Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 2000 (20 lat później!)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 09.11.2020, 20:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Artur.O napisał:
Monstrualny Talerz napisał:
...Moloko ... Things to Make and Do

...ale chyba przesadzasz. Wink

Żeby powiedzieć coś pozytywnego to przypomniała mi się taka sytuacja, że w owym czasie siedziałem ogłuszony w jakimś ciemnym klubie, było mega nagłośnienie i leciało akurat Pure Pleasure Seeker i gapiłem się na jakieś tańczące lachony i efekt całości był wspaniały...To samo jak puszczali Sing It Back, tam są genialne efekty, ten basik. Ech, były czasy.

Wiem, że już to zapodawałem, ale tu jest ta super najlepsza na świecie extra the best wersja live Sing it Back - względem emocji płynących z występu, pójścia na całość, dania z siebie wszystkiego to jest to moim skromnym zdaniem jedna z najlepszych rzeczy jakie ever widziałem:

https://www.youtube.com/watch?v=Z06gUeqUpeo

i z tego samego występu PP Seeker w równie odmiennej wersji, jeśli ktoś nie ma ochoty klikać to zachęcam - ONA tu ubiera BUTY:

https://www.youtube.com/watch?v=WquVPcr7U4U

i wersja teledyskowa a`la co: Roxy Music??? Dobre jest!

https://www.youtube.com/watch?v=0BuAXfVwpkg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
esforty
album CD

PostWysłany: 11.11.2020, 10:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

R.L. Burnside - Wish I Was in Heaven Sitting Down

W chwili nagrania miał 73 lata. Zanim dotarł artystycznie do przełomu stuleci napędzał prywatne przyjęcia i potańcówki w tzw. Juke -joint, winszując sobie za to 10-15 dolców i kilka szklaneczek whisky.
Zmiany przyszły na początku lat 80-tych. W okresie powstania płyty sprzedawał, do ostatniego miejsca(!) czterotygodniowe trasy, a oglądać go chcieli min. Uma Thurman i Richard Gere. Jego oddanym kolegą był Tom Waits. Zatem blues, ale to nie granie stylowe, w konwencji.
Te pomieszczone tu, gruboziarniste bluesiska, poddano nasyceniu beatami z cyfrowych urządzeń hip-hopowców. Nie pierwszy, zresztą, raz. Jego poprzednia płyta (nagrana dla Fat Possum) została zdominowana tą techniką.
Wybieram tę, bo tym razem jest subtelniej, z większą deklaracją spojrzenia wstecz do młodości w Missisipi. Bardzo kolorowa płyta, z czarnym, już tak do końca finałowym numerem, który purystom gatunku zetrze łzę, uronioną za wcześniejszy zjazd ze szlaku.
Trzeba by dopisać tę i kilka wcześniejszych, z rocznika stręczonych, na poprzednich stronach, wątku Wink .
Artur.O
singel analogowy

PostWysłany: 12.11.2020, 13:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dopisałem. Nie znalazłem na Discogs jednej z opisanych płyt Douglasa, więc się powstrzymałem... Coś jeszcze brakuje?
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 12.11.2020, 23:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Próbowałem się dziś zmagać z U2, a nawet miałem na to ochotę, ale w okolicy szóstego kawałka czmychnąłem jak niepyszny...

Za to Arturze dziękuję za tego LTJ Bukem, choć znów płyta z tego rocznika mi nie pasuje, to dzięki YT odkryłem coś co nazywa się Logical Progresion i wydaje mi się, że jest to coś czego od dawna szukałem - prawdopodobnie dawno temu słyszałem to w trójce, a potem kontakt się urwał pomimo poszukiwań, bardzo lubię takie granie:

https://www.youtube.com/watch?v=egd1cC5hH7s
Powrót do góry
Artur.O
singel analogowy

PostWysłany: 18.11.2020, 18:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To zdecydowanie jedna z najsłabszych płyt U2, przyznam, że nawet nie przyszło mi do głowy do niej wracać... podobnie jak np. do Pearl Jam. Cieszy mnie, że udało Ci się coś znaleźć dzięki mnie, już wrzucam na odsłuch. Smile

A w kwestii formalnej, doszła lista nr 5 od bananamoona.
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 18.11.2020, 22:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobra wiadomość dla fanów Stachurskiego! "1" to jednak rok 2000, można głosować, to tu jest właśnie Typ Niepokorny, Czuję i Wiem, Pamiętam Ciebie z Tamtych Lat i fantastyczny prezent dla fanów Dla Was - nawet jest video:

https://www.youtube.com/watch?v=2zVr6x-gwMI

Byłem na koncercie z tej trasy!

(abstrahując od śmieszkowania to był naprawdę dobry koncert, świetny profesjonalny występ, naprawdę dobrzy muzycy - pamiętam gitarzystę i mnóstwo dobrej energii - na serio Wink
Powrót do góry
Crazy
longplay

PostWysłany: 28.11.2020, 12:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to, do roboty!
Robotę zacząłem wczorajszego wieczora, czytając wątek od a do z, robiąc rozmaite notki i kompilując, co chcę odsłuchać, oprócz tego, co już odsłuchałem. Co prawda ogrom rekomendacji od akonda i bananamoona przerasta nie tylko moje możliwości, ale nawet wyobrażenia... ale może jakoś coś się uda.

Jestem na etapie, że na jutro mogę zrobić listę składającą się z dwudziestu kilku pozycji, z których będę zadowolony. A w kolejce czeka... dużo, choć nie tak dużo, jak przy starszych plebiscytach, bo raz że czasu jednak (już) mniej, a ważniejsze, że mam o wiele słabszą bazę, a ciężko się podchodzi do słuchania rzeczy, o których w ogóle się nie ma pojęcia (w moim przypadku to generalnie norma Wink). W 68 mogłem nie znać wielu rzeczy, które powinienem znać, ale jeżeli nawet w całości po raz pierwszy słuchałem płyt Jeffa Becka czy Dona Ellisa, to znałem ich inne rzeczy, a jeżeli nawet, jak w przypadku Gun, nie znałem, to wystarczył jeden link i od razu wiedziałem, gdzie jestem i czy u siebie.
W '00 poruszam się w wielu rejonach jak dziecko we mgle, tym bardziej cenne są właśnie rekomendacje z opisami, a już zwłaszcza z linkami, które działają w tym momencie jak trailer do filmu i lubię to bardzo.

Wczoraj wieczorem czytałem i zasypiałem do Uri Caine'a grającego Bacha na sto sposobów. Co prawda, żeby przesłuchać całości, musiałbym cierpieć na ostrą bezsenność Laughing Na potrzebny plebiscytu chyba nie będę próbował przebrnąć przez całe 150 minut, ale poza plebiscytem posłucham z wielką chęcią, bo brzmiało intrygująco.

Teraz zaś odświeżam starą i dobrą znajomość z A Perfect Circle - Mer de noms. Jeden z rockowych klasyków rocznika, choć zgodnie z teorią gharvelta, że ci forumowicze, którzy szukają czegoś nowego w muzyce, szukają we wszystkich stylach oprócz rocka, pewnie przepadnie... Szkoda by było.
Maynard James Keenan nie jest wokalistą wybitnym technicznie, ale jest jakiś feeling w jego śpiewie, który zwraca słuchaczu ku jego własnemu wnętrzu i zaczynają rezonować różne tęsknoty, których dawno się nie odczuwało... No i jest to muzyka przy całej swojej czadowości niejednoznaczna, różnorodna i bardzo w gruncie rzeczy melodyjna.
Może nie ścisła czołówka rocznika, ale na pewno poważny gracz.

Rose
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20
Strona 20 z 20

Skocz do: