dekady (może z wyjątkiem GENESIS i właśnie Azji)

I Yes. I Petera Gabriela. I Bryana Ferry. I Eltona Johna. I Herbie Hancocka. I Pink Floyd. I Chrisa DeBurgha. I Deep Purple. I Davida Bowie. I... I... I.... Listę dinozaurów z poprzedniej dekady, którym lata 80. zupełnie nie przeszkadzały w sukcesie możnaby ciągnąć dość długo Smile

Moim zdaniem Elton w latach 80. radził sobie akurat najsłabiej ze wszystkich dekad, w których tworzył (no dobra, licząc do 2010 roku). Two Low for Zero, Sleeping With the Past miały co najwyżej momenty, a koncert z Australii też można oceniać różnie. Dla jednych jest świetny, dla mnie nijaki - nawet jeśli wziąć pod uwagę ogólnie chwaloną realizację. Żadna z tych płyt nie łapie się do TOP 10-15 (a u mnie nawet do TOP 20) albumów Eltona, choć to po części wina tego, że natłukł za dużo bardzo dobrych rzeczy.
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 11.07.2019, 08:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie zmienia to faktu, że wtedy po pierwsze przetrzeźwiał, a po drugie powrócił na szczyty list przebojów i wyprzedane trasy koncertowe. Komercyjnie więc radził sobie bez zarzutu. Artystycznie... Cóż, ilość tych, którzy umarli z głody dobrze radząc sobie artystycznie jest długa Very Happy
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maciek

PostWysłany: 03.07.2020, 08:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przed fanami Eltona kilka fajnych weekendów. Pierwszy już dziś:
https://terazmuzyka.pl/aktualnosci/czytaj/elton-john-koncerty-legenadrnego-muzyka-pojawia-sie-na-youtube.html
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 03.07.2020, 08:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Elton na Live in Australia momentami normalnie fałszuje, a śpiewa głównie sercem, bo gardło miał już tak zjechane, że prawie nie do użytku. Zresztą to były swego rodzaju pożegnalne koncerty, ostatnie przed operacją, która wcale nie gwarantowała, ze wróci do śpiewania - groził mu całkowity rozbrat ze sceną. Przynajmniej jako wokalisty, bo pewnie jako klawiszowiec robotę by pewnie znalazł. Może nie u Shulmanów i King Crimson, bo te kapele już jakoś nie działaly, ale spoko, ktoś by go przygarnął - na przykład Collins do swojego bandu

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek

PostWysłany: 03.07.2020, 08:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziś wprawdzie nie Australia, ale pozostając w tym temacie, to ostatecznie wymieniłem na giełdzie ten album na debiut Yello, bo nie potrafiłem się zachwycić ani samym koncertem, ani jego chwaloną przez wszystkim produkcją.

A dziś ten koncert Eltona: Playhouse Theatre, Edinburgh, Scotland (1976)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: