Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ray Charles

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 13.01.2014, 10:18    Temat postu: Ray Charles Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek mi zasugerował a więc zakładam - Ray Charles.
Nie na darmo nazywany The Genius, trudno przecenić jego wkład w rozwój współczesnej muzyki - blues, jazz, gospell, country, soul. Miał niepowtarzalny styl we wszystkim co nagrał a było tego sporo.Nieoficjalna dyskografia to ponad 700! pozycji. W tym płyty sygnowane jego nazwiskiem i płyty gdzie gościnnie towarzyszył innym wykonawcom. Ciężko się w tym połapać bo część albumów nie wyszła dotąd na CD, część którą wydano na kompaktach ma zmienione tytuły, inne okładki a nawet inne utwory. Nagrywał z tak różnymi muzykami jak: Nat King Cole, Milt Jackson, B.B.King, Aretha Franklin, Betty Carter, Willie Nelson, Norah Jo nes, Barbra Streisand. Był multi instrumentalistą (piano ,organy , sax i inne)
Zbieram jego nagrania ale to droga przez męke, obecnie wychodzą głównie różne dziwne składanki.
W Pradze jest facet który ma ponoć wszystko co Ray Charles nagrał.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 13.01.2014, 11:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Goran - dzięki za podjęcie tematu Very Happy
Jak dasz radę, to oświeć nas czasem tytułem wartym poznania. Może jakiś top 10 twoich ulubionych płyt?
Słuchałem parę lat temu zawartości boxu Pure Genius: Complete Atlantic Recordings 52-59 (Radku, nic nie pomieszałem? Cool ).
Pamiętam, że byłem bardzo pozytywnie zaskoczony muzyka z tego okresu, słuchało się tego świetnie. Będę musiał to sobie odświeżyć.

Z tego co pamiętam, było to też bardzo fajnie wydane.
O, znalazłem:

Goran
epka analogowa

PostWysłany: 25.10.2020, 11:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dalej się męcze z kolekcjonowaniem płyt Raya Charlesa, w prawdzie najważniejsze pozycje juz posiadam, część na cd , część na analogach. Niestety dużo szczególnie płyt z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. nie wiem dlaczego nie wyszła na cd. Szkoda bo to naprawde wyjątkowa muzyka. Z ostatnich zdobyczy polecam szczególnie True To Life z 1977r, From The Pages Of My Mind z 1986 i Just Between Us z 1988r. Tą ostatnią kupiłem ją antykwariacie w Krakowie, była w pudle z napisem disco Shocked
SafeMan
kaseta FeCr

PostWysłany: 25.10.2020, 15:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakimi albumami warto się zainteresować w pierwszej kolejności? Rym w temacie Raya Charlesa niewiele pomaga.
epka analogowa

PostWysłany: 25.10.2020, 21:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój top 10 wygląda nastepująco:
1.Modern Sounds in Country and Western Music
2.Soul Brothers
3.Ray Charles at Newport
4.What'd I Say
5.Genius+Soul =Genius
6.The Genius Sings the Blues
7.Ray Charles & Betty Carter
8.Renessaince
9.Crying Time
10.Live in Concert

Jesli chodzi o pozycje 1 to wyszło potem Modern Sounds and Country and Western Music vol.2 tez bardzo dobra płyta. Polecam Ci szczególnie płyty z lat sześdziesiątych, to najlepszy okres w jego twórczości.Na cd mozna kupić płyte Live (czarna okladka ),są to dwa analogi na jednym cd.Pierwszy to reedycja koncertu w Newport w 1958r a drugi to koncert z Atlanty rok póżniej. Niesamowite granie, jazz, blues , soul i wszystko co najlepsze w tej muzyce. Wersja standardu L.Hermana - Night Time Is The Right Time jest wprost obłędna.
SafeMan
kaseta FeCr

PostWysłany: 26.10.2020, 08:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki, będzie słuchane Smile
cylinder Edisona

PostWysłany: 26.10.2020, 13:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja jeszcze polecę płytę Ray Charles (zwaną także Hallelujah, I Love Her So) z 1957 r. Dla mnie największy klasyk. Zawiera takie evergreeny jak wspomniany już powyżej Hallelujah, Drown in My Own Tears, Mess Around, Marry Ann czy I've Got a Woman.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: