Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 1976 (edycja 2020/2021)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 31, 32, 33  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RoryGallagher
epka analogowa

PostWysłany: 12.01.2021, 00:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jesli chodzi o elektronikę, to muszę sobie jeszcze odświeżyć tegorocznego Schulze'a, ale gdy zapoznawałem się z jego twórczością, to właśnie "Moondown" zrobił na mnie najlepsze wrażenie. Może je podtrzyma. Za to na pewno będę miał na liście przynajmniej jeden album Heldon. "Agneta Nilsson" jest bardzo ok, ale mój faworyt to "Un rêve sans conséquence spéciale". Ten projekt był coraz lepszy z niemal każdą kolejną płyta (wyłamuje się z tego "Third", który uważam za najsłabszy, bo zbyt dlugi i nierówny). Tym razem może liczyć u mnie na miejsce w 2-3 dziesiątce, w 1977 w pierwszej, a w 1979 na podium.
Artur.O
singel kompaktowy

PostWysłany: 12.01.2021, 16:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O tak, zupełnie zapomniałem o nich, pisząc swojego posta!
kłapouch
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 12.01.2021, 17:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Są jeszcze inne "elektroniki" z 1976 roku. Może topu listy nie zawojują, ale posłuchać warto. Dwóch z tych płyt nie ma nawet na liście, a twórca jednej z nich jest wszystkim znany.
Od niego zacznę....
Froese, Edgar - Macula Transfer
Solowy krążek lidera Tangerine Dream, nie tak dobry jak dwa poprzednie, ale warto poznać z okazji plebiscytowych przesłuchań.

Jest też kolejny muzyk z Mandarynek i jego całkiem przyzwoity debiut (jest na liście)
Peter Baumann - Romance 76
Kolejne płyty Baumanna były już nieco gorsze, ale poznanie tej to taki przyjemny obowiązek.

Jest jeszcze jeden muzyk, o którym wspomniałem na FD w 2014 roku, ale raczej nikt nie zwrócił na to uwagi Sad
Zanov - Green Ray - francuski muzyk nazywany ichniejszym Klausem Schulze. Owszem, nie ta klasa, ale posłuchać warto, bo płyta to jeden z ciekawszych przykładów francuskiej odmiany Berlin School.

Proszę więc o dopisanie brakujących pozycji, a chętnych zapraszam do odsłuchu Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Artur.O
singel kompaktowy

PostWysłany: 12.01.2021, 21:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O właśnie, mam obu panów z Mandarynek na własnej liście odsłuchowej, a nie zauważyłem braku na liście. Dobrze, dobrze. Very Happy
Okechukwu
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 13.01.2021, 13:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja proszę o dopisanie jeszcze takiego cudactwa z Indonezji

Harry Rusli - Titik Api

Mieszanka fusion, funky i muzyki gamelanowej z Bali. Osobliwe, ale fajne i bardzo dobrze zagrane. Po Guruh Gipsy najlepsza płyta z Indonezji. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Artur.O
singel kompaktowy

PostWysłany: 14.01.2021, 19:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przypomnijcie mi, te dwie płyty Gong co teraz sa na liście:
Cytat:
Gong - Gazeuse!
Gong - Shamal

Są obie z tego roku, czy któraś to jednak 1975?
RoryGallagher
epka analogowa

PostWysłany: 14.01.2021, 20:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Obie są z 1976.
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 14.01.2021, 20:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Istnieje jakaś informacja potwierdzająca to na 100%? Dane na discogs są niespójne: z jednej strony wzmianka o tym, że pierwsze wydanie miało miejsce 13.02.1976, z drugiej strony w liście wydań figurują takie, do których przypisany jest rok 1975.
RoryGallagher
epka analogowa

PostWysłany: 14.01.2021, 20:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oficjalna strona zespołu podaje rok 1976: https://www.gongband.com/music/shamal/

Na Wikipedii (wiem, nie za dobre źródło) podano wręcz bardzo konkretną datę wydania: 13 lutego 1976.

Sesja nagraniowa odbyła się w grudniu 1975 i pewnie właśnie dlatego ten rok widnieje w opisie na okładce albumu, a ktoś potraktował to jako datę wydania. Jest jednak niezbyt prawdopodobne, by album nagrywany w grudniu ukazał się jeszcze w tym samym roku.
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 14.01.2021, 20:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Obie z 1976.

Shamal - nagrany w grudniu 1975, wydany w lutym 1976.
Gazeuse! - nagrany we wrześniu 1976, wydany pod koniec 1976 (dokładnej daty nie znam).
Artur.O
singel kompaktowy

PostWysłany: 14.01.2021, 21:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobrze, dziękuję. Smile
Piotr
pocztówka dźwiękowa

PostWysłany: 15.01.2021, 14:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
esforty napisał:
akond napisał:
Bednaar napisał:
Ale np. Water Babies Davisa ma rok wydania 1976, a to przecież wcześniej niepublikowane nagrania Drugiego Wielkiego Kwintetu z roku 1967, tuż przed Miles Smiles czy Filles De Kilimanjaro. Nie bardzo to pasuje do obrazu muzycznego roku 1976 Wink

Otóż to. A Hendrix na liście 2000 jeszcze mniej. Smile
.

Tylko co robić z takimi wydawnictwami?

Myślę, że trzeba te wszystkie sprawy traktować indywidualnie. Jednak co innego zestaw archiwalny, ale wydany jeszcze za życia artysty, do tego z premierowym materiałem, a co innego jakieś skrajne archiwalia wydawane w 2020 r., które nijak nie pasują i wydane są po iluś tam set latach od śmierci zainteresowanego.

Nie bronię specjalnie Water Babies, ale jednak jakoś to jeszcze pasuje do obrazu drogi Davisa z lat 70. Przecież Big Fun też można przy złej woli potraktować jako składak. Ale każdy przypadek musiałaby jednak omówić specjalna komisja.

Dokładnie, Water babies było w poprzednim plebiscycie na 76, więc i tu raczej być powinno. Ostatnio nawet to sobie okazyjnie nabyłem w boxie CD, więc może nawet jakiś punkcik będzie...
Powrót do góry
Artur.O
singel kompaktowy

PostWysłany: 15.01.2021, 14:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To chyba posty z innego tematu, ale Water Babies, żeby nie było niejasności, dopisałem.
RoryGallagher
epka analogowa

PostWysłany: 15.01.2021, 14:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po przypomnieniu sobie eponimicznego debiutu kanadyjskiej Et Cetera, album nieco u mnie zyskał (choć wciąż jest to raczej 7/10). Wokale i rytmika bardzo w stylu Gentle Giant, ale brzmienie bardziej syntezatorowe. Przekonuje mnie bardziej od "Interview" i mogą nawet być jakieś punkty. Za to ich rodacy ze Sloche i album "Stadacone" trochę u mnie stracili (z 8/10 na 7/10), choć może zmieszczę na liście.

Wróciłem też do "Radio Ethiopia" Patti Smith. Bardzo fajne granie (8/10), tak gdzieś na trzecią dziesiątkę.

A w kwestii "Water Babies" - to będzie pierwszy z tych powtórzeniowych plebiscytów na klasyczne roczniki, podczas którego Miles Davis nie znajdzie się na mojej liście.

RoryGallagher napisał:
Jesli chodzi o elektronikę, to muszę sobie jeszcze odświeżyć tegorocznego Schulze'a, ale gdy zapoznawałem się z jego twórczością, to właśnie "Moondown" zrobił na mnie najlepsze wrażenie. Może je podtrzyma.

Trochę jednak stracił, choć na listę powinien wejść.
Okechukwu
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 15.01.2021, 15:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Et Cetera to świetni zawodnicy - słychać gruntowne wykształcenie i wielką muzykalność. I płyty słucha się super. No, ale trudno jednak bardzo wysoko oceniać ewidentnego "klona", choćby był najlepszy i najbardziej twórczy (a Kanadyjczycy mają twórcze podejście do GG). . Dlatego ode mnie punkty jeśli będą, to symbolicznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 31, 32, 33  Następny
Strona 28 z 33

Skocz do: