Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płyty roku 2020
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
I&I
digipack

PostWysłany: 14.11.2020, 18:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I to ich Błoto też świetne.Dopiero teraz sobie posłuchałem.
Dla mnie kolejne miłe zaskoczenie z polskiej muzyki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SafeMan
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 20.11.2020, 10:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nowy King Gizzard już udostępniony do odsłuchu na Spotify. Moim zdaniem świetny, faktycznie w klimacie Flying Microtonal Banana - nie zawiodłem się!
remaster

PostWysłany: 25.11.2020, 12:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Nels Cline Singers - Share the Wealth 2020

Doświadczeni i wyszkoleni zostawiają za drzwiami sali, gdzie to nagrano w dwa dni, swoje ego i dopasowywują się wg. słynnej recepty:
Intelekt podporządkowany inspiracji
Zadekretowany eklektyzm, ale nie za bardzo jest co wyrwać, nawet jeśli to, bez mała, 90 minut. Dla sympatyków gitary Wink , raczej mus. Ci co się rozsiedli w minionych dekadach też coś znajdą dla siebie, najtrudniej przekonać przekonanych o wartości poszukiwań.
W mediach o płycie głośno.

P.S. Aha! Nie śpiewają.
esforty
remaster

PostWysłany: 26.11.2020, 10:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie zapominajmy o Starych Wyjadaczach (ja zapomniałem Embarassed , fiksując się na poszukiwania, spoza dotychczasowych horyzontów).
To bardzo dobra płyta, po wygładzonej do granic przyzwoitości, poprzedniczce.
Po dwóch odsłuchach, mnie jawi się, jako lepsza od Magic, ba!
To może nawet poziom Tunnel of love Wink

Bruce Springsteen - Letter to You

Nie wiem ile tam, tych <fotoszopowych sztuczek>, ale facetowi ma się na życie, jak tak wygląda.
Dylan nagrał płytę wybitną, a teraz Boss, zdyskontował kilkanaście swoich poprzednich. Słowem, <Amerykańskie Instytucje> mają się dobrze.

https://www.youtube.com/watch?v=A_BRCRkAkAE[img]https:

Ostatnio zmieniony przez esforty dnia 20.12.2020, 12:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Crowley
digipack

PostWysłany: 26.11.2020, 22:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

SafeMan napisał:
Nowy King Gizzard już udostępniony do odsłuchu na Spotify. Moim zdaniem świetny, faktycznie w klimacie Flying Microtonal Banana - nie zawiodłem się!

Pierwsza połowa nie powala, ale druga jest wyborna. Tak od Ontology.
Powrót do góry
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 15.12.2020, 22:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szbe napisał:
http://cisnienie.bandcamp.com/album/brass-album

Nowe Ciśnienie!

Mało na FD było o tej płycie, a szkoda.
Myślę, że pandemia pokrzyżowała mocno plany katowickiej ekipie, a byli już naprawdę nieźle rozpędzeni. Podbijam rekomendację szbe, Brass Album zrywa tapety. HOTRS jest znakomite (reszta też): https://cisnienie.bandcamp.com/track/hotrs

Wiwat orkiestra dęta KWK Wujek
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 15.12.2020, 23:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słucham drugi raz — Spotify — wydanej przed tygodniem płyty niejakiej 青葉市子 (Ichiko Aoba) pt. アダンの風 (Adan no Kaze vel Windswept Adan). I czuję się nieco nieswojo, wklejając tu, bo przecież nie wypisując, japońskie znaki, tak jak nieswojo czuję się, będąc naprawdę zaciekawiony folkową płytą Japonki. Tu dowód na przydatność RYM-u: trafiłem na ten album, przeglądając kategorię chamber folk, do której zajrzenie nieraz mi służyło. To pod wieloma względami mogłaby być płyta zachodnia; kameralna jest w istocie; nie brak w niej odrobiny ambientowej przestrzeni, chociaż opiera się na gitarze. Bardzo miłe mojemu uchu. Mam kłopot ze słuchaniem muzyków młodszych ode mnie, ale ta Pani szczęśliwie urodziła się prawdopodobnie tego dnia, co ja, więc jeszcze się łapie Wink

Jest też tu: https://ichikoaoba.bandcamp.com/album/windswept-adan
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
szbe
kaseta FeCr

PostWysłany: 16.12.2020, 00:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
szbe napisał:
http://cisnienie.bandcamp.com/album/brass-album

Nowe Ciśnienie!

Mało na FD było o tej płycie, a szkoda.
Myślę, że pandemia pokrzyżowała mocno plany katowickiej ekipie, a byli już naprawdę nieźle rozpędzeni. Podbijam rekomendację szbe, Brass Album zrywa tapety. HOTRS jest znakomite (reszta też): https://cisnienie.bandcamp.com/track/hotrs

Wiwat orkiestra dęta KWK Wujek

Fajnie, że napisałeś. Też niedawno wróciłem do tego albumu - znakomity!
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 20.12.2020, 12:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Terje Rypdal - Conspiracy

Terje w fantastycznej formie. Jedna z jego najlepszych płyt od 20-25 lat (konkurować mogą Vossabrygg, Lux Aterna i The Sea II). Już w ubiegłym roku na koncercie w Warszawie udowodnił, że nie wybiera się na emeryturę, ani nawet nie zamierza dryfować w stronę spokojniejszej gry, ale tą płytą naprawdę mnie zaskoczył. Dużo jazzrockowych odlotów, w kilku miejscach zapachniało mi nawet karmazynem. To będzie jedna z moich ważniejszych płyt tego roku.

Conspiracy: https://www.youtube.com/watch?v=VohRtf79iw0
esforty
remaster

PostWysłany: 20.12.2020, 12:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rob Mazurek/Exploding Star Orchestra- Dimensional Stardust

Ciekawych dźwięków tu co nie miara. Niby mam granice, poza które wolałbym się ze swoim rozumem nie wybierać, ale tym razem zostałem wywleczony ze skorupki, którą nazywam gustem Embarassed .
Muzyczna wieża Babel. Całość, myślę, jednak balansuje między pokusą gatunkowej formuły (jazz) i próbą przełamania jej, nie dając satysfakcji ani klasycznym ani zbyt wywrotowym oczekiwaniom. Jakoś tak.
Bednaar

PostWysłany: 20.12.2020, 21:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Panowie chcą, bym zbankrutował. Terje Rypdal i Rob Mazurek z Exploding Star Orchestra - muszę dopisać do bieżących wydatków Wink
esforty
remaster

PostWysłany: 21.12.2020, 12:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Terje Rypdal - Conspiracy

Terje w fantastycznej formie. Jedna z jego najlepszych płyt od 20-25 lat (konkurować mogą Vossabrygg, Lux Aterna i The Sea II)... To będzie jedna z moich ważniejszych płyt tego roku.

Maćku!
Posłuchałem dzisiaj rano. Trop z Karmazynem, też udało się odkryć. Nie śledzę, dokonań Terje -?, więc nie wiem czy to aż tak istotny wzlot, ale skoro sugerujesz ten kierunek, to wrócę zapewne po Nowym Roku. Tym bardziej, że zupełnie się nie nudziłem Wink .Dzięki.

Bednaar-ze!
Obie są na Tidal-u, to pewnie i używany przez Ciebie Spotify, nie odstaje w tej kwestii.
Jeśli, jednak potrzeba, posiadania nośnika fizycznego, jest silniejsza od ciekawości (a pewnie jest Wink ), to lojalnie, uprzedzam, że z ostatniej <wycieczki> zwiozłem, jeszcze, ze 3-4 tytuły mogące Cię zaintrygować i zamierzam się tymi pochwalić, za co przepraszam z góry Embarassed .
Celowałem, tym razem, w tegoroczne wydarzenia.
Bednaar

PostWysłany: 22.12.2020, 08:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty,
myslę, że szczególnie zależy mi na fizycznym nośniku w przypadku Rypdala, po prostu mam słabość do estetyki wydawnictw ECM, być może nawet zamówię w ciemno. Zaś Rob Mazurek - na pewno najpierw sprawdzę na Spotify. A czym możesz mnie jeszcze zaintrygować? Uchyl rąbka tajemnicy, z góry obiecuję, że wybaczę Tobie kolejną próbę doprowadzenia mojego domowego budżetu do bankrutctwa Wink
Maciek

PostWysłany: 22.12.2020, 10:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Halo Ziemia, tu Częstochowa!

Yanina, Gembalski, Majchrzak, Zduniak - 1999 Harmolodic odyssey (2020)

Odyseja kosmiczna z 5 przystankami (4 z nich trwają powyżej 10 minut) na najciekawszych gwiazdach. Mówi się, że nazwiska nie grają, a płyt po okładce (i tytule) oceniać nie należy, ale w tym wypadku wszystkie te informacje pozwalają przewidzieć, z bardzo dużą dokładnością, co działo się w 1999 roku na koncercie i co dzieje się ponad 20 lat później na płycie. Pozycja nie tylko dla mieszkańców Częstochowy.

https://youtu.be/G4Zhkw8aqxc
Crazy
album CD

PostWysłany: 05.01.2021, 00:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A taką dziesiątkę skonstruował Tomasz Budzyński:

1. Wailin Storms - Rattle
2. Asian Dub Foundation - Access Denied
3. Wire - Mind Hive
4. Brendan Perry - Songs of Disenchantment (Music From the Greek Underground)
5. Deftones - Ohms
6. Brant Bjork - Brant Bjork
7. King Gizzard & The Lizard Wizard - K.G.
8. Lonker See - Hamza
9. All Them Witches - Nothing as the Ideal
10. Seasick Steve - Peace and Love

Mniej mnie przekonują jego propozycje w porównaniu do zeszłorocznego zestawienia - ale numer jeden jest wyśmienity, opisywałem tę płytę podczas wieczoru wyborczego 1974 i opinię podtrzymuję.

Drugą rzeczą, na którą na pewno warto rzucić uchem jest polski zespół Lonker See - właśnie pożyczyłem od kolegi dwie płyty, w tym tegoroczną; wszystko, co do tej pory słyszałem, w tym jakieś fragmenty koncertów, wydały mi się niezmiernie ciekawe. Wrócę tu po odsłuchach.

No i Brendan Perry! Budzy mówił, że w ogóle nie wiedział, że jego ulubiony artysta coś nagrywa i nagle został zaskoczony, niezwykle przyjemnie. Dwa utwory, które puścił, bardzo mi się podobały.

W obliczu wczorajszego załamania po haniebnej pozycji White Pony w plebiscycie 2000, nie będę wspominał o tym, że płyta Ohms została określona jako do tamtej podobna... jeden utwór nie bardzo mi podszedł, ale przy drugim lekki dreszczyk przeszedł!
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8

Skocz do: