Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SBB
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 101, 102, 103

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sequencer
kaseta FeCr

PostWysłany: 06.11.2020, 07:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Inkwizytor napisał:
Zabawne jeśli się okaże , że pod wieloma względami fani "rozdrapią" zremasterowane Memento głównie dla tych bonusów Very Happy . Nie ma w tym nic dziwnego ani strasznego - o tym do znudzenia pisałem - wznawiając znany materiał trzeba mieć jakiegoś "asa w rękawie" - inaczej nie ma sensu. Mam przyjaciół klawiszowców, którzy np zakupili dany syntezator dla dosłownie paru brzmień - lub jednego - sam się do nich zaliczam Very Happy . Jak mawiał niedościgniony wzór męskości - Jack Palance - "that one thing"..... choć potem w innym filmie jego brat bliźniak machnął ręką - że każdemu wciskał ten kit o niby "jednej rzeczy" a to była bujda Wink . Słowem - wracamy do gry.

Świetna wiadomość, ale nie mogę się zdecydować czy potrzebuję to wydanie - chyba jeszcze nie kupowałem płyty dla bonusów... Rolling Eyes
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 08.11.2020, 20:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

NOSPR & SBB: (re)transmisja całego dzisiejszego koncertu, dostępna przez 24 godziny, czyli do 09.11 do 18:00 Wink
https://www.youtube.com/watch?v=SCQJPZL_buM&feature=emb_title
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 09.11.2020, 12:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli doczekaliśmy się SBB symfonicznie. Nie wiem po co. Niestety, dla mnie ten koncert skończył się, gdy wybrzmiały ostatnie dźwięki otwieracza, którym ku mojemu zdziwieniu okazało sie "Cięcie". Szkoda tylko, że bez Kety. Uwielbiam ten numer. A że to zagrali po latach? Bezcenne!
Dzięki za tą wrzutę!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 09.11.2020, 13:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja również mam mieszane uczucia. Po początkowym entuzjazmie pojawiło się znudzenie. Drugi fragment z Memento na orkiestrę fajnie wypadł, później było też trochę fajnych fragmentów, ale jednak to nie był występ, który chce się na długo pamiętać. Wcześniej wychodziło to lepiej. Tu w składzie z Ketą i Pospieszalskim na basie:
https://youtu.be/5gO2RLyzlrI
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 10.11.2020, 07:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Warto wziąć pod uwagę kontekst i współczesne arcy ciężkie realia - nie by przyjąć postawę "na otarcie łez" lub "jak się nie ma co się lubi....". Od soboty zamykanie wszelkich instytucji i placówek kultury - to zakrawa na cud, że koncert w ogóle się odbył. Fakt - jest nieco osobliwa atmosfera bez publiczności, zamiast oklasków, entuzjazmu czy standing ovation mamy martwą cisze między utworami. Koncert wyszedł naprawdę udany - SBB w ujęciu wyciszonym, kameralnym, skłaniającym do zadumy , bardziej do słuchania niż oglądania. Doszło do nieporozumienia jeśli ktoś oczekiwał dawnych szaleństw z połowy lat 70 - swoją drogą ciekawe gdyby wówczas doszło do planowanych projektów i koncertów - która orkiestra na świecie by nadążyła za muzykami ?, jak wielu symfoników by się wyłożyło ?. Very Happy . Na pewno wielką niespodzianką jest Cięcie - po tylu latach, więc dało się, wbrew opiniom ekspertów, że "dwa razy nie wchodzi do tej samej rzeki". Obok Ze Słowem ( gdzie niestety lider miał problemy z tekstem i wyciągnięciem wysokich partii w "refrenie" ) najbardziej błyszczał i cieszyło pełniejsze i bogatsze wykonanie Memento - skutecznie od lat pomijane na żywo wątki, przejścia i sekcje np ta piękna floydowska - ze skupionym solem Apostolisa. Tu smyczki były jak najbardziej "na miejscu".

Naturalnie marzyłoby się by koncert był znacznie dłuższy, set listę marzeń również można zestawiać na tysiące sposobów ja np dorzuciłbym choćby Drzewko Oliwne czy Muśnięcie Kalimby Antymosa - dlaczego nie ?, Słodka Zosia , Erotyk, AP z orkiestrą również by zachwyciło. To koncert do którego warto jeszcze wrócić - na własny użytek dzięki refleksowi zrobiłem sobie audio mp3 i nagrałem na DVD - na pewno za jakiś czas będę chciał obejrzeć ponownie i skupić na wyłapywaniu niuansów i smaczków. Oglądałem przez urywane momenty ( obowiązki rodzinne ) na smartfonie - rozbroił mnie komentarz bodajże o 18:30 - że "GAD z pewnością ( a nie - być może Very Happy ) wyda to na winylu w barwach NOSPR`U" Wink Podsumowując - piękna, dojrzała, nastrojowa, refleksyjna muzyka - coraz trudniej o taką. Znów podobnie jak w przypadku koncertu sceny alternatywnej Opola - słowa uznania dla perkusisty - dobry jazz-rockowy puls.
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 10.11.2020, 09:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Koncerty grup rockowych z orkiestrą to zawsze ryzykowne, najeżone pułapkami przedsięwzięcia - a poprzednicy zawiesili poprzeczkę niekiedy nieprawdopodobnie wysoko. Ostatnio takie projekty zdają się znów powracać do łask. Lata temu był tego istny wysyp, potem się zreflektowano, że nie zawsze to wypadało jak zamierzano a fani byli podzieleni - a teraz powraca się do dawnych artystycznych zamierzeń. Nie wiem czy w latach 70 istniała orkiestra , która byłaby w stanie dotrzymać kroku szaleństwom lidera i całego zespołu rozpędzonego i jak mało który band łączący rozgrzany do białości żar i spontaniczność z piekielną precyzją. Można sobie wyobrazić ile kosztowałoby prób i podejść. Patrząc na twarz muzyków - szczególnie Józefa - widać, że cały projekt sprawił mu wielką satysfakcję i czuć wspólną radość grania - pięknie, iż band dopisuje szczególnie w tym covidowym czasie kolejne rozdziały do swojej muzycznej biografii. Nawet Antymos - jeszcze bardziej skupiony, oszczędny, pełny szlachetnej powściągliwości odnajduje w tym nieco symfonicznym sosie. Jego partie najeżone Scofieldem i Abercrombiem nie budują poczucia obcości, zgrzytu czy dysonansu. Ciekawe co o tych koncertach z symfonikami sądzi sam lider ?. Niekiedy realizacja młodzieńczego projektu po latach już nie ma tej słodyczy - jak mawiał Davis - to jak pójść do łóżka z kimś baaardzo starym czy skonsumowanie w wieku 50/60 swojej młodzieńczej miłości Wink . Ciekawe bo aranże silnie kojarzą mi się z wspominanym przy okazji Śmietany - projektem Autumn Suite - uderzające podobieństwo, nawet te same rozmieszczone akcenty czy falujące, nieco jesienno-zamglone klimaty. Może "podkradziono" kilka patentów aranżacyjnych od Krzesimira Dębskiego ?.... Wink . Takie projekty na zachodzie robi się za wielkie pieniądze i z wielką pompą - mnie urzekł niedawny projekt chociażby Hacketta czy Alana Parsonsa z Kolumbii. Pomijając "oczywiste" arcydzieła Purpli, Harum - niezapomnianym wspomnieniem jest dla mnie prywatnie / intymnie Score - Dream Theater - pamiętam jak po obronie dyplomu byłem w Media i na ogromnym ekranie wyświetlano te DVD - a ja stałem jak oczarowany - mowa o suicie z symfonikami - Six Degrees of Inner Turbulence - z bajkowym Goodnight Kiss ......

https://www.youtube.com/watch?v=VsKZMPF8Xz8
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 10.11.2020, 10:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lub zrobić taką dziką balangę i zgrywę jak Kiss :

https://www.youtube.com/watch?v=q7fxN3g5sLw

Miny niektórych symfoników w "przymusowym" makijażu są wielce wymowne i mówią same za siebie ".... i co mi przyszło po zapieprzaniu tyle lat w konserwatorium..." ? Very Happy
esforty
album CD

PostWysłany: 10.11.2020, 11:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
NOSPR & SBB: (re)transmisja całego dzisiejszego koncertu, dostępna przez 24 godziny, czyli do 09.11 do 18:00 Wink
https://www.youtube.com/watch?v=SCQJPZL_buM&feature=emb_title

Dzięki za link i info. Posłuchałem tego wczoraj, oglądać, za bardzo, co nie było.
Jest tak, że licząc lata to powinienem dorastać przy SBB, ale raczej to wzrastałem obok. Kilka ich płyt (pierwsze pięć czy sześć), posiadałem ale o zachłyście nigdy mowy nie było. Tak wczorajszy ogląd sytuacji nie zmienił.
A jak czytam, w owym dystansie, nie jestem odosobniony...
Z ciekawostek to zapamiętałem, że p. Metz, przyszedł do filharmonii w trzyczęściowym garniturze i zapomniał(??) założyć koszuli. Świat obraził się na styl/klasę, gorzej(!!), Świat obraził się na rozum...
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 101, 102, 103
Strona 103 z 103

Skocz do: