Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Led Zeppelin
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 46, 47, 48

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 07.04.2020, 10:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szkoda trochę Zepów - ale faktycznie offtop ciekawy i może szanowna administracja wybaczy (i fani kapeli Page'a, Planta & co). Mimo wszystko trudno mi strawić Floydów bez ich brzmienia, gitary Gilmoura itp. A takie bluesrockowe kawałki jak Money słyszałem na akustykach i jeśli ktoś potrafi to zrobić z siła i charyzmą to brzmi całkiem nieźle. Przecież spora część bluesa też jest akustyczna w całkiem naturalny sposób. Smile Ale oczywiście - co kto lubi.
Przykład Bitli, Queen czy Jethro uważam za lekko chybiony - choćby dlatego, że spora część dorobku pierwszy dwóch zespołów to są po prostu popowe piosenki - a dobre popowe piosenki zabrzmią poprawnie w prawie każdym aranżu. Nie mówiąc już o tym, że songwriting Bitli jest legendarny - więc jeśli ich utworów nie da się zagrać w oderwaniu od brzmienia - to już chyba żadnych się nie da. Smile Natomiast Jethro ze względu na spore udział folku spokojnie da się przedstawić w postaci akustycznej - i tak też bywały nieraz wykonywane.

Crazy napisał:
Pisałeś o elektronice. Pytasz z wątpliwością, czy można sobie wyobrazić na fortepianie.. ale sam podsuwasz przykład Vangelisa. A słyszałeś, co z niektórymi swoimi (bardzo elektronicznymi) utworami robili Depeche Mode? Wersje na wokal i fortepian - i nagle się okazuje, że te bitowe dyskotekowe popiki, to naprawdę piękne kompozycje.

Tak, podsunąłem przykład Vangelisa świadczący o tym, że to jednak nie wychodzi. Smile I tak, słyszałem kawałki Depeche Mode zagrane akustycznie - no ale to są po prostu dobre, popowe numery, które pozostaną takimi nawet w oderwaniu od oryginalnego wykonania.

Nie zrozum mnie źle Crazy - nie twierdzę, że wszystkie rockowe kawałki nie mogą zostać zagrane akustycznie z dobrym rezultatem. W tym gatunku zdarzały się dobre, świetnie skomponowane piosenki, które można wykonywać w rozmaitych wersjach, w tym całkowicie akustycznych i też nieźle zabrzmią. mam na myśli to, że w rock wpisane jest pewnego rodzaju brzmienie (w przypadku znaczących zespołów i wykonawców - dla nich charakterystyczne) i często trudno rozpatrywać ich dorobek w oderwaniu od tego brzmienia. Do tego rock - przynajmniej ten klasyczny z lat 60. i 70. - bazował i bazuje na indywidualnych umiejętnościach wykonawców. Stąd nawet te utwory rockowe, które są obiektywnie dobrymi piosenkami i można je wykonywać w oderwaniu od oryginalnych wykonań - z reguły najlepiej brzmią właśnie wykonywane przez tych, a nie innych muzyków i z wykorzystaniem ich wypracowanego brzmienia. Oczywiście są też i utwory Pink Floyd, które sprawdzą się akustycznie, podobnie jak kawałki The Beatles czy Queen czy wielu innych grup. Jednak trudno przeskoczyć czy choćby dorównać oryginalnym wykonaniom. To oczywiście tylko moje zdanie. Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 07.04.2020, 11:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:

WOJTEKK napisał:
Jakby wyglądali Zepps bez tego odpowiedniego poziomu kompozycji to przykładem jest Greta Van Fleet - czyli duzo grania, malo sensu.

Nie zgadzam się. Gdyby Zeppelini z przełomu lat 60 i 70 nagrali te numery, co ma Greta, to by nam wyszło kolejne wielkie dzieło. Mam wrażenie, że za cokolwiek by się wtedy wzięli, to by im się obróciło w muzyczne złoto. A Greta to kapela, w której gostkowie owszem fajnie się nauczyli grać i bardzo dobrze brzmią, ale gdzie im tam do poziomu nawet indywidualnego Zeppelinów, nie mówiąc już o tej ich niesamowitej umiejętności grania razem i przepływie muzycznej energii między wszystkimi ogniwami kwartetu. W ogóle inny świat (choć albumu Grety nawet dziś słuchałem i przyjemnie, no ale...).

Gdyby MUSIELI nagrać, to na pewno by im wyszło lepiej niż GVF, ale gdyby nie musieli, to nawet nie wiem, czy to byłoby w jakimś archiwum, bo mogliby uznać, że szkoda taśmy Very Happy

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Arnold Layne
digipack

PostWysłany: 07.04.2020, 13:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Inkwizytor napisał:
No Quarter - czyżby "rzecz trzeciorzędna"

Ba! I to jak jeszcze. Trzeciorzędna, a może nawet, używając terminu geologicznego - wszak LZ to dinozaur i skamielina - "trzeciorzędowa" Very Happy
A poza tym, "No Quarter" Flojdem capi na odległość... Wink
esforty
album CD

PostWysłany: 07.04.2020, 15:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Arnold Layne napisał:
[
A poza tym, "No Quarter" Flojdem capi na odległość... Wink

Mając na myśli urządzenia reprodukujące dźwięk, zapytam:
Może, masz nie wszystko podłączone? Wink
Crazy
epka kompaktowa

PostWysłany: 07.04.2020, 18:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Nie zrozum mnie źle Crazy

Wydaje mi się, że rozumiem i dzięki za odpowiedź Smile Dostrzegam pewną rozbieżność semantyczną, o której nawet chętnie bym założył wątek, gdybym miał czas (może się znajdzie za parę dni), mianowicie w rozumieniu słowa "pop". Ale ponieważ wspólne jest to, że nikt z nas z pewnością nie określiłby Zeppelinów mianem popu, jakkolwiek by to rozumieć, to na razie może nie będę tutaj tego ciągnął.
Marcos
pocztówka dźwiękowa

PostWysłany: 18.05.2020, 06:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W życiu kolekcjonera trafiają się bardzo miłe chwile. Zaliczyłbym do nich przede wszystkim satysfakcję z faktu, iż ta czy inna nieoficjalna produkcja pojawia się po latach na Dimeadozen, The Traders' Den, czy Guitars101. Ogromnie miło jest też czytać komentarze użytkowników, pobierających te pliki.

Największą jednak radość sprawiło mi umieszczenie na blogu The Ultimate Bootleg Experience (T.U.B.E), prowadzonym przez legendarnego EDGE`a oraz gratulacje za to dzieł(k)o od samego Winstona (tego od Winston Remasters).

http://theultimatebootlegexperience7.blogspot.com/2016/09/led-zeppelin-1973-07-15-buffalo-ny.html
Powrót do góry
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 18.05.2020, 20:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to jest powód do uznania.
To jest trasa z której potem The Song Remains the Same powstało? Ja szukam jako sbd Japonii z 1971roku. To co jest to mierny dźwięk, ale pewnie się nie doczekam Zeppów b. dobrej jakości, a szkoda.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
esforty
album CD

PostWysłany: 27.08.2020, 21:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a coś takiego, znacie? To posłuchajcie i popatrzcie:

https://www.youtube.com/watch?v=2cZ_EFAmj08
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 28.08.2020, 19:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znamy i choćby nie wiem co kto mówił o plagiatach i innych takich - to wielkość LZ mierzę tym, że zaraz właśnie sobie jakiś koncert odpalę bo to była Wielka kapela i już.
A nóżka sama chodzi Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 46, 47, 48
Strona 48 z 48

Skocz do: