Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2957, 2958, 2959, 2960, 2961, 2962  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 22.11.2020, 20:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to dlatego - nie bardzo

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 22.11.2020, 21:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:
Białystok napisał:

PALADIN same (1971)

Odświeżam tego. W powszechnej opinii fanów starego rocka bardziej oryginalny - słychać: rock, jazz, Latin, soul, blues, afro-Cuban - niż dobry ale mi się zawsze podobał. LP na liście życzeń.

Owszem debiut zacny ale "Charge !" bardziej mi się podoba.

Obie płyty są dosyć eklektyczne ale w debiucie mi on pasuje, na Charge jakoś nie. Więcej tam jak się nie mylę elementów popu i rock 'n rolla. Tylko okładka lepsza.
esforty
remaster

PostWysłany: 22.11.2020, 21:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Próbowałem <mierzyć się> z kolejnym wydawnictwem Mary Halvorson- Artlessly Falling 2020. Poprzedni materiał Code Girl nie przekonał mnie zupełnie.
Ta nowa (anonsowana tu przez szbe, a takich anonsów nie wypada ignorować Wink ), ma atut, niezaprzeczalny, w osobie zaproszonego do udział w sesji Roberta Wyatta. Ten daje głos w trzech utworach, recenzenci donoszą o śladach KC i Gongu, no jednym słowem <petarda>... i tylko ja nadal zimny jak d... kopiącego studnie, zawodowo Embarassed.
Ten Wayatt!, ten, może, najsmutniejszy głos rocka XX wieku, który wprowadził aurę kruchości do muzyki postrockowej i okołojazzowej tworząc tym samym nową wartość...
Czyżbym się impregnował na Artystę, jakkolwiek któremu poglądy polityczne, uniemożliwiają zaistnienie jako patron kilku szkół, placów, ulic, to całą resztą, w zasadzie na ów honor zasługuje.
Sprawdziłem! Robert Wyatt, działa na mnie, nadal(!)

Shleep 1997
Trochę dezorientuje otwieracz, silnie zabarwiony obecnością Briana Eno. Dla mnie taki, trochę jakby: popijać przed przyjęciem w siebie kieliszka zmrożonej wódki. Za to od numeru drugiego to już same skarby, a na finał osobliwy dyskurs z dylanowskim Subterranean Homesick Blues.
Myślę o Blues in Bob Minor, rozpędzonym gitarą Paula Wellera (tego od The Jam), zaskakującym, niebywale. Jest jeszcze, potem, krótki (1.25) The Whole Point of No Return, pełniący rolę powrotu dla słuchacza z wysokiego lotu. Tak jak The Morning Fog dla Hounds of Love, a ja, tą konotacją coś sugeruję.
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 22.11.2020, 22:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

LEONDA - Woman in the Sun /1968/

Jeszcze 1968rok, a myślałem że już, już znam wszystko (prawie). Świetny wokal, bluesowo-folkowe piosenki (dla Ducha) w towarzystwie The Paupers, kanadyjski gigant psychodelii.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
B.J.

PostWysłany: 22.11.2020, 22:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bob Cooper - The Bob Cooper Sextet (1954)
Nie znałem gościa i to był błąd, który z przyjemnością naprawiam. Cool jazz - 8 okołotrzyminutowych utworów (w tym 4 autorskie kompozycje) zaaranżowanych tak, że o nudzie nie ma mowy. Świetni instrumentaliści. Polecam Exclamation

Duch 1532
digipack

PostWysłany: 22.11.2020, 22:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:
Świetny wokal, bluesowo-folkowe piosenki (dla Ducha)

Sprawdzę z pewnością Cool
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
esforty
remaster

PostWysłany: 23.11.2020, 11:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Bob Cooper - The Bob Cooper Sextet (1954)
Nie znałem gościa i to był błąd, który z przyjemnością naprawiam. Cool jazz - ...

Ale wykopalisko Wink
Na Tidal-u ten materiał dostępny z inną okładką. A ten Cooper to w latach 50-tych grywał z Maynardem Fergusonem, jak ten nie był jeszcze sławny i preferował male składy.
Czasami, taka płyta pozwala (?) Wink , nie dopić kawy.
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 23.11.2020, 11:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Thaw - Thaw
Pamiętam ich jako support na jakimś koncercie, klimat robili świetny. Oryginalne połączenie blackowego wyziewu, sludgowego uderzenia gitar i ambientowych pogłosów.
https://www.youtube.com/watch?v=-gPcMzb-T5w
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 23.11.2020, 14:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rare Earth - Grand Slam (1978)
Taki sobie soul rock, zgrabny ale beznamiętny.

Rare Earth - The 70's (2015)
Nagrania koncertowe - bardzo ok.
WOJTEKK

PostWysłany: 23.11.2020, 14:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Phil Collins - Face Value wczoraj w Wieczorze płytowym, dzisiaj w odtwarzaczu - no klasowa rzecz

Powrót do góry
Konik Polny
epka kompaktowa

PostWysłany: 23.11.2020, 17:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spys - Behend Enemy Lines 1983r.

Aor młodzieżowy. Łatwa w odbiorze muzyczka.

Po dokończeniu serialu

The Zombies - Odyssey And Oracle
Jakuz

PostWysłany: 23.11.2020, 21:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Status Quo - Piledriver (1972)
Piąty album kapeli spod znaku boogie rocka. Bardzo fajny. Grają bez napinki, ale precyzyjnie.
Pozdrowienia dla Jakuza i Strangera Smile...

Wink

Status Quo nigdy u nas nie zyskało statusu gwiazdy, ale jak pamiętam wakacyjne spacery na "promenadzie" w Świnoujściu (lata 1977-79) to znaczki z wizerunkiem Status Quo były równie częste co te z Queen, Black Sabbath czy Led Zeppelin. Inna sprawa, że Nazareth, Uriah Heep czy "świeży" wtedy Judas Priest ustępowali im nieznacznie...
Fajny zespół, kilka "killerów" - podobnie zresztą jak w/w Nazareth, ale oczywiście nigdy TOP - choć może i szkoda? Wink
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 23.11.2020, 22:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak prawie TOP - może nie Liga Mistrzów, ale stale i regularnie Liga Europy - pewne miejsce zaraz za czubem - ale kilka wyskoków wyżej tez mieli. Chociaż - od 1972 do 1986 wszystkie płyty w pierwszej 10tce w UK, w tym kilka no 1.

Powrót do góry
Jakuz

PostWysłany: 23.11.2020, 22:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie, bo w GB sprzedali chyba z trylion płyt, nie?
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 23.11.2020, 22:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Każda ze złotym nakładem - w całej Europie wcale nie było gorzej, ale w USA nie zaistnieli.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2957, 2958, 2959, 2960, 2961, 2962  Następny
Strona 2958 z 2962

Skocz do: