Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2931, 2932, 2933 ... 2939, 2940, 2941  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 16.09.2020, 20:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Kinks - Lola vs Powerman - fajnie jest, trochę już bardziej wodewilowo niż rockowo, ale jest Lola, Apeman, fajnie Very Happy

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Crazy
longplay

PostWysłany: 16.09.2020, 21:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duch 1532 napisał:
A co dopiero Help! — bliższe zamierzeniom Lennona niż wersja oryginalna?

tego Helpu nie mogę całkowicie słuchać...
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 16.09.2020, 22:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cocteau Twins Treasure ależ to jest piękne! I idealnie wpasowało się w mój obecny nastrój...
Powrót do góry
Paweł
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 16.09.2020, 22:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Debiut Deep Purple jako cała płyta jest może taki sobie, nierówny przede wszystkim i tych kowerów za dużo (mało ciekawych w gruncie rzeczy). Ale Hush to świetny numer - jako że generalnie nie mam nabożeństwa do purplowych klasyków miałbym go może nawet w top 3 tego zespołu. I różne instrumentalne fragmenty też zdecydowanie się bronią, choćby w Mandrake Root.

Jest dokładnie tak, jak piszesz. Momenty są, ale debiut Deep Purple (a także dwa kolejne albumy), jako całość, niezbyt się broni. Żałuję, że mamy trzy takie płyty zamiast jednej - 7-8 najlepszych numerów tego składu, i takiego wydawnictwa można od czasu do czasu z przyjemnością posłuchać. Pozostaje zrobić sobie własną kompilację. Wink

Duch 1532 napisał:
Crazy napisał:
Ale Hush to świetny numer
A co dopiero Help! — bliższe zamierzeniom Lennona niż wersja oryginalna?

Może i bliższe zamierzeniom, ale zdecydowanie preferuję dynamiczną wersję The Beatles. Wink Fajnie, że Purple nie zagrali tego 1:1, ale ich interpretacja zupełnie mnie nie przekonuje.
Zresztą sam koncept płyt łączących autorskie kompozycje z coverami średnio do mnie przemawia. Może wyglądałoby to inaczej, gdyby wzięli na tapet tylko mało znane utwory. Wszyscy na ten przykład wiedzą, że Hush to cover, ale mało kto myśli w kontekście tego kawałka o oryginalnym wykonaniu Southa (choć na dobrą sprawę obie wersje jakoś diametralnie się nie różnią).

A z innej beczki:

Gacek napisał:
Napalm Death

Mówisz: Napalm Death, myślę: You Suffer. Very Happy

W związku z tym przypomniała mi się dziś składanka:
Earache: The World's Shortest Album,
więc ją sobie odpaliłem. Za każdym razem jest to dla mnie wesołe kilkadziesiąt sekund. Smile Nieznającym polecam sprawdzić, z zastrzeżeniem, że jest to tylko ciekawostka dla zainteresowanych światem, a nie jakieś wielkie muzyczne przeżycie.

Białystok napisał:
Kenny Wheeler - Gnu High (1976)

Nie znam. Ale w obsadzie Jarrett, Holland, DeJohnette, więc trzeba będzie sprawdzić!
Powrót do góry
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 17.09.2020, 06:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł napisał:

Białystok napisał:
Kenny Wheeler - Gnu High (1976)

Nie znam. Ale w obsadzie Jarrett, Holland, DeJohnette, więc trzeba będzie sprawdzić!

ECM style jazz. Nie fusion. Mahavishnuu lubi i chyba pisał w Lizardzie o tej płycie w artykule o ECM (nie mam go pod ręką, więc pewny nie jestem).
Clive Codringher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 17.09.2020, 07:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł napisał:
W związku z tym przypomniała mi się dziś składanka:
Earache: The World's Shortest Album,
więc ją sobie odpaliłem. Za każdym razem jest to dla mnie wesołe kilkadziesiąt sekund. Smile Nieznającym polecam sprawdzić, z zastrzeżeniem, że jest to tylko ciekawostka dla zainteresowanych światem, a nie jakieś wielkie muzyczne przeżycie.

Genialne! Laughing
Crazy
longplay

PostWysłany: 17.09.2020, 09:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zarówno
Paweł napisał:
w obsadzie Jarrett, Holland, DeJohnette

jak i

Białystok napisał:
ECM style jazz. Nie fusion.

brzmi dla mnie bardzo zachęcająco i już mam wpisane na listę koniecznych odsłuchów, choć nie gnam z tym, obecnie muszę zwolnić Wink

Tymczasem innego jazzu słucham, który esforty polecał w wątku o roku bieżącym, a potem I&I sprawdził do robienia kurek Wink
- płyta, o której już dziś można zaryzykować, że powinna wygrać konkurs na okładkę roku:

Muzyka również bardzo mi się podoba, chociaż nie jestem zbytnio przekonany, w jakim celu to jest takie długie (87 minut Rolling Eyes ). Ale wszystko brzmi świetnie (z naciskiem zarówno na "brzmi", jak i "świetnie"), lider-perkusista grówi, towarzysze nadążają, jest tam sporo utworów klasyków, np. Elvina Jonesa, Carli Bley czy Sun Ra, ale brzmią również "po swojemu". Dużo swobody, jasne dźwięki, młode i bezczelne Very Happy, to jest taki otwarty, idący do przodu a jednocześnie awangardowy jazz, jaki bardzo lubię. Tylko za długo, chyba jednak bez potrzeby, choć rozumiem, że autor chciał bez skrępowania snuć swoją opowieść tak długo, jak mu się podobało. Ot, młodość i bezczelność Wink
Paweł
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 17.09.2020, 15:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
ECM style jazz. Nie fusion.

Tak, wiem. Owszem, ja w pierwszej kolejności fusion/jazz-rock/jazz-funk, ale dobry ECM też jest... dobry. Wink

Clive Codringher napisał:
Paweł napisał:
Earache: The World's Shortest Album

Genialne! Laughing

Nieprawdaż? Very Happy
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 17.09.2020, 16:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mercury Rev - Bobbie Gentry's The Delta Sweete Revisited - ciekawe podejście do klasycznegio albumu country, mi się podoba - Duchu znasz to?

Powrót do góry
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 18.09.2020, 09:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł napisał:

Gacek napisał:
Napalm Death

Mówisz: Napalm Death, myślę: You Suffer. Very Happy

Wiadomo, to jeden z ich znaków rozpoznawczych Cool
Tyle że to już teraz starsi poważni panowie i pomimo że nie spuszczają z tonu to w wielu momentach muzyka i przede wszystkim teksty są dużo poważniejsze co bardzo mi odpowiada.

Uriah Heep - Innocent Victim

Patrząc na okładkę nie wiem co mnie skłoniło do posłuchania ale było warto! Bardzo przyjemny i zróżnicowany album, takie wyższe stany średnie. Ja się tylko pytam kto tą ohydną okładkę wymyślił?
https://www.youtube.com/watch?v=Piyg-exhKHc&list=PLiRoPIsKLQTcyo5E_N3rxbH-rwEhcBgZz&index=5
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 18.09.2020, 16:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczesne Deep Purple na spore szanse na punkty w 1968 roku, to były co najmniej porządne płyty.

Powrót do góry
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 18.09.2020, 18:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

DAVID LEWIS - Songs Of David Lewis /1970/

kolejny singer/songwriter. Pierwsza część bardzo stonowana, fortepian, gitara, głos potem mamy utwory o brzmieniu folk rockowym z domieszką słonecznej psychodelii.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WOJTEKK

PostWysłany: 18.09.2020, 18:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

obadamy Grzesiu, obadamy Very Happy

Powrót do góry
Fiks
singel kompaktowy

PostWysłany: 18.09.2020, 21:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Search Party - Montgomery Chapel (1969) - psychodeliczny chrześcijański rock z Kalifornii, wiem brzmi jak oksymoron,
ale w sumie całkiem niezła płyta, słychać że 68 rok (bo to był rok nagrania) i no przy takiej muzyce, nawet teksty bezbożnikom mogą podejść Cool
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 19.09.2020, 18:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sweet - Sweet 16... It's It's Sweet Hits - skocznie wesolo i rockowo Very Happy

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2931, 2932, 2933 ... 2939, 2940, 2941  Następny
Strona 2932 z 2941

Skocz do: