Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 2000 (20 lat później!)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 07.09.2020, 19:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bartosz napisał:
Dlaczego Kid A to najlepszy album w dziejach rocka?.....

Zresztą, przecież tak właśnie brzmi teraźniejszość! Nie wiem jak Wam, ale mnie jawi się ona po tysiąckroć bardziej ciekawą od jakiegoś "terazrockowego" rezerwatu...

Ja bym się ze wszystkim zgodził, tylko dlaczego on tam musi śpiewać...

Kilka refleksji:
Bardzo dziękuję za ciekawe spojrzenie na album który pozostaje wielką zagadką, właśnie z niewiadomych powodów ciesząc się sporą estymą (miejsce drugie na RYM wszechczasów). Przecież tam nie ma nic ciekawego. To nie jest jakieś bardzo złe (pomijając śpiewanie), a nawet muzyczka jest całkiem ok, ale ani to odkrywcze, ani inspirujące. No nie wiem, dla mnie po prostu mało zrozumiałe. Nie ma tu prawie nic co by mnie w muzyce ciekawiło, ale jak przekonuje Bartosz właśnie o to chodzi - ale to tak jakby ktoś mnie przekonywał, że istotą jazdy na rowerze jest codzienne dojeżdżanie do pracy z Radomia do podmiejskiej strefy ekonomicznej drogą wojewódzką, w smogu i zimie, kiedy istnieje możliwość jeżdżenia po pięknych krainach, w lecie...

Najbardziej nie jest dla mnie zrozumiałe właśnie to uczucie, które kryje się za to muzyką - ja nie wiem o czym to jest i o czym oni śpiewają, zupełnie się z tym nie identyfikuję. To jakby jakieś problemy współczesnych nastolatków, przynajmniej tak to odbieram:

- popsuła mi się konsola, a nie mam lutownicy, żeby polutować styki
- rzuciła mnie dziewczyna, a chodziliśmy już 2 tygodnie
- od 15 lat biorę heroinę, ale boję się przyznać mamie
- po sześciu latach na socjologii nie chcą mi dać legitymacji na kolejny rok
- kolega od warhammera ma większa talię ode mnie

itp historie. No ale może po prostu dalej czegoś tu nie rozumiem. Wracam z przyjemnością do rezerwatu, bo ta teraźniejszość jest cholernie nudna Smile ale dziękuję za ciekawą opinię

National Anthem fajne gdyby nie śpiewanie, no i Treefingers daje radę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 07.09.2020, 20:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:

Teraźniejszości nie kocham pod żadnym względem, i wracając do Lyncha i Twin Peaks, narzuca mi się doskonały monolog Naomi Watts, w którym mówi: we're living in a dark, dark age, i taka właśnie wydaje mi się teraźniejszość.

Ach, wspaniała scena, jedna z najlepszych w tym "nowym". Ale świetnie to opisałeś, całe to odczucie.
Powrót do góry
[Rad nierad]
epka kompaktowa

PostWysłany: 10.09.2020, 11:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proszę o dopisanie poniższych pozycji:
Böhm, Dagobert / Reuter, Markus / Lantos, Zoltán ‎– String Unit
Petrucci, John & Rudess, Jordan — An Evening With Jon Petrucci & Jordan Rudess
Platypus — Ice Cycles
Reuter, Markus — Digitalis
Reuter, Markus — Older Than God
Simple Acoustic Trio — Habanera
Spock’s Beard — Don’t Try This At Home
Squire, Chris & Sherwood, Billy — Conspiracy
Trey Gunn Band, The — The Joy Of Molybdenum
Under The Sun — Under The Sun
Wakeman, Rick — Christmas Variations
Wakeman, Rick — Chronicles Of Man
Wakeman, Rick — Morning Has Broken
Wakeman, Rick — Preludes To A Century
Walsh, Steve — Glossolalia
Yes — House Of Yes: Live From House Of Blues
Zappa, Dweezil — Automatic

Ryś musiał być w 2000 r. spłukany. Mr. Green
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 10.09.2020, 12:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Radku, a wiesz, że z tego spisu jedna płyta da się słuchać? Very Happy

EDIT - Sorki! dwie - nie zauważyłem Simple Acustic Trio

http://artrock.pl/
Powrót do góry
[Rad nierad]
epka kompaktowa

PostWysłany: 10.09.2020, 12:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Radku, a wiesz, że z tego spisu jedna płyta da się słuchać? Very Happy

EDIT - Sorki! dwie - nie zauważyłem Simple Acustic Trio

Cóż, mogę jedynie zaproponować, żeby każdy w duchu Wink cieszył się (lub martwił) własnymi możliwościami percepcyjnymi... Cool
Artur.O
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 10.09.2020, 12:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zaraz dopiszę, ale bardzo proszę, aby proponować przede wszystkim te płyty, które się rozważa pod kątem głosowania. Very Happy
SafeMan
kaseta FeCr

PostWysłany: 11.09.2020, 09:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to już wiem czego nie słuchać Razz
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 11.09.2020, 15:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Artur.O napisał:
bardzo proszę, aby proponować przede wszystkim te płyty, które się rozważa pod kątem głosowania. Very Happy

O, w takim razie chciałbym zarekomendować i zasugerować dopisanie do listy albumu, który właśnie poznałem:

Faraquet - The View From This Tower

Wg RYMa jest to math rock / post-hardcore, ale jako drugorzędny gatunek jest też podany rock progresywny (raczej na wyrost, zwłaszcza jeśli rozumieć pod tym pojęciem granie w stylu wielkiej szóstki / ósemki / dziewiątki proga z lat 70.). Słuchać tu pewne echa "kolorowego" King Crimson, Camberwell Now czy ogólnie post-punku.
Artur.O
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 11.09.2020, 21:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i super. Smile Po RYMie widzę że nawet bardzo się podobało.

Przesłuchałem m.in. kilka(naście) płyt z okolic elektronicznej muzyki tanecznej i chciałem krótko opisać, a może nawet polecić, parę z nich:

Circulation - Colours - pomimo, iż to płyta w sumie złożona głównie z wydanych już singlów z lat 1998-2000, ma się wrażenie, że prawie jest tu jeden wspólny zamysł. To muzyka dość kosmiczna i nastrojowa, sprawnie operująca brzmieniem i eksplorująca pełną paletę barw swoich ram stylistycznych (tech house, deep house, progressive house).

Infected Mushroom - Classic Mushroom - jedyna płyta tych dziwaków, jaka mi się podoba, kolejne były już zbyt przekombinowane. Tu znaleźli złoty środek pomiędzy tylko pozornie przypadkowymi dzwiękami i wyborami aranżacyjnymi, a rozpędzoną, transową maszynerią. Płyta równie narkotyczna, co najbardziej narkotyczne psych- i krautrocki.

Pooley, Ian - Since Then - organiczna i przekazująca klimat kurortów w ciepłych krajach (takich jak np Ibiza), jednostajna w nastroju, ale sprawnie wykorzystująca środki typowe dla gatunku.

LTJ Bukem - Journey Inwards - jak płyta wyżej to ciepłe kraje, to to są brudne i zimne ulice Londynu. Gatunek to atmosferyczny drum'n'bass, co tutaj nikomu nic nie będzie mówić, ale chodzi tu o odpowiednio chodzące bębny i atmosferę tworzoną przez pogłosy, plamy dźwięków i czasami nawet prawdziwe instrumenty.

Raczej nie ma możliwości, że któraś z tych płyt wyleci poza moje top 30 tego roku, choć przede mną m.in. wszystkie rzeczy około-Crimsonowe czy choćby ta koncertówka Soft Machine.
Crazy
epka kompaktowa

PostWysłany: 11.09.2020, 21:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm, jakbyś puścił jakiś konkretny link do czegoś niedługiego, to może bym się odważył kliknąć... ale etykietka "elektroniczna muzyka taneczna" należy do tych bardziej (mnie) zniechęcających.
esforty
album CD

PostWysłany: 11.09.2020, 21:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Artur.O napisał:
...

Przesłuchałem m.in. kilka(naście) płyt z okolic elektronicznej muzyki tanecznej i chciałem krótko opisać, a może nawet polecić, parę z nich:

...
LTJ Bukem - Journey Inwards - jak płyta wyżej to ciepłe kraje, to to są brudne i zimne ulice Londynu. Gatunek to atmosferyczny drum'n'bass, co tutaj nikomu nic nie będzie mówić, ale chodzi tu o odpowiednio chodzące bębny i atmosferę tworzoną przez pogłosy, plamy dźwięków i czasami nawet prawdziwe instrumenty.
...

Tu się mylisz Wink. Bo ten dwupłytowiec, w swoim czasie, prawie zamieszkał w moim odtwarzaczu.
... atmosferyczny drum'n'bass, hmm... ciekawy opis, coś na rzeczy jest.
Crazy
epka kompaktowa

PostWysłany: 11.09.2020, 22:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak. Drum'n'bass, tym bardziej atmosferyczny, mógłby mnie zachęcić. Ale to jest muzyka taneczna?
esforty
album CD

PostWysłany: 11.09.2020, 22:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
... Ale to jest muzyka taneczna?

Nie każdy chłop z widłami to Posejdon Wink
Artur.O
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 13.09.2020, 17:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ot, problem klasyfikacyjny. Elektroniczna muzyka taneczna - w skrócie EDM - to gatunek (a w sumie zbiór gatunków, które w pewnym stopniu łączy historia i pochodzenie), pod który kwalifikują się np. techno czy drum'n'bass. Z kolei jednym z podgatunków techno jest ambient techno, a atmospheric drum'n'bass to też jak najbardziej drum'n'bass, a są to nurty już w dużo mniejszym stopniu przeznaczone do klubów. Nawet Circulation chyba lepiej mi się słucha w domowym zaciszu, niż sobie wyobrażam przy tym szaleć na parkiecie (choć oczywiście bardzo bym się ucieszył, gdybym to usłyszał). Wink No ale to tak samo z "avant-progiem" (gdzie tylko kilka zespołów mozna uznać za jakąkolwiek awangardę) czy "nową falą" (która grana współcześnie nie jest już nowa), nazwa nie mówi wszystkiego, a tylko jest pewną wskazówką. Smile
RoryGallagher
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 20.09.2020, 12:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proszę o dopisanie:

Ware, David S. - Surrendered - uduchowiony jazz w stylu Pharoaha Sandersa.
Turing Machine - A New Machine for Living - krautrock przefiltrowany przez math rock.
Sonic Youth - NYC Ghosts & Flowers
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następny
Strona 13 z 16

Skocz do: