Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kącik audiofilski
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 66, 67, 68

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 10.07.2020, 11:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przy okazji sam poproszę o poradę.
Planuję zakup małego radyjka do sypialni. Moje wymagania:
- radio internetowe
- radio DAB/DAB+ (FM mile widziane, ale przeżyję jego brak)
- bluetooth
- budzik + wyłącznik czasowy (przydatny szczególnie w trakcie dwójkowych Nokturnów słuchanych do snu - to, co leci po nich nie zawsze pomaga w śnie Wink)
- kompaktowość (idealna będzie głębokość do 13 cm, ale niewiele większy klocek też gdzieś w sypialni upchnę).
- jako-takie brzmienie (lepsze niż telefon, ale bez aspiracji do sprzętu Hi-Fi)

Póki co waham się pomiędzy budżetowymi Lenco DIR-170, Ferguson i350s (ma podejżanie dużą moc Rolling Eyes ), może jakąś Hamą. Ktoś coś może polecić? Nie chciałbym wydać więcej niż 500-600 zł. Klocki z przyklejonymi, znanymi markami nie zaoferują w tym przedziale cenowym więcej, wszak w ich wypadku samo logo to 50% ceny.
K o n i u
kaseta FeCr

PostWysłany: 10.07.2020, 13:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za szybką odpowiedź. Tego gramofonu jeszcze nie kupiłem. Stąd moje pytanie: Gramofon AT-LPW40WN z tą właśnie wkładką mogę kupić w dobrej cenie (nowy). Ale nic nie wiem na temat tej wkładki. O ile AT95 to klasyk godny uwagi, to o tych stosunkowo nowych ATVM95 niewiele napisano opinii że tak się wyrażę "z życia".

Nie wiem czy się napalać na okazję. Dysponuję środkami ok. 2,5 - 3 tyś. Może ktoś z Dinozaurów może z czystym sercem polecić coś dobrze brzmiącego z tej półki cenowej. Testy na różnych forach zaliczyłem, ale nie wszystkie wydają się wiarygodne.

Obecnie płyty męczę na oldschoolowym GS431 z nową MF100, więc każda zmiana będzie słyszalna.

A co do radyjka. Kuzynki syn kupił kilka dosłownie dni temu Sharpa, chyba tego: https://techno-senior.com/2020/04/13/test-sharp-dr-i470-pro-radio-dab-dab-fm-z-rds-i-10000-stacji-na-calym-swiecie/
Jest zadowolony, ale to świeży zakup więc trudno o wiążącą opinię.
Maciek

PostWysłany: 10.07.2020, 13:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A co do radyjka. Kuzynki syn kupił kilka dosłownie dni temu Sharpa, chyba tego: https://techno-senior.com/2020/04/13/test-sharp-dr-i470-pro-radio-dab-dab-fm-z-rds-i-10000-stacji-na-calym-swiecie/
Jest zadowolony, ale to świeży zakup więc trudno o wiążącą opinię.

Oo, też fajna opcja. A słyszałeś może jak to gra? Wygląda fajnie, spełnia mije wymagania (gdyby jeszcze było ciut płytsze brałbym w ciemno) Smile
I&I
remaster

PostWysłany: 10.07.2020, 14:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

K o n i u napisał:

Nie wiem czy się napalać na okazję. Dysponuję środkami ok. 2,5 - 3 tyś. Może ktoś z Dinozaurów może z czystym sercem polecić coś dobrze brzmiącego z tej półki cenowej. Testy na różnych forach zaliczyłem, ale nie wszystkie wydają się wiarygodne.

Obecnie płyty męczę na oldschoolowym GS431 z nową MF100, więc każda zmiana będzie słyszalna.

Bierzesz pod uwagę używane czy tylko nówka?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
K o n i u
kaseta FeCr

PostWysłany: 13.07.2020, 07:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Oo, też fajna opcja. A słyszałeś może jak to gra? Wygląda fajnie, spełnia mije wymagania (gdyby jeszcze było ciut płytsze brałbym w ciemno) Smile
No mistrzostwo świata to nie jest. Myślę jednak, że jak na rodzaj i półkę cenową do zaakceptowania.
K o n i u
kaseta FeCr

PostWysłany: 13.07.2020, 08:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I napisał:
Bierzesz pod uwagę używane czy tylko nówka?
Chodzi mi o nowy sprzęt ("używkę" ujeżdżam od lat osiemdziesiątych Laughing )
I&I
remaster

PostWysłany: 17.07.2020, 15:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chciałem Ci polecić starego dziadka, ale na sterydach. Za pomiędzy 1-2 tys. Z Japonii, direct drive i z powerem Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek

PostWysłany: 17.07.2020, 15:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I napisał:
Chciałem Ci polecić starego dziadka, ale na sterydach. Za pomiędzy 1-2 tys. Z Japonii, direct drive i z powerem Wink

Jak Koniu spasuje, to podrzuć proszę namiar. Wink
esforty
album CD

PostWysłany: 17.07.2020, 18:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wink ... i wicie taki trynd jest, że jak gramofon do płyt to napęd liniowy (direct drive) a jak odtwarzacz CD to napęd paskowy Wink
Zupełnie jak z białym i czarnym dymem... jak biały to habemus papam, a jak dym czarny to lutownica jest uszkodzona Embarassed .
K o n i u
kaseta FeCr

PostWysłany: 19.07.2020, 11:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Jak Koniu spasuje, to podrzuć proszę namiar. Wink

Spasowałem. Ale Dzięki za odzew.
Maciek

PostWysłany: 19.07.2020, 17:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pytanie do obsłuchanych Kolegów.
Tandberg - jak oceniacie markę?
Podpaliłem się na zestaw TR 2025 + para białych głośników Fasett. Myślę o tym jako o alternatywnym zestawie, który może z czasem stałby się głównym? Moje aktualne lokum jest jednak ciutkę za małe na Pylony, które trochę się duszą i dlatego myślę o czymś mniejszym. A ten zestaw Tanberg wizualnie bardzo mi pasuje, tylko przecież ważniejsze jest to, jak gra...
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 66, 67, 68
Strona 68 z 68

Skocz do: