Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płyty winylowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 25, 26, 27  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SafeMan
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 26.06.2020, 22:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

RoryGallagher napisał:
SafeMan napisał:
https://allegro.pl/oferta/mini-zestaw-do-czyszczenia-analogis-8203476293

Ja korzystam z takiej i również sobie chwalę Smile Przed każdym odsłuchem przykładam do obracającej się płyty i pozbywam się kurzu. Do tego co jakiś czas używam tej małej szczoteczki do przetarcia igły.

Mam identyczną Wink Ale używam jej przed położeniem płyty na talerz.

Pewnie żeby napęd szanować? Jeśli masz odnośnie tego jakieś zdanie, to chętnie przeczytam, bo w sumie teraz pomyślałem, czy nie uszkadzam napędu przez nacisk. Obroty zwalniają, gdy przykładam szczotkę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RoryGallagher
epka analogowa

PostWysłany: 27.06.2020, 11:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Napęd to jedno, zwłaszcza jeśli też masz paskowy, ale o same płyty też się trochę obawiam. Inna sprawa, że ruchy od środka do zewnątrz wydają mi się bardziej efektywne Wink
SafeMan
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 27.06.2020, 12:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki, sprawdzę sobie takie podejście:)
Powrót do góry
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 26.07.2020, 11:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczoraj odwiedziłem jedyny sklep z winylem jaki znalazłem w najbardziej litewskim mieście na Litwie, czyli niedalekim mi Kownie.

Właściciel ok. 60-tki z którym można się dogadać w łamanym angielskim/rosyjskim oferuje sporo płyt, więcej używanych niż nowych. Ja akurat dla siebie nic nie znalazłem. Sklep jest mniej więcej pomiędzy dworcem a końcem głównej ulicy, która z roku na rok na moich oczach robi się jednym z najfajniejszych znanych mi "deptaków". No ale Polak w Kownie to rzecz rzadka jak nasze kluby w LM więc raczej piszę to dla siebie aby nie zapomnieć o nim ...Wink
Maciek
box

PostWysłany: 06.08.2020, 10:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z was miał okazję przetestować jakieś wznowienie z wydawnictwa Speakers Corner Records? Wydaje się, że to legale, ale jak brzmią? Rolling Eyes
Białystok

PostWysłany: 06.08.2020, 11:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niedawno kupiłem fenomenalny Blue Oyster Cult - Secret Treaties z tej wytwórni i jestem jako nieaudiofil zadowolony.

Może mam coś jeszcze ale nie notuję wydawnictw.
Heartbreaker
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 27.08.2020, 22:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W czerwcu pytałem was o trzaski na nowej płycie. Wszystko było tak jak mówiliście. Jest Ok.
Ale dzisiaj kupiłem w empiku nową płytę Division Bell. Już w pracy, jak je wyjąłem i oglądałem, zauważyłem na drugiej stronie drugiego winyla półokrągłe ryski. Pomyślałem, że to tzw. "papierówki" powstałe przy wkładaniu krążka w kopertę. W domu okazało się, że jednak nie. Skacze mi pod koniec High Hopes.
Po wyczyszczeniu płyty nadal przeskakuje w tym samym miejscu.
Zapłaciłem 130 złotych za nową płytę nie po to, żeby się wkur...ć.
Reklamował ktoś z Was winyl? Nie ma problemu?
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 27.08.2020, 22:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem tak z Aghartą Davisa, w MM przyjęli bez problemu (chyba wtedy się nazywał inaczej, Saturn chyba)
Powrót do góry
SafeMan
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 28.08.2020, 10:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Reklamacja koniecznie. Nie powinni robić problemu.
Powrót do góry
Heartbreaker
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 28.08.2020, 12:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zwróciłem bez problemu, nie licząc papierologii.
Powrót do góry
esforty
digipack

PostWysłany: 24.03.2021, 10:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczoraj pojechałem obejrzeć/posłuchać, w końcu nabyć nowy klocek do systemu.
Sprzedający opowiedział historię o tym, jak to nierówna płyta złamała mu igłę do gramofonu (jakiś Denon, wysokonapięciowy za ponad 300$). Kupił na E-bay-u winylową pieczątkę ( elektronika z Wysp), rozpakował, położył na talerzu, przetarł ściereczką, opuścił mechanizm i ruszył w kierunku fotela... nim tam dotarł zamiast muzyki usłyszał drapanie.
Okazało się, że złamała się igła. Pierwszy pomysł był taki, że to wada fabryczna (co akurat mnie, przekonuje, bardziej), ale po przyjrzeniu się płycie, okazało się, że kształt tejże dryfuje ku frisbee. I to było powodem(!?).
Ponad piętnaście lat, użytkowałem gramofony (miałem dwa), kilka setek płyt kładłem na talerz, zaliczyłem kilkanaście wtop zakupowych, ale powyższe nie przydarzyło się .
Co Wy na to?

P.S. Płytę odesłał, kasę zwrócili, ale koszt nowej wkładki był Jego kosztem.
Białystok

PostWysłany: 24.03.2021, 11:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciekawa historia.

Ani w latach 80-tych gdy słuchałem z kiepskiego adaptera na kiepskiej polskiej igle ani obecnie gdy to wszystko jest wykonane w innej technologii (zwłaszcza igła) nic takiego mi się nie zdarzyło.

A co to była za igła?
esforty
digipack

PostWysłany: 24.03.2021, 11:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Denon, wysokonapięciowy - tyle wiem, te mają na końcu symbolu, literę "R". Ale ja już nie mam większego rozeznania.
Leptir
box

PostWysłany: 24.03.2021, 12:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Wczoraj pojechałem obejrzeć/posłuchać, w końcu nabyć nowy klocek do systemu.
Sprzedający opowiedział historię o tym, jak to nierówna płyta złamała mu igłę do gramofonu (jakiś Denon, wysokonapięciowy za ponad 300$). Kupił na E-bay-u winylową pieczątkę ( elektronika z Wysp), rozpakował, położył na talerzu, przetarł ściereczką, opuścił mechanizm i ruszył w kierunku fotela... nim tam dotarł zamiast muzyki usłyszał drapanie.
Okazało się, że złamała się igła. Pierwszy pomysł był taki, że to wada fabryczna (co akurat mnie, przekonuje, bardziej), ale po przyjrzeniu się płycie, okazało się, że kształt tejże dryfuje ku frisbee. I to było powodem(!?).
Ponad piętnaście lat, użytkowałem gramofony (miałem dwa), kilka setek płyt kładłem na talerz, zaliczyłem kilkanaście wtop zakupowych, ale powyższe nie przydarzyło się .
Co Wy na to?

P.S. Płytę odesłał, kasę zwrócili, ale koszt nowej wkładki był Jego kosztem.

Historia rzeczywiście ciekawa i mrożąca krew w żyłach... Wink Przyznam, że też nie miałem takiej sytuacji - a winyli słucham od lat 80. Najpierw na gramofonie Daniel, później na Adamie, a już w latach 90. na kilku Dualach i wreszcie w obecnym stuleciu na TEC System. Jednak jestem skłonny uwierzyć znajomemu. Swego czasu, w latach 80. kupiłem singiel Tonpressu Joy Division (Love Will Tear Us Apart/She's Lost Control), który jako żywo przypominał miseczkę z dziurą w środku. Nawet odważnie spróbowałem to puścić, ale jak tylko zobaczyłem, że ramię na tym ma ochotę uderzyć mnie w twarz, to natychmiast zatrzymałem talerz. Diabli wiedzą co by się działo z igłą gdybym tego nie zrobił, pomimo że to była raczej pancerna wkładka Unitry...
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 18.04.2021, 21:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapowiedź nowego labelu pod nazwą Tonpress (prawdopodobnie 1975 r.):

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 25, 26, 27  Następny
Strona 26 z 27

Skocz do: