Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Porządkowanie muzycznych zbiorów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 19.12.2020, 23:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Wolę odbierać w paczkomacie, bo słyszałem o różnych pomysłowych metodach pracy listonoszy, np. skoro przesyłka z płytą winylową nie mieści się w skrzynce, to wystarczy ją zgiąć w pół (autentyk!).

Trudno mi w to uwierzyć. Moje LP w 90% odbieram na poczcie (mowa o tych z zagranicy). Listonoszom nawet się nie chce ich ze sobą nosić tylko wrzucają awizo. W dobie pandemii są okresy że ciągle jest ktoś w mieszkaniu, więc wiem, że na 100% nawet nie udają, że się fatygują pod blok z paczką.

Najgorszy jest DLS i DHL, koszmar. Z reguły muszę jechać pod Białystok, przez przebudowywany od kilku lat wylot na stolicę.

A na poczcie Panie wiedzą jak wygląda moja przesyłka. Zawsze ten sam charakterystyczny kształt i od ręki wydobywają ją ze stosu innych. Ba nawet znają od dawna zawartość, bo nie dawało im spokoju, dlaczego zawsze kształt pudełka jest taki sam. Jedna starszej daty odgadła, co jest w środku.
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 20.12.2020, 13:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, jak z winylami, ale zaniepokoję Cię, Bednaarze: moje doświadczenie z ostatnich dni podpowiada, że wpychanie na siłę zdarza się i w paczkomatach.
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Białystok

PostWysłany: 20.12.2020, 14:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kupiłeś armatę, rower etc. czy LP/CD?
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 20.12.2020, 14:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, bo to była paczka dla mojego Ojca. Średniej wielkości; nie na największą szafkę. Ale może inne były już zajęte. Paczkę, wepchniętą na siłę, trzeba było wyciągać kluczem, bo palce za duże; karton był z czterech stron wgnieciony o centymetr, dwa.
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 20.12.2020, 14:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli ostrzeżenie dla wszystkich, nie tylko dla Bednaara, przy zakupie towaru o stykowych gabarytach z wielkością szafek w paczkomacie.
akond
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 20.12.2020, 17:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Mnie się to nigdy nie zdarzyło, jak pisałem: odbieram zakupione płyty w paczkomacie, zatem korzystam z InPost.

Ja też - jeżeli mam taki wybór - to wybieram paczkomat. Ale niestety dla przesyłek zagranicznych (skąd zamawiam najczęściej) ta opcja nie jest dostępna.

Wszystko, co przechodzi przez stemplowanie ( = m.in. Poczta Polska, Urząd Celny), jeżeli nie jest zapakowane naprawdę pancernie, ma szanse zaliczyć uszkodzenia mechaniczne. Najczęściej lecą właśnie ząbki.
.
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 20.12.2020, 21:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duch 1532 napisał:
Nie wiem, jak z winylami, ale zaniepokoję Cię, Bednaarze: moje doświadczenie z ostatnich dni podpowiada, że wpychanie na siłę zdarza się i w paczkomatach.

Na szczęście z towarów delikatnych w paczkomatach odbieram tylko płyty CD, winyli nie kupuję, bo nie mam gramofonu. Miesiąc temu kupowałem stacjonarną pompkę do roweru o dość dużych gabarytach - chciałem odebrać w paczkomacie ale sprzedawca stwierdził, że przekracza gabaryty i wysłał ją kurierem - na szczęście akurat pracowałem w domu, zdalnie.
W czasach, gdy miałem gramofon, nie kupowałem winyli przez internet, wyłącznie w sklepach stacjonarnych. Był w Łodzi antykwariat na ul. Jaracza, właściciel jeździł co jakiś czas do Niemiec i UK i przywoził rarytasy, które następnie kupowałem - cudne, beztroskie czasy kawalerskie Smile
Białystok

PostWysłany: 21.12.2020, 09:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A teraz żeby mieć kolekcję winyli, niezależnie od tego, czy się mieszka w Nowym Yorku, Londynie, Monachium, Mediolanie czy Podlasiu wystarczy discogs.com. Smile
Bednaar

PostWysłany: 21.12.2020, 09:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
A teraz żeby mieć kolekcję winyli, niezależnie od tego, czy się mieszka w Nowym Yorku, Londynie, Monachium, Mediolanie czy Podlasiu wystarczy discogs.com. Smile

Albo pójść do Biedronki i kupić razem z masłem i pieczywem Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

Skocz do: