Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Budka Suflera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 11.09.2020, 04:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Quasarsphere napisał:
Zamiast nowego materiału z Andrzejczakiem, dobrze byłoby gdyby Budka Suflera sięgnęła do szuflad i wydała archiwalne nagrania - pełne koncerty z lat 1975-1980 po remasteringu w podobny sposób jak wydano np. archiwalia Skaldów. To dopiero byłby rarytas.

Osobiście widziałem koncerty Budki z 1975 , 1978 z Wenglorzem i 1980 w sopockim Non-Stopie. O ile te dwa pierwsze były rewelacyjne , to wtedy na wybrzeżu dali plamę alkoholową - zwłaszcza Czystaw - próba zagrania coverów Hendrixa , poza rewelacyjną chwilami grą Borysewicza , wyglądała i zabrzmiała raczej żałośnie ( Jimi co prawda wspaniałym wokalem nie grzeszył ale angielszczyzna Romualda brzmiała jak parodia ).
Jeśli mają taki tylko materiał , to ich wstrzemiężliwość mnie nie dziwi Smile
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 15.11.2020, 08:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/dotacja-dla-artystow-wielu-wpadnie-przez-to-w-drugi-prog-pit-i-danine-solidarnosciowa/817b63w

Tekst Budki - Za Ostatni Grosz stał obecnie przerażająco aktualny :

"...Gdy srebrników garść przekonała nas, że Kiedy dają, to brać, każdy głupi to wie...".

Ktoś celnie skomentował - że Sinfonia Varsovia dostała połowę tego co Golce. Znów mnie korci by chociażby zacytować dawny szlagier Kazika - Wszyscy Artyści do prostytutki. Tak się składa, że nieźle znam środowisko symfoniczne, teatralne, operowe - moi rówieśnicy i młodsi, absolwenci szkół aktorskich - gotowi przyjąć dosłownie KAŻDĄ robotę - rozwozić pizzę, niszczyć sobie kręgosłup wykładając towar w markecie, opiekować bachorami, narażać się jako kurierzy - nieźli spece od nagłośnienia, masteringu, oświetlenia za grosze sprzedają swój sprzęt a hieny tylko czekają.

Pięknym gestem byłoby przekazanie tych pieniędzy dla bardziej potrzebujących - zgadzam się, że ta akcja min "kultury" tak podzieli i zaszczuje środowisko.....
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 15.11.2020, 21:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Inkwizytor napisał:

Ktoś celnie skomentował - że Sinfonia Varsovia dostała połowę tego co Golce. Znów mnie korci by chociażby zacytować dawny szlagier Kazika - Wszyscy Artyści do prostytutki.

Nie musisz, autor szlagieru skomentował to sam.
https://muzyka.dziennik.pl/news/artykuly/8008753,kult-pomoc-glinski-kup-plyte.html
Mój szacunek dla tego człowieka jest chyba bezgraniczny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 16.11.2020, 07:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Również jestem pod wrażeniem - każde słowo jak nokaut i trafione w punkt - nic więcej dodać, nic ująć. Jednak co klasa to klasa. Tym bardziej moją odrazę wzbudza reakcja ( vel boski Sławek z Fulla ) lub jej totalny ( to chyba jeszcze gorsze ) u innych "uprzywilejowanych obdarowanych". Występowanie karne w TV Kurski się opłaciło - jakieś zgrywusy pokroju Bednarka czy Podsiadło albo Wyszkoni. O ile dobrze pamiętam jeden ze szpitali w Żywcu jest zamknięty i poważne problemy - gdyby Golce oddali choćby połowę lub całość kwoty - Jezuuu.... byliby bohaterami narodowymi. Ich żonki by ich chyba zatłukły Very Happy . A tak się tylko wzmacnia stereotyp chciwego na dutki górala, który jeszcze krzyczy że klepie biedę i wszyscy go rżną na kasę. Przecież mają kolegów z branży, organizatorów, techników, z różnych sal, teatrów.... fajna solidarność branżowa. Nikt nie kwestionuje, że Oni czy dawniej na fali szlagierów Budka - ciężką pracą zarobili na swoje domy ( niejednokrotnie również za granicą) - lepsze samochody, tarasy, ogrody, kuchnie za kilka tysiaków - nieustanne sesje fotograficzne w kolorowych pisemkach. Wielu się wyprzedaje - jeśli ma z czego - a le chłopie - nie płacz, że nie masz za co żyć kiedy żyjesz w takich warunkach. I kto znów na mnie napadnie że "Polska do chory kraj". Mój kumpel ze średniej prowadzi małe bistro - dwójka malutkich szkolnych dzieci - nie dostanie nic. W/w "artyści" dostają po melonie...... Kazik - znów wielki szacun i wstyd dla innych ( nasi estradowcy znają w ogóle to pojęcie ? ) - ukradzionych pieniędzy się nie bierze, chcesz pomóc - kup płytę lub więcej. Rolling Eyes
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
Strona 18 z 18

Skocz do: