Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PUNK (is not dead?)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
I&I
remaster

PostWysłany: 27.10.2020, 23:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fragment Polski.

Luter
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 30.10.2020, 10:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=WnIpD495X3A

Sugerowałem protestującym odkurzenie i wypolerowanie tego szlagieru - jakże na czasie i by zmienić Majstra z Jarkiem ...... Very Happy
I&I
remaster

PostWysłany: 22.11.2020, 18:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jello Biafra And The Guantanamo School Of Medicine - White People And The Damage Done (2013)

Ładnie, bez nerw Wink, a nawet pięknie.

Mid-East Peace Process
Powrót do góry
bananamoon
singel analogowy

PostWysłany: 23.11.2020, 18:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dead Kennedys "Fresh Fruit For Rotting Vegetables" (niestety - ? - z polskiego winyla Poltonu)

Kiedyś przeczytałem w Non Stopie, że nazywać się w Ameryce Dead Kennedys, to jakby "zatytułować się" w Polsce Martwy Popiełuszko - i coś w tym jest.
...klasowa wycieczka do W-wy, potem dyrektorska, pezetpeerowska "śruba" na Nas i wychowawcę klasy (wcześniej internowanego), że byliśmy w wiadomym kościele...a tak naprawdę mieliśmy wolną rękę - każdy wybierał (nie mam zapędów martyrologicznych i religijnych - z kolegą, szlajaliśmy się po centrum miasta...w poszukiwaniu płyt) - wszystko po cynku, podstawionego w klasie, syna znanego w tarnowskim półświatku esbeka - afera i kolejne wpisy w nic nieznaczących teczkach...Martwy Popiełuszko? - jak to tak? - a tak...bo potem wszystko wywróciło się do góry nogami.
Świetne okładki mieli Kennedysi - świetne (!)...a muzykę (a raczej teksty?), "inwigilowaną / inwiligowane"...nawet jeśli śpiewali o duperelach jednostki umaczanej w ustrój...

Now it is 1984 knock
Knock at your front door
It's the suede-denim secret police
They have come for your uncool niece

https://www.discogs.com/Dead-Kennedys-Fresh-Fruit-For-Rotting-Vegetables/release/823741

Powrót do góry
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 23.11.2020, 20:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bananamoon napisał:
Dead Kennedys "Fresh Fruit For Rotting Vegetables" (niestety - ? - z polskiego winyla Poltonu)

Kiedyś przeczytałem w Non Stopie, że nazywać się w Ameryce Dead Kennedys, to jakby "zatytułować się" w Polsce Martwy Popiełuszko - i coś w tym jest.
.

Za Non Stopu bracia K. nie byli tak głośni jak w ostatnich dwóch dekadach. Bardziej adekwatna nazwa niż tamta by chyba była obecnie.
akond
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 23.11.2020, 21:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bananamoon napisał:
Świetne okładki mieli Kennedysi - świetne (!)...a muzykę (a raczej teksty?), "inwigilowaną / inwiligowane"...nawet jeśli śpiewali o duperelach jednostki umaczanej w ustrój...

Miałem wtedy w liceum kolegę, który mi podsuwał takie muzyczne tropy - i choć tkwiłem wtedy dość mocno w fazie progresywu łupanego, to poznawczy niepokój to zasiewało...

Trzeba będzie sobie odświeżyć... "w głowie" najmocniej pogrywa Holiday in Cambodia...
.
Powrót do góry
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 24.11.2020, 11:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Debiut Kennedysów to moim zdaniem absolutna czołówka nie tylko punk rocka, ale w ogóle surowego, nieupiększonego rocka. Okładki mieli super - ale to nie wszystko, z reguły kupując ich na winylu dostawało się jeszcze coś w rodzaju wkładki mocno wyszydzającej amerykańskie, konsumpcyjne społeczeństwo. Były tam często dość drastyczne fotografie. Pamiętam, jak w latach 80. udało mi się kupić w Gdańsku na Jarmarku Dominikańskim egzemplarz "Plastic Surgery Disaster" i z kolegą odkryliśmy w środku tę wkładkę. To było ciekawe doświadczenie - bo z jednej strony delektowaliśmy się sarkazmem grafika i zespołu, a z drugiej – ów sarkazm dotyczył przecież wymarzonej Ameryki, którą chcieliśmy choć przez chwilę zobaczyć. Smile
I&I
remaster

PostWysłany: 24.11.2020, 21:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem podobne odczucia. Zwłaszcza jak w żelaznej komunie zaprezentowano film w TVP1 "Oto Ameryka" (chyba taki tytuł był). Przestraszyłem się niemalże tej Ameryki Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Strona 16 z 16

Skocz do: