Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jazz i okolice
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 79, 80, 81  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 22.10.2020, 08:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:

Eee tam, nie znają się Very Happy

Ja się nie wypowiadam, po poza Nice Guys i Crystal Silence nic z tych płyt nie znam, a powinienem, bo Ornette Coleman, Jack DeJohnette, Gary Burton, Garbarek, Gismonti, Don Cherry, Chick Corea... Embarassed
Ale Nice Guys to bardzo dobry wybór, moim zdaniem najlepsza płyta, jaką AEoC nagrali dla ECM.
Bednaar

PostWysłany: 25.10.2020, 16:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Avant/jazz w wykonaniu niemieckiego trio :

Christopher Dell – vibraphone
Christian Lillinger – drums
Jonas Westergaard – bass

Zadziwiające, mógłbym tego słuchać i słuchać...

https://www.youtube.com/watch?v=1_jOHpHwGoo&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1xjWErsfBOX-GlUhqgFJA2AGi5Un-vLJ3_04clxgRWJpPxPyq3-k5uCEc

esforty
album CD

PostWysłany: 26.10.2020, 14:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Monstrualny Talerz napisał:

Eee tam, nie znają się Very Happy

Ja się nie wypowiadam, po poza Nice Guys i Crystal Silence nic z tych płyt nie znam, a powinienem, bo Ornette Coleman, Jack DeJohnette, Gary Burton, Garbarek, Gismonti, Don Cherry, Chick Corea... Embarassed
Ale Nice Guys to bardzo dobry wybór, moim zdaniem najlepsza płyta, jaką AEoC nagrali dla ECM.

To ja tylko Complete Communion Embarassed, którą ma Sąsiad. Nie wpadłbym, że to ważna praca z Blue Note.
Ale obie short-list są na Tidal-u, więc z czasem się zapoznam.
Bednaar

PostWysłany: 29.10.2020, 09:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem pod wrażeniem niemieckiego perkusisty Christiana Lillingera, który gra free-avant jazz jak szalony, czasem żując gumę Wink Kilka dni temu zaprezentowałem jego trio z wibrafonistą Dellem, a teraz w innym składzie, Ronny Graupes Spoom (tu też basista Westergaard):

https://www.youtube.com/watch?v=o3exMjv-bJ4

I jeszcze Amok Amor:

https://www.youtube.com/watch?v=V_wS5OvuFYs
akond
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 29.10.2020, 09:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo interesujące albumy nagrywał dla wytwórni Clean Feed - dwie pod autorskim szyldem Christian Lillinger Grund, jedną w trio zatytułowanym Grünen:

https://www.discogs.com/Christian-Lillingers-Grund-First-Reason/release/3034466

https://www.discogs.com/Christian-Lillingers-Grund-Second-Reason/release/4274526

https://www.discogs.com/Grünen-Achim-Kaufmann-Robert-Landfermann-Christian-Lillinger-Pith-And-Twig/release/6605803
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bednaar

PostWysłany: 29.10.2020, 09:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki akond, dostępne na Spotify, więc posłucham Smile
akond
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 29.10.2020, 10:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To idąc tropem Lillingera, rzuć jeszcze przy okazji uchem na album Pascal Niggenkemper Vision7 ‎– Lucky Prime.

https://www.discogs.com/Pascal-Niggenkemper-Vision7-Lucky-Prime/release/5602071

Christian jest tutaj tylko jednym z ogniw większego zespołu, ale muzyka jest nieprzeciętna - ułożona w rodzaj suity, gęsta, ponadgatunkowa, z licznymi zaskakującymi momentami, zagrana też nieprzeciętnie.
.
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 29.10.2020, 10:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond Własnie znalazłęm Pascal Niggenkemper Vision7 ‎– Lucky Prime na Spotify i słucham Smile

Edit: jednak ten projekt, w którym Lillinger uczestniczy, nie do końca mnie przekonuje. Chyba wina tych specyficznych wokali i melodeklamacji. Wolę nagrania czysto instrumentalne.
Maciek

PostWysłany: 01.11.2020, 21:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Christopher Dell – vibraphone

W ubiegłym roku miałem ogromną przyjemność zobaczyć Della w akcji na jubileuszowym koncercie braci Oleś. Zagrali razem kilka utworów z płyty Komeda Ahead. Po partiach Della zbierałem szczenę z podłogi.
Polecam zarówno wspomniany album jak i nagrany w tym samym składzie Górecki Ahead.

U mnie ciąg dalszy porządków, tym razem zatrzymałem się na dłużej przy dawno niesłuchanej płycie International Quintet ‎– On In

Byłem na koncercie tej trasy. Pamiętam jak kilka dni przed występem w Gliwicach zobaczyłem w Teleexpresie krótki materiał z "przylotu do polski znakomitego gitarzysty Davida Gilmore'a" - coś mi w nim nie pasowało, bo kamera zrobiła najazd na czarnoskórego muzyka. Wink Koncert wspominam bardzo dobrze, może nie był to poziom Tribal Tech, ale takie granie bardzo mi wtedy leżało. No i ten skład! Zawadzki zawsze miał dobre układy i co parę lat ściągał głośne nazwiska do Polski.
Bednaar

PostWysłany: 03.11.2020, 12:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dizzy Gillespie jak Louis Armstrong (I'm Confessin'):

https://www.facebook.com/watch/?v=633456500907209
Maciek

PostWysłany: 10.11.2020, 15:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Raz na jakiś czas robię sobie dłuższe lub krótsze kąciki z dużymi bandami. Dziś przypomniałem sobie świetny koncert Stana Kentona z Londynu z 1972 roku. Na płycie jest to poukładane trochę inaczej, ale siła rażenia się zgadza. Nie wiem tylko czy to dobrze, że tak mi się ta płyta podoba, bo w komentarzach pod wideo dominują zachwyty pokolenia 80+. Wink No ale w końcu to forum dinozaurów, więc wszystko pasuje:
https://www.youtube.com/watch?v=Q5L0TS3V91Y&t=54s
esforty
album CD

PostWysłany: 10.11.2020, 18:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O tę płytę chodzi ?
Maciek

PostWysłany: 10.11.2020, 19:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak jest (choć u mnie z inną okładką). Dużo dobrego się tam dzieje. Jest mocno technicznie i, hmm, intelektualnie? Ale jest też duużo luzu.
esforty
album CD

PostWysłany: 13.11.2020, 08:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A Love Supreme Electric: A Love Supreme and Meditations 2020

Na płytę roku, raczej się nie nadaje, to bardziej ciekawostka, za to godna odnotowania.To odczytanie niczego nie otwiera, nie poszerza...
Jakiś czas temu, stręczyłem to wydawnictwo:
Charles Pillow Large Ensemble - Electric Miles 2018
To lepszy pomysł na mierzenie się z kanonem.
Crazy
longplay

PostWysłany: 23.11.2020, 00:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Karin Krog i kwartet Jana Garbarka w Montreaux, 1968

Ależ mi się podoba, jak Garbarek nagle rezygnuje z saksofonu, który międlił wcześniej w ustach przez czas jakiś i sięga po flecik! I jak mi się podoba to, jak gra tu sekcja rytmiczna. Czysta magia!
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 79, 80, 81  Następny
Strona 80 z 81

Skocz do: