Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płyty roku 2020
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
esforty
remaster

PostWysłany: 05.01.2021, 10:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
A taką dziesiątkę skonstruował Tomasz Budzyński:

[b]
6. Brant Bjork - Brant Bjork
!

Jak sprawdziłem, to muzyk i producent z Kalifornii o sporym portfolio z hakiem o nazwie Kyuss . Nie mam rozeznania czy to gatunkowy Hajłej czy interstejt, czy może droga trzeciej kolejności odśnieżania, nie mój rejon penetracji(przepraszam). Tym samym zrezygnuję z podawania tropów, czym to pachnie.
Za to słucha, mnie się słucha* , tego b. przyjemnie. Polecam koleżeństwu o konserwatywnym zabarwieniu gustu. Może, mieli by coś do czwartej "10" zestawienia.
Wire nie zaskoczył, kilka tygodni temu, może trzeba powtórzyć. Z Perrym, zwykle się mijam, tak było i tym razem.

*- to nie Big Band i nie jazzowy mainstream Wink
Crazy
album CD

PostWysłany: 06.01.2021, 13:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Brant Bjork w Kyussie grał na perkusji, ale na tej solowej płycie podobno gra na wszystkich instrumentach... nie umiałem tego kompetentnie sprawdzić, ale piszą, że multiinstrumentalista.
Jednak to, co słyszałem, niespecjalnie mnie zachęciło, Wire zresztą też nie.

Z tej dziesiątki Budzyńskiego, poza Wailin Storm, dla mnie najciekawszą propozycją jest gdyńska Hamza - świetne, transowe pejzaże dźwiękowe na granicy muzyki improwizowanej, z dziwnym, nieco mroczno brzmiącym saksofonem jako instrumentem prowadzącym, z dość ciężkim mocnym podkładem, czasem wokal, głównie wokaliza. Słuchałem już całej płyty i jest, uważam, wyśmienita.

Gdynia 80

- ja się w tym rozpływam!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
esforty
remaster

PostWysłany: 18.01.2021, 09:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To, że się skończył to jeszcze nie powód by zamykać Idea

Surprise Chef- All News Is Good News

Głównie dla Tych, co znajdują upodobanie w eksplorowaniu wątku Brzmienia Czarnego Lądu.
Reprodukcja tylnej okładki, po to, by podejrzewać, że w ślepym teście, <byśmy> Exclamation polegli w odgadnięciu skąd to... Afryka, Afryka, na bank!!!
A to z Melbourne(!)... i stało się Czarnym Koniem.
esforty
remaster

PostWysłany: 19.01.2021, 12:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dostawiając kropkę do "i" w sprawie Jaco Pastoriusa, wypada wspomnieć o tym wydawnictwie.

Multiquarium Big Band - Remembering Jaco

Wypada, choć wcześniej nie wyrywałem się z opisem, mając płytę od listopada. Uznałem, że kolejne stręczenie Big Bandu, będzie nadużyciem Embarassed.
Nadto, źle podszedłem do tego materiału. To raczej hołd o hagiograficznym zabarwieniu, zgodnie z tytułem, a nie poprawianie dorobku jak mnie się wydawało.
Porządnie zaaranżowane i porządnie zagrane utwory (w większości autorstwa Jaco), przeplecione wspomnieniem o przyjacielu autorstwa Petera Erskine'a, co jest pewnym pomysłem na wydawnictwo.
Nie ma tu, znaczących formalnych zabiegów, czyniących z płyty wyznacznik "nowego" w stylistyce dużych zespołów. Tak się gra jazz w XXI wieku mając do dyspozycji kilkunastoosobowy zespół.
Wartością (kolejną) jest udział basisty Biréli'ego Lagrène'a, któremu los podarował możliwość wspólnego grania z Mistrzem. Ale to też rasowy muzyk, więc powierzenie mu roli kardynalnej w tym przedsięwzięciu jest naturalną koleją rzeczy. Zresztą, za granie jak Jaco Pastorius, o ile są świadomi skali wyzwania, biorą się tylko Najwięksi, bo wymaga to perfekcyjnej techniki i powstrzymywania na wodzy emocji. Lagrène gra olśniewająco- jego warsztat jest bez skazy. Z tym że, jak reszta, kanonu nie łamie.
Remembering Jaco, w grudniowym Jazz Forum, dostało pięć "*", szczodrze! Ja bym jedną odjął. Wszak to nie, snując tytoniowy offtop, srebrna papierośnica Wink .
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 19.01.2021, 22:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Brant Bjork

Brant bywa bardzo nierówny. Potrafi napisać kapitalny riff i elegancko go opakować, by za chwilę nadużyć banału. Mam całkiem niezłe wspomnienia z jego płytą z 2014 Black Power Flower, na tę ostatnią też będę musiał rzucić uchem.

Crazy napisał:
gdyńska Hamza - świetne

Lonker See zachwalam tu od lat, fajnie że przyjmuje się coraz solidniej. Nie nagrali słabej płyty, a na koncertach to dopiero pokazują moc. Warto śledzić ich trasy, bo ruszają w nie często, nawet w krótkich przerwach na pandemię.

Idę o zakład, że gdyby Budzy znał tegoroczną płytę Ciśnienia z orkiestrą dętą KWK Wujek, to powalczyłaby ona spokojnie z Lonker See. Na początku roku byłem przekonany, że Hamza będzie jedną z moich faworytek do miana polskiej płyty roku, ale kilka miesięcy później katowicka ekipa zaczęła deptać jej po piętach. Crazy, posłuchaj koniecznie jak oni trąbią, świdrują i przesterują.
Parowóz do Mordoru

Esforty - dziękuję za Twoje propozycje, dopisuję do kolejki! Cool
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 19.01.2021, 22:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Neptunian Maximalism - Eons

Jeśli komuś smutno, że Swansi nie nagrali dawno trzypłytowej kobyły o sile rażenia 10 achtungów wysadzonych w budce telefonicznej, to spieszę z pocieszeniem. Pamiętacie świetny debiut BNNT sprzed kilku lat? Nie jestem pewien czy ktoś się wówczas przejął moimi zachwytami nad tym walcem, ale nic straconego, bo częściowo ich pomysł na muzykę zawiera się również w tym materiale (choć jedni z drugimi nie mają oczywiście nic wspólnego).
RYM podaje, że to Avant-Garde Metal, Tribal Ambient, Brutal Prog, Free Jazz, Psychedelic Rock, Drone, Spiritual Jazz, Post-Metal i ze zdziwieniem stwierdzam, że wcale nie przesadzają. A to dopiero pierwsza kompozycja na płycie. Wink
Jeśli ktoś planuje wyjechać do Kazachstanu na zgrupowanie ciężarowców i zapomni spakować swoich proszków, to nic strasznego się nie dzieje. Wystarczy włączyć niniejszą płytę i rekordy w rwaniu, podrzucie i wycyskaniu same polecą. Oczywiście pod warunkiem, że volume zostanie odkręcone na 11/10.
https://www.youtube.com/watch?v=aqQhnhIbLe4
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 19.01.2021, 22:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Próbowałem kilka miesięcy temu — ale za słabym już na to, zbyt wątłym Rolling Eyes
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
K o n i u
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 20.01.2021, 12:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Neptunian Maximalism - Eons
Maćku, zabiłeś mnie tą propozycją! Nie udało mi się przez to przebrnąć za jednym zamachem, ale jak zrobiłem przerwę to nie mogłem się doczekać jej końca!

W rewanżu polecę (może powinienem w innym wątku):
https://www.youtube.com/watch?v=7kgJ---SdkY
esforty
remaster

PostWysłany: 20.01.2021, 13:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://www.discogs.com/Aksak-Maboul-Figures/master/1745031
Moje pierwsze zetknięcie z zespołem.
O wydawnictwie, kolega forumowy w Lizardzie nr.39, napisał i tam odsyłam po rzetelny opis.
Ja słuchając spoglądałem na półkę z moimi, jedynymi, Brian'ami Eno (wczesny okres piosenkowy) i ze dwa razy ku... TomTomClub (81).
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7

Skocz do: