Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

No i gitara!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
I&I
remaster

PostWysłany: 26.08.2020, 21:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Gustavo Montesano / Royal Philharmonic Orchestra - Flamenco Fantasy (2000)

Usłyszałem dziś w radiowej Dwójce. Zażarło, bo pięknie się wpasowało w malowniczą trasę z Piwnicznej do Sącza.

Moja ulubiona trasa autem.
Zawsze mam tam nie wiem co sam Wink

PS To flamenco przednie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 26.08.2020, 21:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I - przy okazji flamenco: w ubiegłym tygodniu Czachowski i jego Indialucia grali w Krakowie na Etno/Rozstajach, niestety nie miałem jak dać wcześniej cynku. Sad
Na pocieszenie jeden z jego świeższych klipów: Trilokam - a Kathak vs. Flamenco by Indialucia.
I dorzucę też inny koncert: https://www.youtube.com/watch?v=8BTisz71Eu0
Maciek

PostWysłany: 01.09.2020, 22:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bananamoon - kilka dni temu mignęło mi Twoje pytanie o plebiscyt na najlepszego gitarzystę. Dopiero dziś mogę odpisać, ale nie widzę tego wpisu Rolling Eyes
Szersze konteksty, a do takich zaliczam gitarzystów, są dla mnie niemierzalne. Poszczególny płyty konkretnych artystów już łatwiej sobie jakoś uporządkować, ale cyfry i tabelki zostawię specjalistom od cyfr i tabelek, a sam skupię się na obcowaniu z gitarowymi impresjami. Wink
I&I
remaster

PostWysłany: 01.09.2020, 22:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
I&I - przy okazji flamenco: w ubiegłym tygodniu Czachowski i jego Indialucia grali w Krakowie na Etno/Rozstajach, niestety nie miałem jak dać wcześniej cynku. Sad
Na pocieszenie jeden z jego świeższych klipów: Trilokam - a Kathak vs. Flamenco by Indialucia.
I dorzucę też inny koncert: https://www.youtube.com/watch?v=8BTisz71Eu0

Durny ja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek

PostWysłany: 01.09.2020, 22:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na pocieszenie: jest zapis tego krakowskiego koncertu.
https://www.facebook.com/watch/?v=1093381441137908&extid=pNyXJvHO6tACytCj
Maciek

PostWysłany: 07.10.2020, 20:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mark Whitfield - True Blue (1994)
Mark Whitfield - 7th Ave. Stroll (1995)

Śmieszna historia z tymi płytami, bo kupowałem je parę lat temu przed koncertem Marka w Gliwicach z myślą, że zdążą do mnie dotrzeć i wezmę je do podpisania. Miałem 2 tygodnie zapasu, ale sprzedający zaspał i przesyłka dotarła do mnie dopiero po koncercie. Ale co mi tam po maziaju pisakiem, najważniejsze, że koncert był super, a te dwie płyty są chyba jeszcze lepsze . Niby gitara jazzowa jaką każdy z nas słyszał dziesiątki razy, ale jednak słychać tu tę iskrę, feeling, lekkość i dużo energii. Brzmienie lekko bensonowe, ale nigdy mi to nie przeszkadzało, wręcz sam go podświadomie szukam na wielu płytach. Warto rzucić okiem na składy, bo te robią wrażenie: Kenny Kirkland, Branford Marsalis, Dave Holland, Christian McBride, Al Foster. Byle czego tu nie grają, a powiedziałbym nawet, że wszystko brzmi dużo powyżej przeciętnej. Polecam fanom 6 strun (i nie tylko).

Blues for Davis Alexander: https://www.youtube.com/watch?v=fNPvPvQ_4R0
Washington Square Thoroughfare: https://www.youtube.com/watch?v=o9hQhXCf-yU
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

Skocz do: