Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"Śpiewam bluesa od początku świata"
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 22.12.2019, 22:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już starożytni Grecy mawiali, że: Forsa to grunt, grunt to ziemia, ziemia to matka, matka to anioł, anioł to stróż, stróż to dozorca

Dziś z kolei ponownie przekonałem się, że:
Śląsk to węgiel, węgiel to Karbon, Karbon to historia, historia to korzenie, korzenie to blues, blues to Śląsk.

Wygrali Rawę Blues, więc to jakiś tam bilet na 3 miasta i więce jest.
Klipy mają póki co średnie. Wiem co mówię, bo wróciłem właśnie z koncertu, na którym zespół wręcz oślepł od blasku szczerego poklasku. Warto mieć na nich ucho!
https://www.youtube.com/watch?v=6q3aGIjFubI
https://www.youtube.com/watch?v=mev4pEMsrWw
Maciek

PostWysłany: 03.01.2020, 01:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po co żyć w roku 2019, szczególnie jeśli ma się 72 lata? Ano choćby po to, żeby nagrać swój 5. studyjny album, wydany zaledwie 13 lat po debiutanckiej płycie i być po prostu w XXI wieku artystą wielkiego formatu.
#ChicagoBlues #DeltaBlues
https://youtu.be/PXEWNwvdFzY
Leptir

PostWysłany: 28.08.2020, 14:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie do szanownych forumowiczów dotyczące Petera Greena. Czy grał w Polsce oprócz koncertu 7 grudnia 1996 r. w Sali Kongresowej w Warszawie? Wtedy wystąpił razem z swoją Splinter Group, ale może odwiedził nas jeszcze wcześniej lub później? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
esforty
album CD

PostWysłany: 28.08.2020, 15:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie jestem autorytetem w temacie, ale obstawiam, że wizyta w 1996, była pierwszą. Może był jeszcze później...
Miałem kolegę silnie uwikłanego w Jego i pochodne białego bluesa. Byłby na takim koncercie i chwaliłby się tygodniami.
W 1979 po ukazaniu się In the skies, Green popularnością wystrzelił, wręcz, w naszym kraju. Gdyby wtedy Go zaproszono, sukces frekwencyjny murowany...
Ten kolega polował na egz. In the skies z błękitnego przezroczystego winylu, bo gdzieś wyczytał o istnieniu takowych Rolling Eyes
To było trudne, europejskie wydania nie miały ( a jeśli to incydentalnie) oznaczenia na okładce czy winyl w środku jest kolorowy, a w grę wchodziła tylko<pieczątka>. W końcu jednak dopiął swego.
Leptir

PostWysłany: 28.08.2020, 15:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Esforty, to co piszesz potwierdza moje przypuszczenia.
Heartbreaker
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 30.08.2020, 15:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://youtu.be/YZjX5nXCFtY
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 30.08.2020, 15:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, wyczaiłem już ten koncert na youtube, ale dziękuję Heartbreaker.
Heartbreaker
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 30.08.2020, 17:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam fazę na Greena, wiadomo. A za to, że dowiedziawszy się o tym koncercie powiedziałem sobie: teraz odpuszczę, następnym razem - już zawsze będę na siebie zły.
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 30.08.2020, 17:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też nie mogę sobie tego darować, a mogłem tam być...
Heartbreaker
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 30.08.2020, 20:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cozy Powell niedługo potem się rozbił.
A mogło być tak pięknie.
Powrót do góry
Freefall

PostWysłany: 30.08.2020, 20:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Heartbreaker napisał:
https://youtu.be/YZjX5nXCFtY

Magiczny koncert! To było 24 lata temu Shocked
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

Skocz do: